PDA

View Full Version : سوال: فرمت frm , frx?????

pesare_ariyayi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 10:18 صبح
سلام
من یک کامپوننت از sourceforge گرفتم به نام lame که wav2mp3 هست. اما فرمت فایلهای sorceش frx, frm, vbp, vbw, pdm هست. اینا واسه vb 6 هستن؟ چرا با vs 2008 باز نمی شن؟ من تونم اینا رو convert کنم و ازشون تو پروژه های vs 2008 استفاده کنم؟

ammarkarimi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 10:38 صبح
بله این ها فایل های وبی 6 هستند.
تا اونجایی که من می دونم نه(ولی مطمئن صد در صدی نیستم)

Blackk_lightt
دوشنبه 11 شهریور 1387, 12:45 عصر
سلام
منم فکر نمیکنم همین طوری بتونی این فایلارو تو vs باز کنی

pesare_ariyayi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 13:53 عصر
): لطفاً نگید بیچاره شدم!! من کللی دنبال تبدیل wav به mp3 گشتم هیچی پیدا نکردم.

ASKaffash
دوشنبه 11 شهریور 1387, 14:50 عصر
سلام
احتمالا یک OCX برای اینکار در برنامه شما وجود دارداز آن در C# استفاده کنید.

pesare_ariyayi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 16:04 عصر
سلام
احتمالا یک OCX برای اینکار در برنامه شما وجود دارداز آن در C# استفاده کنید.
خدا قوتت بده همین ocx v, نمی تونم پیدا کنم دیگه. هرچی هست واسه net. پیدا نمیشه!!!

ASKaffash
دوشنبه 11 شهریور 1387, 16:16 عصر
سلام
سورس VB را برایم ارسال کن تا بگم داره چیکار میکنه .

pesare_ariyayi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 16:59 عصر
یعنی امیدی هست؟!

ASKaffash
دوشنبه 11 شهریور 1387, 17:39 عصر
یعنی امیدی هست؟!

سلام دوست من
ناامید نباش این برنامه همانطور که حدس زده بودم میخواهد از یک ActiveX بنام jwldbun2b.ocx استفاده کند که همراه سورس ارسالی نبود وباید تهیه و رجیستر شود تا برنامه Vb کار کند اگر پیدا کردید برای تبدیل آن به C# چون از تکنولوژی Com استفاده میکند باید در بخش Refrence های Com اضافه کنید و براساس سورس VB از متدها وخواص آن استفاده کنید ودر C# پیاده سازی کنید

pesare_ariyayi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 21:08 عصر
اما تو sorceforge subdomain این برنامه و توضیحاتش اسمی از همچین activeXای نبرده. در ضمن من باید کدوم فایل از این پروژه رو به عنوان refrence اضافه کنم؟

Amir Oveisi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 01:08 صبح
WAV to MP3 (http://vinothnat.blogspot.com/2007/11/convert-wav-to-mp3-using-lameexe-in-c.html)

Amir Oveisi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 01:39 صبح
اینم لینک دانلود Lame.exe free mp3 encoder (http://www.free-codecs.com/Lame_Encoder_download.htm)

موفق باشید
jooje

pesare_ariyayi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 09:25 صبح
اینطور که گشتم, lame فایلها رو به encode , mp3 نمی کنه.
LAME MP3 Encoder is the best mp3 encoder and is available for free! LAME originally stood for LAME A in't an M p3 E ncoder. LAME is an educational tool to be used for learning about MP3 encoding.

Amir Oveisi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 20:15 عصر
Convert .wav to .mp3 using Lame.exe in C#
public void mciConvertWavMP3(string fileName, bool waitFlag)
{
//maxLen is in ms (1000 = 1 second)
string outfile= "-b 32 --resample 22.05 -m m \""+pworkingDir+fileName + "\" \"" + pworkingDir+fileName.Replace(".wav",".mp3")+"\"";
System.Diagnostics.ProcessStartInfo psi=new System.Diagnostics.ProcessStartInfo();
psi.FileName="\""+pworkingDir+"lame.exe"+"\"";
psi.Arguments=outfile;
//psi.WorkingDirectory=pworkingDir;
psi.WindowStyle=System.Diagnostics.ProcessWindowSt yle.Minimized;
System.Diagnostics.Process p=System.Diagnostics.Process.Start(psi);
if (waitFlag)
{
p.WaitForExit();
// wait for exit of called application
}
}
اینو امتحان کردید؟

pesare_ariyayi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 22:12 عصر
ممنون از حوصله تون بابت موضوعی که مطرح کردم. من الان می تونم صدا رو با فرمت wav ضبط و ذخیره کنم و بعد به mp3 تبدیل کنم. اما در واقع اول wav ذخیره میشه و ocx بعدی این فایل wav رو می گیره و به mp3 ذخیره میکنه. این فایلها رو توی این تاپیک گذاشتم و خواسته ام رو هم از برنامه نوشتم.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64210&page=12

Amir Oveisi
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 10:53 صبح
خوب شما نیازی ندارید که حتما یک فایل wav رو تولید کنید و همه ببینن این فایل رو. میتونین صدای ضبط شده رو به جای یک فایل wav (که تابلواه) تو یه فایل tmp ذخیرش کنید و بعد از تبدیلش به mp3 اون فایل tmp رو پاک کنید.
برای تولید فایل tmp از System.IO.Path.GetTempFileName استفاده کنید. (امیدوارم اسم متدش رو درست نوشته باشم)

ولی اگه به منظور دیگه ای میخواین که فایل wav تولید نشه اصلا، اگر بیان کنید شاید راه حل بهتری براش موجود باشه.

--- با استفاده از DirectX میتونین صدا رو تو memory با استفاده از MemoryStream و با فرمت wav ذخیره کنید، ولی نمیدونم بعدش با استفاده از lame میشه از تو memory اونو به mp3 تبدیل کرد یا نه!

موفق باشید
jooje

pesare_ariyayi
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 11:54 صبح
خودم هم تقریباً راضی شدم که همین کار رو بکنم.
اما چیزی که به ذهنم زده بود این بود که فایل wav رو توی root برنامه ام ذخیره کنم و بعد از تبدیلش به mp3 اون رو پاک کنم. متدی که شما نام بردید چه کاری می کنه؟؟

Amir Oveisi
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 22:07 عصر
متدی که شما نام بردید چه کاری می کنه؟؟
این متد یک فایل با پسوند tmp تو فولدر temp ویندوز میسازه و آدرس اون رو میده بهتون و شما میتونین از اون به جای یک فایل wav استفاده کنید آخر سر هم پاکش کنید.

موفق باشید
jooje