PDA

View Full Version : اورکات - Relations

.Taher
یک شنبه 22 شهریور 1383, 20:40 عصر
با سلام...
شاید سوالم بیشتر به ساختار جدول مربوط بشه...

احتمالا تا به حال در اورکات برای شما پیش اومده که در بالای پروفایل شخصی (که در لیست دوستان شما نیست) چنین چیزی ظاهر شود...

Myname -> Friend1 -> Friend2 -> Friend3 -> His/Her Name

که نشون میده ما بدین شکل با این شخص ارتباط داریم!

سوالی اینجا پیش میاد که ساختار جدول چگونه میتونه باشه... آیا همه افراد مرتبط با من تا چندین مرحله در نظر گرفته و ذخیره شده اند؟

یا با دیدن هر پروفایل - اسم وی در میان تمام دوستان من تا چندین مرحله بررسی میشه ؟؟؟

Views are welcome

.Taher
دوشنبه 23 شهریور 1383, 23:23 عصر
اکسیژن جان. بیا یه حالی بده...
نظری داری بده ما رو هم مستفیض کن!
گیر دادم؟ :P

oxygenws
سه شنبه 24 شهریور 1383, 10:36 صبح
شرمنده، فعلا ایده ای ندارم.

MM_Mofidi
سه شنبه 24 شهریور 1383, 11:57 صبح
Farshad Paydar جان
عزیز دل برادر اینطور نیست و دقیقا همانطور است که شما فکر نمیکنید.
من ئفکر میکنم از هر کاربر هنگام logon یک درخت برای مثلا 3 level از دوستان میسازد و پیغام مطرح شده از پیمایش درخت حاصل میشود.

.Taher
سه شنبه 24 شهریور 1383, 16:49 عصر
با سلام .

احتمالا تا به حال در اورکات برای شما پیش اومده که در بالای پروفایل شخصی (که در لیست دوستان شما نیست) چنین چیزی ظاهر شود...

Myname -> Friend1 -> Friend2 -> Friend3 -> His/Her Name

که نشون میده ما بدین شکل با این شخص ارتباط داریم!

شاید من منظورتون رو متجه نمیشم. اما خوب فکر کنم ربطی به بانک و جدول هاش نداره . شما اول تنها به دوستانتون دسترسی دارد . بعد با ورود به پروفایل هر کدام از آنها به دوستان اونها و همینطور الی آخر .
یعنی زمانی Myname -> Friend1 -> Friend2 -> Friend3 -> His/Her Name رو میبینید که ابتدا به صفحه خودتان بروید و بعد به پروفایل Friend1 که از دوستان شماست .بعد به پروفایل Friend2 که از دوستان Friend1 است و ...
یعنی شما مرحله به مرحله می روید تا به His/Her Name برسید و نه اینکه یکباره .خوب در طی این مراحل گام به گام نام صاحب پروفایل که شما او را انتخاب کرده این در یه جایی مثل در session ذخیره می گردد .

سلام...
نه اینطور نیست...
حتی اگه آدرس پروفایل ایشون رو هم مستقیم تایپ کنید این ارتباط رو نشون میده... یعنی مسلما session و این حرفا نیست...

باز tree نزدیکتره، ولی چطور؟
فرض کنیم هر شخص 50 تا دوست داره... میدونید تعداد حالات تا شش مرحله چقدر میشه؟
(حدود 16 میلیارد حالت)

پس حتما راه زیرکانه تری هست...

دوستان هر کس نظری داره، خوشحال میشم...

MM_Mofidi
سه شنبه 24 شهریور 1383, 19:05 عصر
اطمینان بنده در عملی است که سایت مذکور انجام میدهد نه در نحوه انجامش.
یعنی مطمئنم که ارتباط اشخاص در صورت ورود مستقیم به پروفایل ایشان هم نمایش داده می شود منتها چگونه اینکار را انجام میدهد ؟؟؟ نمیدانم، حدس میزنم.