PDA

View Full Version : سوال: مشکل با مودم ای دی اس ال که با یو اس بی به کامپیوتر وصل میشه

pesarkhobeee
شنبه 02 شهریور 1387, 21:27 عصر
:گریه::گریه:سلام
متاسفانه من یک موشکل دارم و اونم اینه که مودم ای دی اس ال من از انواع جدیده که با یو اس بی به کامپوتر وصل میشن نه با کارت شبکه! :گیج:
خلاصه پارسیکس نشناختش یا بهتر بگم از توانایی من خارجه که بشاسونمش!!!
نمیدونم راهی هست که اینجا کسی بگه؟
مودم من اسمش
PARADYNE
و بر خلاف مال همکارم که همیشه وصله مودمش و از نوع کارت شبکه ایه (( و خوشبحالش که پارسیکسی که من با این زحمت دانلودش کردم اونجا راحت به اینترنت وصل شد)) برا وصل شدن تو مال من باید یه کانکشن مثل دایل اپ البته نه کاملا مثل اونا بسازید و هر دفعه رو دایل بزنم!
خلاصه الان دو مشکل دارم:
اول چه طوری مودمو بشناسونم؟
دوم چه طوری از اون کانکشنا بسازم؟

میدونید لینوکس صفاش به اینترنتهشه که وصل شی به مخازن و حال کنی ولی خوب من همیشه خوش شانس بودم:گریه:
مدل مودمم دقیقا:
6205
البته مخلفاتم داره
6205 -a1-000
که البه a1 وسط اوناس که هر کاری کردم اونجوری ننوشت!
البته خودم یه راهنما برا اوبونتو پیدا کردم که رو پارسیکس نتونستم اجراش کنم!
http://wiki.ubuntu-ir.org/UsbAdslModem
ممنونم که کمکمون میکنید
البته لازم به ذکره رو اوبونتو 8 مراحلی رو که تو اون مقاله گفته شده رفتم البته به روش متنی که DNS هم میخواست که تو مقاله چیزی در موردش نبود و چون مودم منم جزو پیش فرض ها نبود هر کاری که تو مقاله کرده بود منم کردم و دی ان اسو خالی گزاشتم!
بهر حال موقعی که زدم اجرا شه به امید اینکه چراغ دوم مودمم روشن شه خوشحال بودم که گفت مدممو پیدا نکرده!
نمیدونم ولی فکر کنم اگه مودممو عوض کنم راحتره!!!ولی با کدوم ...
بماند
خلاصه مثل اینکه قسمت نیس ولی منم برا خودم کنه ای هستما به این زودی ها خسته نمیشم! :چشمک:
اگه یه جونمردی پیدا شد که جواب بده خواهشا گام به گام بگه چون خیلی مبتدیم
بازم ممنونم

eworkpro
شنبه 02 شهریور 1387, 23:37 عصر
اقا من هم دقیقا همین مشکل رو دارم . مودم من d-link dsl 200 هستش . usb هم می خوره ولی تو سی دی اش درایور لینوکس رو نداره . من چیکار کنم ؟ از من هم فدورا 8 هستش .
ایا درایورش هست ؟ بعد از درایور ساختن کانکشن ؟

pesarkhobeee
شنبه 02 شهریور 1387, 23:42 عصر
خوشبحال شما چون مودمتون شناخته شدس و از راهنمای بالا که لینکشو گزاشتم میتونید استفاده کنید البته با کمی تغییرات چون برا اوبونتو!
در هر صورت به این لینکم برید:
http://eciadsl.flashtux.org/modems.php?modem=23

pesarkhobeee
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 10:34 صبح
کسی جواب مشکل منو نمیدونه؟

eworkpro
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 22:05 عصر
خوب بدبختانه من هم دانلود درایورش برای فدورا غیر فعاله !!!

eworkpro
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 22:07 عصر
اصلا راستی این عکس هم که زده ظاهرا همون مدل هستش ولی شکل و قیافه اش بطور کلی فرق داره !

pesarkhobeee
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 10:27 صبح
خوب شما میتونید سورسشو دانلود کنید و بعد خودتون کامپایلش کنید که در مورد کامپایل برنامه ها از سورس کد اگه تو همبنجا جستجو کنید یالمه مطلب پیدا میکنید!
موفق باشید
من که هنوز منتظر معجزه ام

sayyedahmadhosayni
یک شنبه 10 شهریور 1387, 16:00 عصر
خوب فرید انگار خودم برات باید معجزه کنم :قهقهه::قهقهه:

فرید اول با اسکن مودم مودمتو اسکن کن ونتایجشو بزار اینجا

http://linmodems.technion.ac.il/packages/scanModem.gz

pesarkhobeee
سه شنبه 12 شهریور 1387, 14:25 عصر
اخه سید اگر چراغ دوم مودمم روشن شه میتونم از اون اونم شاااااید استفاده کنم مشکل من الان شناسوندن مودم از طریق یو اس بیه و بعد فهمیدن نوع چیپست و تنظیمات مربوط به اونه