PDA

View Full Version : گفتگو: محیطی ساده و ویژوال برای کد نویسی در Java

mansour01
جمعه 18 مرداد 1387, 06:48 صبح
خب دوستان من تو جاوا تازه کار هستم . وقتی شروع به یادگیری جاوا کردم اولین مشکل من که تا امروز با محیطهای ساده و ویژال مایکروسافتی اجین بودم ، محیط خشک و خشن ولی لذت بخش جاوا بود .

استفاده از کامندها گرچه دشوار بود ، ولی جالب بود . البته IDE هایی هم وجود داشتن ، ولی کارکردن با اونها واسم خیلی خیلی سخت بود .

نهایتا برنامه ای رو تو این چند مدت نوشتم و آماده کردم که براحتی میشه تو محیطش کدنویسی کرد و ازش استفاده برد . اسم این برنامه رو Power JC یا همون Power Java Console گذاشتم .

می دونم تنها جایی که می تونم اساتید فن رو پیدا کنم که در مورد این برنامه نظر بدن اینجاست .

دوستانی که تمایل دارن این برنامه رو امتحان کنن و محبت کنن بگن چه نقایصی داره و چطور میشه بهترش کرد . امیدوارم تونسته باشم گام مثبتی برداشته باشم .

برنامه رو دوستان می تونن از http://mytops.wordpress.com (http://mytops.wordpress.com/) دانلود کنن .

لینک مستقیم برنامه : اینجا (http://mytops.persiangig.com/freewarez/Power%20JC/Power%20JC.zip)

اینجا (http://mytops.persiangig.com/freewarez/Power%20JC/ScreenShot-PowerJC.jpg)هم می تونید اسکرین شات این برنامه رو ببینید .

تنها می مونه سه مورد که برای استفاده از این برنامه ضروریه :

1. نصب بودن JDK و همینطور تنظیم سیستم بطوری که دستورات java و javac رو بشناسه .
2. در صورت اجرا نشدن برنامه نیاز به نصب VbRuntime6.0 هست ، چون این برنامه تو محیط ویژال بیسیک 6 نوشته شده . دانلود (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=ba9d7924-4122-44af-8ab4-7c039d9bf629&DisplayLang=en)
3. این برنامه روی ویندوز Vista تست نشده و قاعدتا هم نباید جواب بده .

( شرمنده این سه مورد فوق رو گفتم ، گفتم شاید تازه کارایی مثله من هم تو این بخش وجود داشته باشن )

از همتون پیشاپیش متشکرم . منتظر نظرات و پیشنهاداتون هستم

__Genius__
جمعه 18 مرداد 1387, 08:34 صبح
سلام دوست عزیز .
خسته نباشید.
IDE شما رو دانلود کردم و دیدم ، چیز جالبیه .
من java کار نیستم ولی یه زمانی کار میکردم ide شما رو هم تست کردم در کل جالبه .
تبریک میگم
امیدوارم توی نسخه های بعدی امکانات بیشتری بهش افزوده بشه و انشالله یه IDE بین المللی برای java بشه .

rezaTavak
شنبه 19 مرداد 1387, 09:30 صبح
قدم اول اینه که در جاوا باید فایل بصورت jar باشد. exe فقط بدرد ویندوز می خورد!

میشه بگید این برنامه چکار میکنه؟

mansour01
شنبه 19 مرداد 1387, 13:21 عصر
قدم اول اینه که در جاوا باید فایل بصورت jar باشد. exe فقط بدرد ویندوز می خورد!

میشه بگید این برنامه چکار میکنه؟
با تشکر از توجهتون رضای عزیز

راستش این برنامه فقط یه اینترفیس و کنسول برای برقراری هر چه راحتتر برنامه نویس با JDK هست . از IDE های بزرگ و قوی که فاکتور بگیریم ،همونطور که می دونید برنامه نویسایی که میخوان تازه کار با جاوا رو شروع کنن ، باید بعد از نوشتن هر کلاس تو یک فایل Text و ذخیره اون با پسوند جاوا از طریق Cmd ابتدا کلاس فایل رو با دستور JAVAC ایجاد کنن و بعد دوباره با دستور Java اونرو فراخونی کنن .

خخب راستش گشتن بین مثالها و با CMD از این شاخه به اون شاخه پریدن برای من بشخصه خیلی دشوار و عذاب آور بود ، به خاطر همین با خودم فکر کردم حالا که تو وی بی تا حدودی حرفه ای هستم ، چرا برنامه ای ننویسم که تمام این کارها رو راحتتر کنه و خودش انجام بده ؟

power jc رو هم به همین دلیل نوشتم که کار ساخت کلاس و اجرای اونرو خودش انجام میده ، ویرایشگر داخلی خودش هم کار رو خیلی راحتتر کرده . میمنونه توسعه دادنش به طوری که بتونه واقعا مطرح بشه !

واسه اینکار میخوام تو وی بی یه کلاس واسه ویرایشگرش بنویسم که کارها رو از پیش هر چه راحتتر کنه . مشکل اینجاست که نیاز به کمک دوستانی که در جاوا حرفه ای هستن دارم تا بدونم واقعا چه چیزهایی لازمه که این برنامه رو هر چه بیشتر کاربردی تر کنه . فکر کنم این پروژه کوچیک جا برای گنده تر شدن داشته باشه ، چرا ما اینکار رو نکنیم ؟
لااقل در سطح متوسط که میتونه یه IDE ساده ، کاربردی ، سریع برای تکنولوژی ها j2se و j2me باشه .

به کمک و پیشنهادات همه دوستان نیاز دارم تا بتونم این برنامه رو گسترش بدم . انشالله اگر بتونم وارد دات نت می کنم که تو ویستا هم قابل اجرا باشه و هم قوی تر اجرا بشه . هر کدوم از دوستان هم که مایل به همکاری رو این پروژه هستن اعلام کنن تا با هم در ارتباط باشیم .

بازم ممنونم

saeed_Z_F
یک شنبه 20 مرداد 1387, 12:42 عصر
سلام
کار قشنگی رو شروع کردی من وقت ندارم وگرنه حتما کمکت می کردم ولی باید خیلی امکانات بیشتری به IDE اضافه کنی الان خیلی ضعیفه .

شاد باشی

rezaTavak
شنبه 26 مرداد 1387, 07:57 صبح
با تشکر از توجهتون رضای عزیز

راستش این برنامه فقط یه اینترفیس و کنسول برای برقراری هر چه راحتتر برنامه نویس با JDK هست . از IDE های بزرگ و قوی که فاکتور بگیریم ،همونطور که می دونید برنامه نویسایی که میخوان تازه کار با جاوا رو شروع کنن ، باید بعد از نوشتن هر کلاس تو یک فایل Text و ذخیره اون با پسوند جاوا از طریق Cmd ابتدا کلاس فایل رو با دستور JAVAC ایجاد کنن و بعد دوباره با دستور Java اونرو فراخونی کنن .

خخب راستش گشتن بین مثالها و با CMD از این شاخه به اون شاخه پریدن برای من بشخصه خیلی دشوار و عذاب آور بود ، به خاطر همین با خودم فکر کردم حالا که تو وی بی تا حدودی حرفه ای هستم ، چرا برنامه ای ننویسم که تمام این کارها رو راحتتر کنه و خودش انجام بده ؟

power jc رو هم به همین دلیل نوشتم که کار ساخت کلاس و اجرای اونرو خودش انجام میده ، ویرایشگر داخلی خودش هم کار رو خیلی راحتتر کرده . میمنونه توسعه دادنش به طوری که بتونه واقعا مطرح بشه !

واسه اینکار میخوام تو وی بی یه کلاس واسه ویرایشگرش بنویسم که کارها رو از پیش هر چه راحتتر کنه . مشکل اینجاست که نیاز به کمک دوستانی که در جاوا حرفه ای هستن دارم تا بدونم واقعا چه چیزهایی لازمه که این برنامه رو هر چه بیشتر کاربردی تر کنه . فکر کنم این پروژه کوچیک جا برای گنده تر شدن داشته باشه ، چرا ما اینکار رو نکنیم ؟
لااقل در سطح متوسط که میتونه یه IDE ساده ، کاربردی ، سریع برای تکنولوژی ها j2se و j2me باشه .

به کمک و پیشنهادات همه دوستان نیاز دارم تا بتونم این برنامه رو گسترش بدم . انشالله اگر بتونم وارد دات نت می کنم که تو ویستا هم قابل اجرا باشه و هم قوی تر اجرا بشه . هر کدوم از دوستان هم که مایل به همکاری رو این پروژه هستن اعلام کنن تا با هم در ارتباط باشیم .

بازم ممنونم

اما یک نرم افزاری برای این کار هست
BeanShell

BSH محیط متنی و Xbsh هم برای محیط گرافیکی کاربران لینوکس دارای این بسته هستند اما ویندوزیها:

http://www.beanshell.org/

این سایتش آن است.

امکانات خوبی هم دارد من با آن کار کرده ام و با جاوا هم نوشته شده سورس آن هم هست.

mansour01
یک شنبه 03 شهریور 1387, 15:10 عصر
اما یک نرم افزاری برای این کار هست
BeanShell

BSH محیط متنی و Xbsh هم برای محیط گرافیکی کاربران لینوکس دارای این بسته هستند اما ویندوزیها:

http://www.beanshell.org/

این سایتش آن است.

امکانات خوبی هم دارد من با آن کار کرده ام و با جاوا هم نوشته شده سورس آن هم هست.
با تشکر از شما دوست من . برنامه رو تست کردم و راستش برای من فوق العاده سخت بود کار باهاش . می تونم بگم هیچ چیزی ازش متوجه نشدم .

فقط قسمت جستجوی کلاسهاش جالب بود که سعی می کنم در ورژن بعدی برنامم مثل همین بخش رو بنویسم ( ایمیلی برای کسب اجازه از برنامه نویسش ارسال کردم ، تا جواب این آقا چی باشه ) .

راستش همونطور که گفتم میخوام این IDE هم برای تازه کارها و هم برای کسانی که مدتی برنامه نویسی با جاوا رو شروع کردن مفید باشه .

و الآن حدود چند هفتست که منتظرم تا دوستان نظر بدن ، یا لااقل راهنمایی کنند که چه چیزی اضافه بشه کار رو برای برنامه نویس راحتتر میکنه . اما متاسفانه هنوز دوستان کمک نکردن .

بازم ممنونم

ermia2008
یک شنبه 03 شهریور 1387, 16:47 عصر
سلام دوست عزیز.
برنامتون رو دیدم. برنامه خوبیه ولی به نظرم چند جاش اگه اصلاح بشه بهتر باشه:

1. محیط ویرایش متن اگه حرفه ای تر بشه خیلی بهتره.مثلا انتحاب قسمتی از کدها و انتقالشون به جلو و عقب با دکمه Tab و...

2.اگه به جای Browser و لیست زیرش که فایل های دایرکتوری رو نشون میده پروژه کنونی و لیست توابع برنامه ، فیلدها، لیست پروژه هایی که اخیرا اجرا شده رو نشون بده بهتره. نشون دادن فایل ها و دایرکتوری ها اونجا به نظرم خیلی لزومی نداره. این کارو با قسمت open هم میشه انجام داد.

3.اگه در قسمت Add-ins کتابخانه های جاوا وقتی به برنامه اضافه میشن تیک دار بشن بهتره که در هر بار کلیک دوباره اضافه نشن.

pooyanm
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 07:25 صبح
سلام به شما
من نگاهي اجمالي به اين برنامه انداختم دقت كار شما قابل تحسينه و همين هم به بهبود و پيشرفت كار پيش روي شما خيلي كمك مي كنه يك آي دي اي ديگه هم به نام Kawa IDE Pro سابقا روشي مشابه همين رو به كار گرفته بود من ازش زياد استفاده مي كردم ولي چون ديگه توسعه داده نميشد بعضي مشكلاتش لاينحل مونده بودند. براي كار شما پيشنهادهاي زيادي وجود داره از جمله اينكه بهتره كه ادامه كار را با خود جاوا پياده سازي كنيد مزاياي متعددي داره از جمله اينكه كمپايلر توكار جاوا، كمپايل را چند برابر سريعتر از خط فرمان انجام ميده. من يك مقدار تجربه محدود در اين زمينه دارم اگر كمكي از دستم بر بياد دريغ نمي كنم مي تونيد همين تاپيك را ادامه بديد تا از كمك دوستان در اين بخش بهره مند بشيد.
پ.ن.:قبلا هم يه تاپيك براي همكاري در يك پروژه آي دي اي كوچيك راه انداخته بوديم كه استقبالي نشد!