PDA

View Full Version : سوال: شماره گیریه ساده با مودم !

sa_ostad
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 17:16 عصر
چند بار سرچ زدم ولی چیزی که کارم رو راه بندازه پیدا نکردم!
یه جا دیدم برای شماره گیری باید از این کد استتفاده کنم :
serialPort1.PortName = "com3";
serialPort1.Open();
serialPort1.WriteLine("ATDT09365950022");
که همش پیغام خطا میده که پورت در حال استفادست و اجرا نمیشه !
جای دیگه هم این کد رو دیدم :
TAPI3Lib.RequestMakeCall rmc = new TAPI3Lib.RequestMakeCall();
rmc.MakeCall("Home", "09364950022", "0", "none");
که قبلش هم tapi3lib رو به برنامه اضافه کرده بودم ولی هیچ شماره ای رو نمیگیره ! به جاش یه صفحه بالای دسکتاپ میاد و نشون میده تماس من Internet call هست و در نهایت هیچ شماره ای نمیگیره و میگه شماره اشتباه است.
حالا از اساتید میخوام که یا اشکالات کارم رو بگید و یا راه دیگه ای جلوی پام بزارید.
می خوام از این امکان توی یه دفتر تلفن استتفاده کنم که فقط شماره بگیرم باهاش همین !
با تشکر

behzadk
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 18:50 عصر
با سلام
چرا کار تو سخت می کنی
از kdtele استفاده کن خیلی راحت و آسان
www.kaed.com/kdtele3.zip (http://www.kead.com/kdtele3.zip)
البته باید crack کنی

sa_ostad
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 21:36 عصر
لینکتون کار نمیکنه!
برای سی شارپ از چه نسخه ای استفاده کنم؟

رضا جاسبی
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 23:20 عصر
نه عزیز اتفاقا توصیه می کنم که برنامه رو خودت بنویسی. در مورد کدت هم چند تا نکته رو چک کن. اولا در سیستمت ببین مودم روی کدوم پورت تنظیم شده. (شاید هم این کار رو کردی و همین com3 که گفتی) بعد هم یک سوال که از چه نسخه VS استفاده می کنی؟ خود VS2008 یک سریال پورت داره به چه ماهی. مثل تایمر که در پایین فرمت میاد وقتی که به فرم اضافه می کنی. تمام تنظیماتش رو خودش انجام میده. یعنی مثل سایر property ها در بخش property در طراحی فرم همه این تنظیمات رو ویزاردی انجام میدی و تو Initialize Comonent خودش این مقادیر رو میذاره.
نکته بعد هم اینکه بین ATDT و شماره ات یک فاصله بنداز.
اگر نشد از hyper Terminal یک تست کن ببین اصلا ATDT رو درست اجرا می کنه؟

sa_ostad
جمعه 01 شهریور 1387, 00:25 صبح
اتفاقا از 2008 استفاده میکنم و در همون 2008 روی خط serialPort1.Open بهم پیغتم خطا میده میگه پورت در حال استفاده است !
سرویس فکس داشتم که از روی سیستمکامل پاکش کردم آنتی ویروسم هم نود32 نمی دونم دبطی داره یا نه !
به نظرتون مشکل کجاست ؟ چیکار کنم؟

رضا جاسبی
جمعه 01 شهریور 1387, 00:41 صبح
ببین پورت در حال استفاده است خطایی بسیار واضح در Windows هست که البته رفعش گاهی بسیار مشکله. خیلی واضح و صریح داره میگه این پورت رو یکی داره استفاده می کنه. اگر مطمئنی که مودمت روی com3 هست برنامه هایی مثل hyper terminal ، Norton Commander و یا حتی اتصال به اینترنت پورت رو در اختیار می گیرند. حالا سوال اینه که آیا این برنامه ها هم همین مشکل رو دارند؟ یعنی وقتی می خواهی به اینترنت وصل شی هم این خطای پورت در حال استفاده رو میده؟
شاید حتی مشکل از یک ویروس باشه.
یک کاری بکن. از توی Task Manager و Process Tab اون تمام پروسس ها رو پاک کن. یعنی هرچی می تونی. بعد امتحان کن.
راستی یک سوال کودکانه : نکنه با همین مودم به اینترنت وصلی و در حال وصل بودن داری برنامه رو اجرا می کنی. عصبانی نشو چون من خودم یکبار این اشتباه رو کردم. آخه تو شرکت ADSL داشتیم و من توی خونه نداشتم. به هوای شرکت سوتی دادم. D:

sa_ostad
جمعه 01 شهریور 1387, 02:12 صبح
نه دوست عزیز هم حواسم هست که به جایی کنکت نباشم یا در حال مکالمه نباشم و هم اینکه برنامه های دیگه مشکلی ندارن
راستی با hyper terminal منظورتون اینه که فقط شماره گیری کنم یا تست دیگه ای داره ؟

Sajjad.Aghapour
جمعه 01 شهریور 1387, 10:56 صبح
سلام دوست عزیز......نمی دونم چرا ارور میده ولی کدی که شما نوشتی یه چیزی کم داره.....

serialPort1.PortName = "com3";
serialPort1.Open();
serialPort1.WriteLine("ATDT09365950022"+"\r\n");

sa_ostad
جمعه 01 شهریور 1387, 17:53 عصر
فعلا کارم رو با kdtele راه انداختم ولی آخرش هم نفهمیدم مشکل از کجا بود !

Sajjad.Aghapour
شنبه 02 شهریور 1387, 14:35 عصر
چطور میشه با kdtele یا At-command یه پیغام مشخص رو پخش کرد.فقط میدونم ATA برای پاسخ دادن مودم هست ولی اینکه چطوری یه پیغام مشخص پخش بشه رو اگه دوستان میدونن بگن !.............