PDA

View Full Version : تبذیل تاریخ

mrrajabi
جمعه 18 مرداد 1387, 19:01 عصر
با سلام

دوستان من توی بانک یه سری جدول دارم که دارای یک فیلد به عنوان نوع تاریخ و یک فیلد برای خود تاریخ هست.

فیلد نوع تاریخ ها حاوی یکی از مقادیر زیر است :
1 - میلادی
2 - شمسی
3 - قمری

حالا موقع نمایش باید بصورت تاریخ صحیح -یعنی از تاریخ قدیمی تر به تاریخ جدید تر- نمایش بدم.ولی مشکل اینه که نوع تاریخ ها فرق دارن.پس لازمه که موقع نمایش یه فیلد مجازی بسازم که مثلاً تاریخ میلادی مطابق با تاریخی که در فیلدها ذخیره شده است رو نگهداری کنه و بر اساس این فیلد مرتب بشه.

حالا نمیدونم که چجوری باید این تاریخ متناظر رو بدست بیارم.یعنی رو تاریخا نمیتونم خوب کار کنم.
اگه دوستان راه حلی پیشنهاد بده خیلی خیلی ممنون میشم.

با تشکر

sama01
جمعه 18 مرداد 1387, 19:07 عصر
اگر منظور شما تبدیل تاریخ‌ها به هم هست، تا دلت بخواد توی اینترنت و این فروم تاپیک زده شده و غالبا هم کدها مشابه هستند.
یک جستجو بکنید.

ضمن اینکه می‌تونم بپرسم چرا تاریخ‌ها از یک نوع نیستند؟

majoran
جمعه 18 مرداد 1387, 19:17 عصر
با این فایلی که بات گذاشتم به راحتی مشکلت بر طرف میشه تبدیل تاریخ جلیلی هست

Bahram0110
جمعه 18 مرداد 1387, 19:19 عصر
سلام
همهء تاريخ ها رو بر اساس ميلادي توي ديتابيس ذخيره كن و زمان نمايش تبديل كن به تاريخ دلخواه

maysamscript
جمعه 18 مرداد 1387, 22:55 عصر
بهترین و انعطاف پذیر ترین راه ثبت تاریخ در دیتابیس ثبت آن به صورت time stamp و بدون اختلاف با GMT می باشد. اینجوری هر نوع فرمت تاریخ را که خواسته باشید می تونید استخراج کنید، محاسبه اختلاف تاریخ ها تا یک ثانیه هم قابل مقایسه هست و براحتی می تونید تاریخ ها رو به هم تبدیل کنید

mrrajabi
شنبه 19 مرداد 1387, 19:38 عصر
اگر منظور شما تبدیل تاریخ‌ها به هم هست، تا دلت بخواد توی اینترنت و این فروم تاپیک زده شده و غالبا هم کدها مشابه هستند.
یک جستجو بکنید.
بله منظورم تبدیل تاریخ هست,ولی نه با پی اچ پی.بلکه با کوئری مای اسکیو ال

ضمن اینکه می‌تونم بپرسم چرا تاریخ‌ها از یک نوع نیستند؟
چونکه نیستند دیگه.سایت دارای 8 تا جدول برای کتب مختلف هست.و موقع ثبت رکورد جدید, ما مشخص می کنیم که مثلاً این تاریخ از نوع میلادی یا شمسی یا قمری هست و تاریخ را وارد میکنیم.در کل کتب چونکه از نقاط مختلف دنیا می باشد,تاریخی خاص یک کشور ندارند و از این سه نوع می تواند باشد

با این فایلی که بات گذاشتم به راحتی مشکلت بر طرف میشه تبدیل تاریخ جلیلی هست.
دوست عزیز من می خوام که با کوئری مای اسکیوال این کارو بکنم نه پی اچ پی

همهء تاريخ ها رو بر اساس ميلادي توي ديتابيس ذخيره كن و زمان نمايش تبديل كن به تاريخ دلخواه
عرض کردم, حدود 1000000 تا رکورد قبلاً در بانک ذخیره شده.اگه سایت از نو بود این کار بهترین راه می بود ولی حیف که نیست.

بهترین و انعطاف پذیر ترین راه ثبت تاریخ در دیتابیس ثبت آن به صورت time stamp و بدون اختلاف با GMT می باشد. اینجوری هر نوع فرمت تاریخ را که خواسته باشید می تونید استخراج کنید، محاسبه اختلاف تاریخ ها تا یک ثانیه هم قابل مقایسه هست و براحتی می تونید تاریخ ها رو به هم تبدیل کنی

همین مورد قبل است که عرض کردم

من میخوام که با مای اکی.ال تبدیل تاریخ رو انجام بدم.
در اصل نیاز به یه تابع دارم که یک کد 1 یا 2 یا 3 و تاریخ رو بهش بدم,اونم برام تاریخ میلادی برگردونه که این کارا باید با مایاسکیوال انجام بشن تا رکوردهای قبلی هم به مشکل بر نخورن

امید امرایی
شنبه 19 مرداد 1387, 20:49 عصر
دوست عزیز من می خوام که با کوئری مای اسکیوال این کارو بکنم نه پی اچ پی

پس ببخشید چرا سوالتون رو توی بخش PHP پرسیدید ؟!! همه رو سره کار گذاشتید

سوالتون رو به بخش MySQL متقل کنید در خدمتتون هستیم دوست عزیز (با استفاده از ابزارهای تاپیک)