PDA

View Full Version : استفاده از Socket

r0ot$harp
سه شنبه 12 شهریور 1387, 23:09 عصر
سلام دوستان

می خواستم بدونم بهترین راه برای استفاده از Socket در Vb.net چی هست ؟

و آیا استفاده از کنترل Winsock که برای VB6 هست عیبی دارد ؟

باتشکر احسان

Nima NT
سه شنبه 12 شهریور 1387, 23:24 عصر
از کلاس های خود دات نت استفاده کن ، هم UDP داره و هم TCP
استفاده از UDP برای ارسال اطلاعات

Dim udpClient As New UdpClient()
udpClient.Connect(MaskedTextBox1.Text, 8080)
Dim sendBytes As Byte()
sendBytes = Encoding.ASCII.GetBytes(UltraTextEditor1.Text)
' sending data to server
udpClient.Send(sendBytes, sendBytes.Length)

Nima NT
سه شنبه 12 شهریور 1387, 23:42 عصر
البته میتونی از این کامپوننت هم استفاده کنی. :چشمک:

r0ot$harp
سه شنبه 12 شهریور 1387, 23:55 عصر
از کلاس های خود دات نت استفاده کن ، هم UDP داره و هم TCP
استفاده از UDP برای ارسال اطلاعات

Dim udpClient As New UdpClient()
udpClient.Connect(MaskedTextBox1.Text, 8080)
Dim sendBytes As Byte()
sendBytes = Encoding.ASCII.GetBytes(UltraTextEditor1.Text)
' sending data to server
udpClient.Send(sendBytes, sendBytes.Length)

دوست عزیز به نظر من خیلی سخت میاد !!!‌ آيا آموزش داری برای استفادش ؟

Nima NT
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 00:47 صبح
همون کامپوننتی که گذاشتم ، این سورس کامل استفاده از اونه ، از ارسال متن گرفته تا ارسال فایل در شبکه. به سورس هاش دقت کنی سخت نیست.:چشمک:

r0ot$harp
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 02:01 صبح
همون کامپوننتی که گذاشتم ، این سورس کامل استفاده از اونه ، از ارسال متن گرفته تا ارسال فایل در شبکه. به سورس هاش دقت کنی سخت نیست.:چشمک:

ممنون نیما جان من به طور کاملا کامل می تونم با Winsock کار کنم . حتی چندتا Spammer و DDOS نوشتم و واقعا هم کار کرده . و سوال من اینه که آیا استفاده از Winsock 6 در .net اشکال یا ضعفی ندارد ؟ و آیا میشه راهی نشونم بدید برای استفاده از کلاس سوکت در .Net ?

باتشکر احسان

Nima NT
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 13:03 عصر
تو دات نت هر چقدر برنامتون یکپارچه باشه ، همونقدر بهتره ، منظورم اینه که از کلاس های خود دات نت استفاده کنی ، ولی مانعی وجود نداره که با Winsock وی بی 6 هم عمل کنی ، فقط بدی اون اینه که شاید تمامی امکاناتی که دات نت برای شما فراهم کرده رو نداشته باشه ، در کل اگه با اون راحت باشی مشکلی وجود نداره.

r0ot$harp
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 16:49 عصر

تو دات نت هر چقدر برنامتون یکپارچه باشه ، همونقدر بهتره ، منظورم اینه که از کلاس های خود دات نت استفاده کنی ، ولی مانعی وجود نداره که با Winsock وی بی 6 هم عمل کنی ، فقط بدی اون اینه که شاید تمامی امکاناتی که دات نت برای شما فراهم کرده رو نداشته باشه ، در کل اگه با اون راحت باشی مشکلی وجود نداره.

نیما جان خیلی ممنون از جوابت .

باتشکر احسان

msh_gold
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 05:31 صبح
سلام آقا نيما من هم تو برنامم از winsock استفاده كردم ولي يه سوال داشتم برنامه من چت اداريه يعني با اجرا شدن برنامم هر كابر بايد به يه پورت گوش بده و به يه پورت كانكت بشه اينو چطوري با winsock پيادش كنم.با تشكر

.:KeihanCPU:.
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 08:51 صبح
Wisock1.Localport=900
Winsock1.Listen

msh_gold
جمعه 15 شهریور 1387, 04:54 صبح
با سلام آقا keihan با تشكر از توجهتون ولي ميشه بگي اين كد رو چطوري استفاده كنم يعني همه client هام با يد به همين پورت گوش بدن پس با چه پورتي كانكت بشن:لبخندساده:

.:KeihanCPU:.
جمعه 15 شهریور 1387, 08:36 صبح
با سلام آقا keihan با تشكر از توجهتون ولي ميشه بگي اين كد رو چطوري استفاده كنم يعني همه client هام با يد به همين پورت گوش بدن پس با چه پورتي كانكت بشن:لبخندساده:

دوست عزیز معلومه که تا حالا با Winsock کار نکردی
یه جستجو کن تو سایت مقاله های خوبی پیدا میشه