PDA

View Full Version : borland c++ کمک برای اجرا در ویستا

raha2400
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 20:42 عصر
سلام. میخوام تو ویستا borland c++ نصب کنم نمیشه. توربو هم نصب نمیشه. با ویژوال هم بلد نیستم کار کنم. اگه بخوام یکی از برنامه هام که تو برلند اجرا کنم نمیدونم چی کار کنم.
برلند جدید برا ویستا نیمده؟؟؟

Nima_NF
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 23:52 عصر
کسی که از سیستم عامل جدید استفاده می کند باید از جدید ترین نسخه های کامپایلر نیز استفاده کند.
برای ویستا می توانید از visual studio 2008 استفاده کنید (یا نسخه 2005 به همراه دو service pack) یا از C++builder 2007.

دقت کنید که برنامه نویسی کنسولی در این کامپایلرها اصلا سخت نیست و خیلی زود یاد می گیرید؛ فقط یک پروژه از نوع console app بسازید و در یک فایل cpp کدهایتان را بنویسید.

raha2400
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 20:01 عصر
ویژوال 2008 دارم . واسه c++ هم توش یه new میسازم . اما موقع اجرا ارور میده . برنامه هام تو برلند xp درست هستن. برای کامپایل تو ویژوال مثل اینکه فرق داره. چون حتی به iostream هم گیر میده.

bsng110
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 21:55 عصر
هوالحکیم
سلام
یک جورایی حق با شماست. اولاً دستوراتی که مربوط به کتابخانه های بورلند هستند، باید حذف شوند. در ثانی در مورد iostream نیازی به h. ندارد و کافیست بنویسید <include <iostream# و حتماً در خط های بعدی(قبل از استفاده از اشیاء و خصوصیات و ... این فایل) باید ;using namespace std را بنویسید و یا اینکه با استفاده از ::std به اشیاء و صفات و ... این فایل دسترسی پیدا کنید مثلاً بنویسید std::cout! بهتر است همان using را در ابتدای برنامه و بعد از include بنویسید.
راستی چه کار خوبی کردید که بالاخره به VS سوییچ کردید، چرا که من نیز دیگر نمی توانم به borland برگردم! از VS خیلی خیلی راضیم باوجود اینکه احساس می کنم هنوز محیط توسعه ++VC قابلیت های محیط توسعه #VC را ندارد، ولی باز هم خیلی بهتر از ++BC است.
یا علی
خدانگهدارتان

Nima_NF
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 23:42 عصر
برای کامپایل تو ویژوال مثل اینکه فرق داره. چون حتی به iostream هم گیر میده.
هر چند سال نسخه جدیدی از ++C عرضه می شود و امکاناتی به زبان و کتابخانه های آن اضافه می شود، پس اگر از کامپایلرهای جدید استفاده می کنید آن ها از آخرین نسخه ++C پیروی می کنند و در کل تغییرات بسیار اندکی در کدها خواهید داشت. پس ضرر نمی کنید که با نسخه های جدیدتر ++C کار کنید.

مثلا در استاندارد 10 سال اخیر بسیاری از کتابخانه ها .h ندارند، مثل همان iostream که دوستان اشاره کردند و ورودی-خروجی ها در حوزه std قرار دارند که فقط باید using namespace std را تعریف کنید.

در این لینک نیز توضیحاتی داده شده است (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=471409&postcount=7)