PDA

View Full Version : شبکه Lan و Firewall

MToloo
جمعه 20 شهریور 1383, 08:09 صبح
سلام به همه.
من تو برقراری ارتباط کامپیوترهای شبکه به اینترنت وقتی که فایروال (Zone alarm) رو سرور فعاله, مشکل دارم. لطفا راهنماییم کنید.
ممنونم.

houtanal
جمعه 20 شهریور 1383, 14:16 عصر
پورت های مربوط به سرویس هایی را که سرور ارائه میدهد باز کنید.(اکثر فایروال ها امکانات زیادی در رابطه با مدیریت این قبیل کارها دارند برای مثال در outpost شما محدوده عمل زیادی دارید)

Chapavolgar
جمعه 20 شهریور 1383, 18:50 عصر
با سلام

دوست عزیز, اگه شما این Firewall رو بر روی سرور نصب کرده اید که کار Send , Receive انجام میده با مشکل روبرو می شید, بهتره که سرور رو Update کنید ! :wink:

houtanal
جمعه 20 شهریور 1383, 21:06 عصر
بهتره که سرور رو Update کنید !
میشه توضیح بدی.
از اونجایی فایروال به طور پیش فرض تعدادی پورت رو می بنده و سرور برای بر قراری ارتباط و ارائه خدمات به اونها احتیاج داره فکر کنم با تنظیمات policy فایروال کار های زیادی میشه کرد.در صورتیکه شما بدونید دقیقا سرور ما چه خدماتی ارائه می دهد به چه پورت هایی احتیاج دارد و چه کسانی قرار است از آن استفاده کنند فکر نکنم به مشکل بر بخورید

VouDou_ir
جمعه 20 شهریور 1383, 22:15 عصر
Zone Alarm برای Personal طراحی شده و قطعا نمیتونید در Server از اون استفاده کنید برای استفاده از یک Firewall پر قدرت شما میتونید از Wingate و یا WinRoute استفاده کنید من Wingate رو به شدت توصیه میکنم. (البته ایناها بجز Firewall به شما امکانات دیگری میدهند)

http://www.wingate.com/

-VouDou

Inprise
شنبه 21 شهریور 1383, 09:24 صبح
من تو برقراری ارتباط کامپیوترهای شبکه به اینترنت وقتی که فایروال (Zone alarm) رو سرور فعاله, مشکل دارم. لطفا راهنماییم کنید

الف- دقیقا" چه مشکلی ؟
ب- زون آلارم چطور پیکره بندی شده ؟

برای Personal طراحی شده و قطعا نمیتونید در Server از اون استفاده کنید

خیر . تفاوتی وجود نداره ( مگر تفاوتهای مربوط به کارائی که اینجا مطرح نیستن )

MToloo
یک شنبه 22 شهریور 1383, 15:52 عصر
ممنون از راهنماییهاتون.
حالا من سعی میکنم WinGate و نصب کنم. ولی مشکلم با ZoneAlarm اینه که بقیه کامپیوترها نمیتونن به شبکه وصل بشن. در مورد نحوه پبکربندی هم چون اطلاعات دقیقی نداشتم همون گزینه های پیش فرض خودش و قبول کردم.