PDA

View Full Version : مشکل windows 2003 server و ASP .Net

Erfanian
چهارشنبه 25 تیر 1382, 07:31 صبح
با سلام
من بروی ویندوز 2003 سرور SQL server‌را نصب کرده‌ام . نحوه login‌کردن به آن Mixed Mode‌ -ازطریق کاربر sa می‌باشد- همچنین با ASP .Net صفحاتی را برای اتصال به DataBase‌ موجود در SQL Server‌ طراحی کرد‌ه‌ام و همه موارد وصل شدن در Connection String ‌نیز رعایت شده‌است
ولی هنگام اجرا و در IE پیام SQL Server does not exist or access denied. نمایش داده می‌شود.
در حالیکه در محیط Visual Studio ‌و از طریق منوی Data براحتی Dataset هائی که تعریف کرده‌ام
پر می‌شود!
خواهشمندم برای رفع این خطا مرا راهنمائی کنید.
متشکرم :?

S.Azish
چهارشنبه 25 تیر 1382, 13:59 عصر
Database رو در SQL Server باز کنید و در قسمت User ها Windows User خود رو اضافه کنید و بهش تمام Access ها رو بدید.

vadood
چهارشنبه 25 تیر 1382, 14:11 عصر
تصور نمی کنم مشکل login توی سکوئل سرور باشه چون اون موقع پیغم خطا باید اینجوری می شد:
Login failed for user xxxx

Erfanian
چهارشنبه 25 تیر 1382, 14:37 عصر
با عرض سلام خدمت A.Azish
من قبل از Upgrade‌ کردن ویندوز با ویندوز 2000 سرور مشکلی نداشتم.و با کاربر sa راحت وصل
می‌شدم. طبق گفته شما همچین قسمتی موجود نبود ولی من درقسمت
Mapserver>Security>Logins
( MapServer نام سروری است که SQL‌ روی آن نصب شده)-
‌یک کاربر جدید تعریف کردم و همه دسترسی‌ها و Database access ها را نیز به آن دادم ودر Connection string ‌ (صفحه Asp.NET)هم نام و پسورد آنر دادم ولی باز هم همان
پیغام ظاهر می‌شود!

S.Azish
چهارشنبه 25 تیر 1382, 15:31 عصر
دوست عزیز, Database رو باز کنید و User رو اونجا اضافه کنید نه از Security/Logins

mahmoodreza
چهارشنبه 25 تیر 1382, 19:48 عصر
شما فایر وال روی دستگاهتون دارید ؟ شاید برای اینه که نمیشه
در هر صورت
من یک فایل دارم اسمش برای همین اکتیو کردن ویندوز 2003 هست ولی نمیدونم درسته یا نه. یک ایمیل بدید براتون بفرستم
من با انتی ویروس چکش کردم ولی شما هم یکبار چک کنید.
ایمیل من
love_is_blue1@yahoo.com
یک ایمیل بزنید تا براتون این فایل را بفرستم

S.Azish
چهارشنبه 25 تیر 1382, 20:44 عصر
دوست عزیز چون شما از Integrated Security استفاده می کنید باید Windows User خودتون رو به Database اضافه کنید و بهش Access بدید و User نباید داخل خود SQL Server تعریف شده باشه باید خود Windows User رو به لیست User ها اضافه کنید. یک bug هم با Windows 2003 Server هست

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;816674

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;328306

vadood
پنج شنبه 26 تیر 1382, 12:21 عصر
نحوه login‌کردن به آن Mixed Mode‌ -ازطریق کاربر sa می‌باشد-

اصلا query analyzer می تونه با همون sa لاگین کنه؟ توی asp از integerated security authentication استفاده کن، آیا اینجوری وصل میشه؟

Erfanian
شنبه 28 تیر 1382, 14:36 عصر
با عرض سلام خدمت دوستانی که برای رفع مشکل من زحمت کشیدند...
پس تحقیق و تفحص برای این امر متوجه شدم که SQL Server 2000‌ روی
Windows 2003 Server بدرستی نصب نمی‌شود وباید Service Pack 3 مربوط به SQL Server را از سایت ماکروسافت دانلود و نصب کنید.
با تشکر مجدد :lol: ‌