PDA

View Full Version : اتصال به SQLServer تحت شبکه

صمد حسین زاده آزاد
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 11:34 صبح
سلام
من هنگام استفاده از بانک اطلاعاتیم که از نوع SQLServer 2005 روی ماشین سرور مشکلی ندارم ولی وقتی از روی کلاینت می خوام اطلاعات رو بخونم . خطای زیر نمایش داده میشه :
اسم ماشین سرور : MAINSERVER

http://i35.tinypic.com/2vjv485.jpg

فکر نکنم اتصال مشکلی داشته باشه ، بنظرم پیکر بندی سرور از لحاظ معرفی کاربر ایراد داره . کد کانکشنم هم به صورت زیر هستش :

SqlConnection("Data Source=MAINSERVER;Initial Catalog=PDADB;Integrated Security=True ; User=pdadb ; Password=00000");

چطور می تونم این مشکلو حل کنم ؟ آیا روی کلاینتها هم باید کاربر جدید مانند اونی که مجوز دسترسی به بانک اطلاعاتی رو داره ایجاد کنم ؟
من حتی اختیارات Guest رو افزایش دادم ولی مشکل حل نشد !!!

hdv212
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 11:51 صبح
از این Connection String استفاده کن ببین درست میشه :

"Data Source=.;Initial Catalog=Northwind;User Id=sa;Password=asdasd;"
در ضمن، با توجه به رشته ی اتصال شما (IntegratedSecurity=true) شما باید در سمت سرور، login ای به نام Guest داشته باشید.

صمد حسین زاده آزاد
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 12:13 عصر
سلام دوست عزیز ،
از راهنماییتون ممنون ، از این که اینقدر سریع مشکلمو حل کردی متشکرم ...
همونطور که گفتید ، در سمت سرور، login ای به نام Guest درست کردم و اختیاراتی در حد sysadmin بهش دادم ( البته فعلاً ) و مپش کردم رو بانک اطلاعاتیم ...
باز هم ممنون از کمکتون

ali_mp64
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 13:23 عصر
سلام دوست عزیز .
برنامه sql server 2005 surface area configuration را باز کنید .
سپس روی گزینه surface area configuration for service and connection کلیک کنید .
از منوی سمت چپ remote connections را انتخاب کنید و using tcp/ip only را انتخاب کنید .
امیدوارم مشکلتون حل بشه اگه نشد بگین تا راه حل های بعدی رو بگم .

صمد حسین زاده آزاد
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 16:21 عصر
سلام علی آقا
ممنون از راهنماییتون
مشکل با کمک hdv212 عزیز حل شد ( تعریف Guest در طرف سرور )
surface area configuration for service and connection را قبلاً پیکر بندی کرده بودم .

bpzone
جمعه 20 دی 1387, 17:40 عصر
با سلام
من نمی تونم توی شبکه به SQL SERVER کانکت بشم ...
تمام مطالبی رو هم که توس سایت دوستان اعلام کرده بودن . بررسی کردم ولی بازم نشد ...

من کانکشن های زیر رو امتحان کردم ... ولی همه یک ایراد رو میگیرن ...

کانکشن های امتحان شده

Data Source=Behrooz;Initial Catalog=MCI;Integrated Security=True ; User=sa ; Password=1

data source="192.168.0.1";workstation id="192.168.0.2";pwd=1;packet size=4096;integrated security=SSPI;user id=Behrooz;persist security info=False;initial catalog=MCI

Server=192.168.0.1;Database=MCI;User ID=sa;Password=1;Trusted_Connection=False;

server=192.168.0.1;database=MCI;user id=sa;password=1;

ایراد گرفته شده

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)