PDA

View Full Version : عدم امکان باز کردن فایل

Abbas Arizi
سه شنبه 24 تیر 1382, 17:51 عصر
سلام دوستان.
من اکسس رو به اون شکل جدی کار نکردم. شایدم سوالم به مذاق حرفه ایها زیاد خوش نیاد. میخواستم ببینم چیکار کنم که اگر کسی خواست فایل mdb رو باز کنه اکسس یا اون فایل فورا بسته شه یا اصلا باز نشه. :roll: :roll:

Rambod
چهارشنبه 25 تیر 1382, 10:55 صبح
راستش منم زیاد اکسس بلد نیستم ولی فکر می کنم قابلیت Password گذاشتن داره. یعنی میتونی روی فایل MDB پسورد بذاری.

Abbas Arizi
چهارشنبه 25 تیر 1382, 11:08 صبح
Password گذاشتن که یه بحث دیگه است. من میخوام تا حد ممکن قابل باز کردن نباشه. حتی اگه Pasword نداشت.
البته خودم هم بعید میدونم این کار صد در صد عملی باشه.
اما تا این حد میدونم که برای Startup فایلها (حداقل اگه یه فرم تو برنامه باشه) میشه کد تعریف کرد. همچنین میشه دستور خروج از Access رو هم نوشت.
یعنی توی Startup کد خروج رو بنویسم. فقط نمیدونم برای این کار چه کدی باید نوشت.

vadood
چهارشنبه 25 تیر 1382, 14:05 عصر
Docmd.Quit

Abbas Arizi
چهارشنبه 25 تیر 1382, 15:50 عصر
با تشکر از شما. اگه ممکنه در مورد Startup هم یه توضیحی بدید. چون من باید این دستور رو اونجا بنویسم.

vadood
پنج شنبه 26 تیر 1382, 12:42 عصر
توی اکسس یه فرم را می تونی به عنوان فرم startup تعریف کنی. (see help) حالا برای اون فرم یه event procedure برای رویداد on open بنویس. اون می تونی بنویسی

If anyexpression Then
DoCmd.Quit
End If

و خوب با باز شدن برنامه اکسس این شرط تست میشه. حالا هر کس بخواهد این bypass بشه می تونه Shift رو نگه داره موقه باز کردن فایل اکسس و اون موقع فرم startup دیگه بالا نمی اد. به همین راحتی.

خوب می تونی یه کارایی بکنی، ولی اگه به امنیت نیاز داری اکسس را فراموش کن.
فایل اکسس رو می تونی MDE هم بکنی که اون هم باز کمکی هست.

Abbas Arizi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 12:52 عصر
از راهنماییهای شما بینهایت ممنون.

MM_Mofidi
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 16:22 عصر
استاد محترم جناب vadood بنده یادمه قبلا Shift را می بستیم یا بازر میکردیم.(به کمک یک فایل دیگر اما الان کدش دم دستم نیست و شدیدا هم لازم دارم اگر لطف کنید ممنون میشم.(ضمنا جستجو در سایت هم بدادم نرسید)