PDA

View Full Version : مشکل در بازیابی و ذخیره عکس در دیتابیسی که فیلد Image اون به صورت پیش فرض Null هست

bachebahal_1363
دوشنبه 11 شهریور 1387, 17:27 عصر
سلام دوستان
بهترین از این نمی تونستم عنوان انتخاب کنم شرمنده .
مشکل من این هست که زمانی که ما یک Table داریم که یک فیلدش از نوع Image باشه زمانی که ما در یک PictureBox عکسی هست که مشکلی در Insert اطلاعات وجود نداره اما زمانی که در PictureBox عکسی وجود نداره مقدار Null به دیتابیس فرستاده می شه تا اینجا که کسی مشکلی نداره من هم مشکلی ندارم اما در زمان لود اطلاعات از دیتابیس من می خواهم این اطلاعات رو در یک DataGridView نمایش بدیم و یا در یک PictureBox خوب در این زمان برنامه Error می ده ومضمون Error هم این هست : فیلد Image خالی از اطلاعات می باشد .
حال سوال من این هست که چه کاری باید در زمان Insert انجام داد که اگر PictureBox خالی بود یک مقدار مشخص به دیتابیس فرستاده بشه که در زمان لود اطلاعات مشکلی پیش نیاد.
البته دوستان System.DBNULL رو پیشنهاد داده بودند که استفاده کردم و باز هم به مشکل برخورد کردم .
اگر امکان داره و کسی نمونه برنامه ای داره خواهش می کنم در این تاپیک قرار بدین .
ممنون

linux
دوشنبه 11 شهریور 1387, 20:06 عصر
سلام دوستان
بهترین از این نمی تونستم عنوان انتخاب کنم شرمنده .
مشکل من این هست که زمانی که ما یک Table داریم که یک فیلدش از نوع Image باشه زمانی که ما در یک PictureBox عکسی هست که مشکلی در Insert اطلاعات وجود نداره اما زمانی که در PictureBox عکسی وجود نداره مقدار Null به دیتابیس فرستاده می شه تا اینجا که کسی مشکلی نداره من هم مشکلی ندارم اما در زمان لود اطلاعات از دیتابیس من می خواهم این اطلاعات رو در یک DataGridView نمایش بدیم و یا در یک PictureBox خوب در این زمان برنامه Error می ده ومضمون Error هم این هست : فیلد Image خالی از اطلاعات می باشد .
حال سوال من این هست که چه کاری باید در زمان Insert انجام داد که اگر PictureBox خالی بود یک مقدار مشخص به دیتابیس فرستاده بشه که در زمان لود اطلاعات مشکلی پیش نیاد.
البته دوستان System.DBNULL رو پیشنهاد داده بودند که استفاده کردم و باز هم به مشکل برخورد کردم .
اگر امکان داره و کسی نمونه برنامه ای داره خواهش می کنم در این تاپیک قرار بدین .
ممنون
یک روش خیلی پیش پا افتاده و ساده!
در برنامه پینت یک فایل درست کن با مشخصات 1*1 نقطه و تک رنگ یک فایل کوچک می شود بجای آن که null را در دیتابیس ذخیره کنی این فایل را ذخیره کن.

bachebahal_1363
دوشنبه 11 شهریور 1387, 20:12 عصر
یک روش خیلی پیش پا افتاده و ساده!
در برنامه پینت یک فایل درست کن با مشخصات 1*1 نقطه و تک رنگ یک فایل کوچک می شود بجای آن که null را در دیتابیس ذخیره کنی این فایل را ذخیره کن.

وقتی روش های بهتری می شه پیدا کرد چرا باید از روش های پیش پا افتاده استفاده کرد ؟
اگر اطلاعاتی در مورد سوال من دارید پاسخ بدید .
روش شما جز بالابردن بی مورد حجم دیتابیس نتیجه دیگه ای نداره .
ممنون

linux
دوشنبه 11 شهریور 1387, 21:19 عصر
وقتی روش های بهتری می شه پیدا کرد چرا باید از روش های پیش پا افتاده استفاده کرد ؟
اگر اطلاعاتی در مورد سوال من دارید پاسخ بدید .
روش شما جز بالابردن بی مورد حجم دیتابیس نتیجه دیگه ای نداره .
ممنون
موقع نمایش اطلاعات اگر null بود خوب چیزی نمایش ندهید به همین سادگی

bachebahal_1363
دوشنبه 11 شهریور 1387, 21:42 عصر
موقع نمایش اطلاعات اگر null بود خوب چیزی نمایش ندهید به همین سادگی

خوب مشکل من هم دقیقا همین مطلب هست چون من از DataSet و DataAdapter استفاده می کنم و زمانی که می خوام از adapter.Rows استفاده کنم چون اطلاعات Null هست Error میده که البته مجبور شدم که اون روش رو بزارم کنار و به صورت CommandText برنامه خودم رو بنویسم . البته برای نمایشش در DataGridView چون Error میده برای نمایش عکس در ایونت DataGridView.DataError کد ; e.ThrowException = false رو نوشتم که فقط Error رو نمایش نده اما این حل این مشکل نیست . درسته ؟

msh_gold
پنج شنبه 30 آبان 1387, 06:13 صبح
با سلام دوست عزیز آقای bachebahal_1363 اگر مشل شما حل شده یه لطفی کنید بگید چه طوری این مشک رو حل کردید چون من هم می خواستم یه تاپیک بزنم و از دوستان همین سوال رو بپرسم .دوستان یه لطفی کنید و منو راهنمایی کنید.با تشکر