PDA

View Full Version : سوال: چند سوال مبتدیانه در مورد زبان C++

meisambandari
شنبه 02 شهریور 1387, 07:55 صبح
سلام دوست عزیز من چندتا سوال مبتدیانه داشتم...

سوال اول اینکه چطور باید یک سورس بزبان c++ را تبدیل به فایل اجرایی exe کرد خواهش میکنم اگه در این مورد یه مقاله یا یک آموزش تصویری با عکس به من بدید ممنون میشم…..

سوال دوم . چه برنامه هایی با زبان c++ نوشته شده است یکی را معرفی کنید

سوال سوم .کارایه زبان C++ بیشتر یا ویزوال بیسیک ؟

سوال چهارم. در زبان C++ میتوان از Api های ویندوز استفاده کرد ؟ اگر میتوان یک نمونه برا من بگزارید

سوال پنجم. در زبان C++ مثل زبان ویژوال بیسیک میتوان از تکست باکس و غیره استفاده کرد ؟

آموزشهای مبتدیانه در مورد زبان C++ میخوام حالا اگه مقالاتی دارید معرفی کنید یا منبع آموزش این زبان معرفی کنید به زبان فارسی

اگر سوالهایی دیگر هم برام پیش امد مزاحمتون میشوم .. ممنون.

Reza.ariyan
شنبه 02 شهریور 1387, 09:02 صبح
ctrl+f9 بزن و برنامه رو اجرا کن
exe برنامه در آدرس برنامه ساخته میشه c:\tc\bin\???.exe
2.یکیاز برنامه های نوشته شده به زبان c ویندوز و linux
3.برای دسترسی به منابع سخت افزاری c و برای برنامه نویسی کاربردی زبان های ویژوال
4.نه
5.برنامه نویسی به زبان c (جعفر نژاد قمی)

meisambandari
شنبه 02 شهریور 1387, 14:04 عصر
لطفا مبتدیانه تر ......ممنون

Nima_NF
یک شنبه 03 شهریور 1387, 01:50 صبح
برای مورد اول:
شما به یک کامپایلر به زبان C++ نیاز دارید، VC++ یا ++gcc/minGW/Dev C یا C++buildr یا ...
کتاب باید راهنمای شما باشد.

برای 4 سوال بعدی در این لینک همه چیز مفصل توضیح داده شده است از برنامه نویسی مستقیم با API ها تا منابع و نرم افزارهای نوشته شده باC++
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=94381

پس با شیوه هایی مثل win32 ، MFC ، Qt و ... می توانید برنامه هایی با رابط گرافیکی (یا به قول دوستان ویژوال) طراحی کنید.
اکثر نرم افزارهای تجاری در ویندوز و لینوکس که با آن ها کار می کنید به زبان ++C/C نوشته شده اند.

asemaneahvaz
دوشنبه 25 شهریور 1387, 04:29 صبح
در مورد سوال سوم که پرسیده بودی کارای سی بهتره یا بیسک

اگر قصد برنامه نویسی توی محیط ویندوز رو داری وبیشتر میخوای برنامه های رو بسازی که کاربردی هستند با بیسیک میتونی زودتر این برنامه ها رو بنویسی چونکه اصولا زبان بیسیک هم یادگیریش از سی راحتره و هم به کار بردنش
ضمن اینکه چونکه مایکروسافت خیلی روی بیسیک سرمایه گذاری کرده و تقریبا قبل از ظهور سی شارپ دات نت بهترین زبانی بود که داشت تو میتونی از خیلی فوایدی که از این جهت به تو میرسه بهره بگیری مثلا توی access 2003 فقط میتونی کدهای vba (که نسخه ویژال بیسیک برای برنامه ها است) رو به کار ببری
اما اگر قصد داری کارهای سیستمی انجام بدی و برنامه ای که میخوای بنویسی بیشتر از اینکه زمان تولیدش برایت مهم باشد قابل حمل و سریع بودن آن برات مهم باشه بهتره از سی استفاده کنی
پیشنهاد من اینه که هر دو تا زبان رو یاد بگیر
اول سی رو یاد بگیری بهتره
موفق باشی:لبخندساده:

asemaneahvaz
دوشنبه 25 شهریور 1387, 04:35 صبح
در مورد سوال دوم

برنامه های زیر رو با سی نوشتن

لینوکس
قسمت اعظم ویندوز
حتی خود کامپایلر بیسک رو میشه با سی شبیه سازی کرد
تقریبا اکثر برنامه های مهم رو با سی نوشتن

asemaneahvaz