PDA

View Full Version : لینک دو تا نرم افزار دلفی و لینگو

arezoo_66
شنبه 19 مرداد 1387, 17:09 عصر
می خئاستم بپرسم چطور میشود این دو نرم افزار را به هم لینک کرد به گونه ای که داده های لینگو در دلفی قابل پردازش باشد و دوباره به لینگو برگردد یعنی یک قابلیت لینک همزمان ،این دو نرم افزار بطور همزمان بتوانند از هم استفاد ه کنند

ممنون مرسی

Hsimple11
شنبه 19 مرداد 1387, 17:22 عصر
منظورتون دیکشنری لینگو است؟

منظورتان از ارتباط چیست؟ اینکه بتونید داده های اون رو توی برنامه تون بیارید؟

arezoo_66
شنبه 19 مرداد 1387, 17:34 عصر
ببینید لینگو یک نرم افزاری است که رشته صنایع استفاده می کنند من باید داده های آن را به دلفی آورده و بعد از یکسری پردازش دوباره به لینگو برگرده و دوباره به دلفی برگردد نمی دونم منظورم واضح بوده یا نه؟

vcldeveloper
شنبه 19 مرداد 1387, 17:39 عصر
این لینگو هیچ رابطی برای برنامه نویسی یا اتصال به سایر نرم افزارها ارائه میکنه؟
دلفی یک زبان برنامه نویسی هست. یک برنامه کاربردی - مثلا همین لینگو - باید روشی برای اتصال به آن از طریق برنامه نویسی ارائه کنه، مثلا یک COM Object ایجاد کنه، مثل برنامه های Office، که سایر برنامه ها، بتونند از طریق آن بهش وصل بشند. یا اینکه بتونه نتیجه کارش را در یک فایل با فرمت مشخص ذخیره کنه تا سایر برنامه بتونند با خواندن آن فایل به نتیجه کارش دسترسی داشته باشند، یا از طریق همچین فایلی، ورودی آن را کنترل کنند. اگر هیچ راهی برای این ارتباط ارائه نمیکنه، راه حل مشخص و استانداردی برای استفاده از آن یا داده های آن در یک محیط برنامه نویسی وجود نداره.

arezoo_66
شنبه 19 مرداد 1387, 17:51 عصر
من فقط خروجی این نرم افزلر را می تونم به متن تبدیل کرده و نمایش دهم ولی برای پروژهام من باید یک لینک همزمان یا مثلا انلاین نمیدونم تو این مایه ها داشته باشم تا این دو نرم افزار داده هاشون قابل انجام باشه مثلا کاربرتو دلفی داده ای را وارد کنه واین داده بره تو لینگو بهینه بشه و بعد بهینه شده اش دوباره در دلفی نمایش داده شود

vcldeveloper
شنبه 19 مرداد 1387, 17:54 عصر
برای پروژهام من باید یک لینک همزمان یا مثلا انلاین نمیدونم تو این مایه ها داشته باشم تا این دو نرم افزار داده هاشون قابل انجام باشه
مستندات لینگو را بررسی کنید و ببینید آیا رابطی برای برنامه نویسی یا Automation ارائه میکنه یا نه. می تونید لینک رسمی نرم افزار را هم اینجا بزارید، شاید دوستانی مایل باشند سایتش را بررسی کنند، شاید از آنجا مطلبی در این مورد بدست بیاد.

arezoo_66
شنبه 19 مرداد 1387, 18:01 عصر
منظورتون اینه که این نرم افزار را بزارم اینجا ؟ بدی این پر.ژه اینه که کسی از لینگو چیزی نمیدونه
lingo تنها خروجی هاش اعداد و ارقام است من هم هر چقدر زیر رو کردم از اون هیچی نفهمیدم

vcldeveloper
شنبه 19 مرداد 1387, 22:44 عصر
منظورتون اینه که این نرم افزار را بزارم اینجا ؟
خیر، لینک سایت شرکت سازنده آن را بزارید اینجا. شرکت سازنده اش باید سایتی داشته باشه. احتمالا باید بتونید از منوی Help -> About لینکش را پیدا کنید.

arezoo_66
یک شنبه 20 مرداد 1387, 20:52 عصر
بله ممنون من گفتم چون خود نرم افزار 22 مگ هست ..
http://www.lindo.com
مرسی از راهنماییتون
من برای پروژه پایانی دانشگاه با این مشکل مواجه شدم که اگه حل بشه واقعا ممنون این سایت و شما خواهم بود

vcldeveloper
دوشنبه 21 مرداد 1387, 00:42 صبح
Callable DLL and OLE Interfaces

You can seamlessly embed LINGO's functionality into your own applications using a Windows development environment such as C#.NET, VB.NET, Visual Java, Visual Basic, Visual C++, or Delphi. Your application can act as a user front-end for the optimization problem -- handling data entry and storage as well as preparing the information to be passed in memory to LINGO. It could also be set up to display the solution and produce customized reports for the user. LINGO includes both a callable DLL and OLE interfaces, which give you access to all of the features and commands available interactively.

لینک منبع (http://www.lindo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=14:model-interactively&catid=4:lingo)

این مطلب نشون میده که Lingo هم رابط COM ارائه میکنه، یعنی میشه مثل نرم افزارهای Office از طریق دلفی بهش وصل شد و باهاش کار کرد، هم DLL ارائه میکنه، یعنی میشه خیلی راحت DLLاش را در برنامه خودتون که با دلفی یا هر زبان دیگه ایی نوشته شده، لود کرد، و توابعش را اجرا کرد و خروجی ازش گرفت.

New Examples of Calling LINGO From Different Programming Environments

- Users interested in creating their own optimization applications have more examples to choose from. Sample interface code has been included for Delphi, C# .NET, VB .NET, Visual Basic, Visual C++, Visual Java, Excel and FORTRAN.

لینک منبع (http://www.lindo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=56:archives-lingo-90&catid=25:product-archives)

این یکی هم میگه که به همراه Lingo مثال هایی از چگونگی ارتباط با آن از طریق زبان های برنامه نویسی مختلف، من جمله دلفی نصب میشه، پس می تونید اون مثال ها را مطالعه کنید.

با این تفاسیر، امکان برقراری ارتباط بین Lingo و دلفی وجود داره. چگونگی انجامش هم با مثال، در راهنمای Lingo موجود هست.

من با Lingo کار نکردم که بتونم بیشتر از این کمکتان کنم، فقط می تونم بگم که امکان کاری که می خواید انجام بدید هست، توضیح چگونگی انجام آن هم در راهنمای Lingo آمده.

موفق باشید