PDA

View Full Version : Creating Data Access Layer via VS2005 DataSet Designer و طریقه اضافه کردن عکس و زمان به دیتابیس

bachebahal_1363
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 16:58 عصر
جناب آقای hdv212
بنده از مقاله جامع شما استفاده کردم اما در دو مورد به مشکل بر خورد کردم
اول اینکه به چه صورت می شه عکس رو به دیتابیس به این روش فرستاد و دوم اینکه اگر از یک Datatimepiker برای زمان و تاریخ استفاده کنیم زمانی که user هیچ زمانی را انتخاب نکرده باشد برنامه به خالی بودن مقدار datetime ایراد می گیره به چه صورت می شه هیچ مقداری رو اگر User انتخابی نداشته باشه به دیتابیس فرستاد .

hdv212
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 18:55 عصر
اول اینکه به چه صورت می شه عکس رو به دیتابیس به این روش فرستاد
با سلام، شما میتونی عکس رو به صورت آرایه ای از بایتها (byte[]) به دیتابیس پاس بدی.

اگر از یک Datatimepiker برای زمان و تاریخ استفاده کنیم زمانی که user هیچ زمانی را انتخاب نکرده باشد برنامه به خالی بودن مقدار datetime ایراد می گیره به چه صورت می شه هیچ مقداری رو اگر User انتخابی نداشته باشه به دیتابیس فرستاد .
میتونی از System.DBNullValue استفاده کنی، امتحان کنن ببین میشه.

bachebahal_1363
یک شنبه 03 شهریور 1387, 16:59 عصر
با سلام، شما میتونی عکس رو به صورت آرایه ای از بایتها (byte[]) به دیتابیس پاس بدی.

اگر می شه با یه نمونه به من نشون بدین .

میتونی از System.DBNullValue استفاده کنی، امتحان کنن ببین میشه.

در این مورد هم امتحان کردم اما Error زیر رو می ده:

ErrorCannot implicitly convert type 'System.DBNull' to 'System.DateTime'

hdv212
یک شنبه 03 شهریور 1387, 19:11 عصر
برای ذخیره و بازیابی عکس از/به دیتابیس، کافی بود فقط جستجو (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=411551&postcount=35) میکردید.

اما برای فیلد DateTime، من دقیقا متوجه نشدم مشکل شما چیه ؟ اگر از StoredProcedure استفاده میکنید خب مقدار پیشفرض اونو Null بدید و مطمئن بشید که در جدولتون این فیلد Not Null نیست.

bachebahal_1363
دوشنبه 11 شهریور 1387, 11:37 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی
بنده در این مورد به مشکل واقعا بزرگی برخورد کردم
من چند ComboBox دارم که به روش فوق اطلاعات را وارد دیتابیس می کنم و مقدار پیش فرض فیلد رو هم در دیتابیس برابر Null قرار دادم ، اگر در زمان Insert اطلاعاتی در فیلد مورد نظر وارد نکنم به طور پیش فرض اطلاعات فیلدم مقدار Null رو می گیره ، اما در قسمت Update برنامه زمانی که می خواهم اطلاعات رو از دیتابیس لود کنم و در فیلد های فرمم پر کنم در زمانی که CurrentRow.FildName می خواهد از اطلاعات پر شود Exeption زیر رو می ده و CurrentRow.FildName خالی از اطلاعات هست . اولاً مشکل از کجاست و دوما من چطور می تونم چک کنم که اگر اطلاعاتم در دیتابیس و در فیلد مورد نظرم خالی بود کار خاصی رو انجام بدم .