PDA

View Full Version : پرسیدن سوال در فوروم پدر خوانده !

Anti_Evil
چهارشنبه 25 شهریور 1383, 16:08 عصر
با سلام،

با توجه به اینکه پرسیدن دقیق و درست سوالات، پاسخ دهندگان را برای راهنمائی بهتر یاری می کند و همچنین به خاطر زمینه خاص این فوروم امکان طرح سوالات متنوع وجود دارد لذا خواهش میکنم هنگام طرح سوالات خود به موارد زیر دقت کنید:
(مواردی که دارای ستاره هستند مهم و غیر از آن دلخواه هستند.)

*1- نوشتن نام و نسخه محیط توسعه (و احیانا کامپایلر مورد توجه).
مثال: Visual C++ 6.0 و یا GCC 3.4.0

*2- نوشتن نام و نسخه محیط اجرایی.
مثال: Microsoft Windows XP SP1 و یا FreeBSD 4.4

3- استفاده از ابزارهای ویرایش موجود برای نوشتن هر چه تمیزتر و زیباتر سوال خود.
در صورت نوشتن تکه سورس های کوچک در نوشته خود این مسئله کاملا به خواننده کمک خواهد کرد.

4- طبق تجربه نوشتن سورس های بلند باعث میشود حداقل خواننده توجه زیادی به آن نکند. بنابراین:
الف) نوشته خود را برای دانلود قرار دهید.
ب) سوال خود را فنی تر و خاص مطرح کنید.

*5- در صورت استفاده از یک فناوری خاص در برنامه خود، خواننده را از آن با خبر کنید.
مثال: من از ADO برای اتصال به بانک اطلاعاتی ام استفاده کردم، مشکل اینجاست که وقتی ...

6- نوشتن صریح مشکل یا سوال خود و صرف نظر کردن از سوالات حاشیه ای (از روی باد دل!). نوشتن اینکه کدام بهتر است از کدام و جنگ های مقدس کمکی نخواهد کرد.
مثال(سوال غلط): به نظر شما نوشتن سیستم عامل بومی با Java بهتر است یا ++C ؟!!!

7- نوشتن وابستگی ها و جزئیات برنامه. (در صورت استفاده از یک بانک اطلاعاتی یا ActiveX Control و یا ...)

فکر میکنم رعایت کردن همین آیتم ها (اگر اجرا شود!) کافی باشد ولی از آنجایی که این موارد در مدت تنها 5 دقیقه به مخ معیوب من خطور (درست نوشتم دیگه ؟! نه ؟) کرد لطفا اگر پیشنهادی برای کامل تر شدن لیست دارید بفرمائید.

Have fun،
هادی