PDA

View Full Version : لطفا من را راهنمایی کنید (یونیکد)

سه شنبه 24 تیر 1382, 12:22 عصر
با سلام خدمت همه دوستان. همانطور که میدانیم یکی از راههای نوشتن فارسی در ویندوزهای
غیرفارسی استفاده از یونیکد است. اما من نمی دانم که باید چگونه و با چه توابعی از آنها استفاده کرد. از دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند خواهش میکنم من را راهنمایی کنند
ضمنا اگر یک مثال هم ذکر شود ممنون میشوم
با تشکر

مهدی کرامتی
سه شنبه 24 تیر 1382, 13:21 عصر
با سلام خدمت همه دوستان. همانطور که میدانیم یکی از راههای نوشتن فارسی در ویندوزهای غیرفارسی استفاده از یونیکد است.
این موضوع در همه جا صدق نمیکند، زیرا مشاهده زبان فارسی با استفاده از یونیکد فقط در Internet Explorer و صفحات وب ممکن است، آنهم در حد مشاهده.
در ویندوزهای فارسی، شامل 98 ، Me ، 2000 , XP هم وقتی در یک Application فارسی تایپ میکنید در حقیقت کدپیج مورداستفاده همان 1256 است و یونیکد در حد نمایش در صفحات وب است.

Dracula
سه شنبه 24 تیر 1382, 14:21 عصر
پس برای برنامه های فارسی تحت ویندوزهای انگلیسی چه باید کرد ؟ :oops:

SyntaxCheck
جمعه 27 تیر 1382, 22:15 عصر
البته من دقیقا متوجه منظور دوست عزیز اسیستنت نشدم.اما فکر میکنم که توسط استفاده از توابع api مربوط به نمایش متن نوشتاری امکانات نوشتن و خواندن رو بصورت یونیکد و مستقل از زبان نصب شده در ویندوز میتونیم داشته باشیم. اما خارج از این بحث من ابزاری رو برای کار با یونیکد میشناسم که انصافا بهتر از اونها رو من یکی که نمیشناسم و فکر میکنم که چند بار هم اینجا معرفیشون کردم.با اونها میتونید به راحتی با یونیکد کار کنید.http://home.ccci.org/wolbrink/tnt/delphi_unicode_controls.htm
اما من یه صحبت کوچیکی دارم که به نظر بنده اگر برنامه ای به زبان فارسی نوشته میشه و کاربران اون فارسی زبانها خواهند بود برای فروش برنامه و نصب اون همونطور که شرط وجود سیستم عامل ویندوز با فلان ورژن رو قرار میدید باید شرط نصب نسخه فارسی رو هم با ورژن و مشخصات مورد نظرتون بزارید و کلی از درد سر رو هنگام نوشتن برنامه کم کنید.