PDA

View Full Version : سوال: نحوه تعريف و استفاده از كرسر در دلفي

manzare
سه شنبه 29 مرداد 1387, 17:39 عصر
با سلام
من ميخوام از دو تا جدول مرتبط يك مجموعه ركورد را بگيرم و از تو اين مجموعه خاصي از ركورد ها را انتخاب كنم
مشكلم در استفاده از كرسر در دلفي هست
اگه لطف كنيد يك مثال از تعريف كرسر و يك كاربرد از انو در دلفي برام بفرستيد ممنون ميشم
من اين كرسر را نوشتم اما چند مشكل داشت:
1 نوع خروجي text است و اشكال ميگيرد كه پارامتر text قبول نميكند

کد:
declare c cursor local for select qtext,ta,from qtable inner join atable on (atable.qcode=qtable. qcode ) and (qtable.type=:t) and (qtable.degree=:d)open c fetch c into :q,:ta close c deallocat c

2من كرسري كه int را برميگردونه هم نوشتم كه البته در adoqry.sql.textكرسر را نوشتم كه اين هم خطا ميداد كه نميتونه يك set result را برگردونه
چه پيشنهادي داريد؟با سلام
من ميخوام از دو تا جدول مرتبط يك مجموعه ركورد را بگيرم و از تو اين مجموعه خاصي از ركورد ها را انتخاب كنم
مشكلم در استفاده از كرسر در دلفي هست
اگه لطف كنيد يك مثال از تعريف كرسر و يك كاربرد از انو در دلفي برام بفرستيد ممنون ميشم
من اين كرسر را نوشتم اما چند مشكل داشت:
1 نوع خروجي text است و اشكال ميگيرد كه پارامتر text قبول نميكند

کد:
declare c cursor local for select qtext,ta,from qtable inner join atable on (atable.qcode=qtable. qcode ) and (qtable.type=:t) and (qtable.degree=:d)open c fetch next from c into :q,:ta close c deallocat c

2من كرسري كه int را برميگردونه هم نوشتم كه البته در adoqry.sql.textكرسر را نوشتم كه اين هم خطا ميداد كه نميتونه يك set result را برگردونه
چه پيشنهادي داريد؟

SYNDROME
سه شنبه 29 مرداد 1387, 18:14 عصر
بهتر است اینجوری استفاده کنید.

ADO.SQL.Text := 'Select * From Tbl_Test';
ADO.Open;
While Not ADO.Eof Do
Begin

ADO.Next;
End;

موفق باشید

manzare
سه شنبه 29 مرداد 1387, 21:09 عصر
دقيقا با همين روش به جواب رسيدم اما چون به جاي next به طور رندم به ركورد ها پريدم براي برگشتن به ركورد قبلي (هماني كه قبلا نمايش داده شده )ميخواستم به فيلدي از ركورد جاري مقدار( شمارنده) بدم تا بتونم برگردم , كه نتونستم حالا بايد چكنم؟؟؟؟؟؟