PDA

View Full Version : tomcat apache

hadi12579
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 11:07 صبح
سلام .
آقا من بخوام این سرویس دهنده رو داونلود کنم از کجا دانلود کنم
سایت www.jakarta.apache.org رفتم ولی نمی دونم از کدوم قسمت دانلود کنم . اگه می شه دقیقا منو راهنمایی بکنید .
در ضمن چطور باید از اون توی Netbeans استفاده کنم .
ممنون .

javaphantom
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 13:00 عصر
سلام .
آقا من بخوام این سرویس دهنده رو داونلود کنم از کجا دانلود کنم
سایت www.jakarta.apache.org رفتم ولی نمی دونم از کدوم قسمت دانلود کنم . اگه می شه دقیقا منو راهنمایی بکنید .
در ضمن چطور باید از اون توی Netbeans استفاده کنم .
ممنون .

tomcat یک servlet container هست که اکثر web application ها مثل JBoss و Glassfish این container رو دارند. از اونجایی که netbeans هم Glassfish رو داره و می تونی نصب کنی در نتیجه tomcat رو داری

hadi12579
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 16:27 عصر
سلام
ممنونم از راهنمایییت .
ولی می خواستم ببینم چطور باید ازش استفاده کنم . آخه من می خوام یک سرولت بنویسم و حالا می خواستم ببینم که %tomcat-home% رو کجا پیدا کنم . آخه باید فایلها درون این قسمت قرار بگیره .
ممنون می شم که کسی راهنماییم کنه .

javaphantom
جمعه 15 شهریور 1387, 10:58 صبح
سلام
ممنونم از راهنمایییت .
ولی می خواستم ببینم چطور باید ازش استفاده کنم . آخه من می خوام یک سرولت بنویسم و حالا می خواستم ببینم که %tomcat-home% رو کجا پیدا کنم . آخه باید فایلها درون این قسمت قرار بگیره .
ممنون می شم که کسی راهنماییم کنه .

اگر می خوای بصورت حرفه ای از این container استفاده کنی می به این آدرس
/http://tomcat.apache.org
زیر قسمت Download اون گوشه سمت چپ بالا tomcat 5.5 رو انتخاب کن بعد اون و download کن. توی تمام کتابهای core java که برای jsp و servlet هست یک فصل جدا گانه برای تنظیم tomcat داره بقیه راهنمایی های دیگرشم باید از توی خود سایت که بهت آدرس دادم بخونی.

اما با netbeans جرایانش فرق می کنه. همه چیز رو آسون کرده. به کمک ANT همه چیز حل شده. کافیه که توی قسم new project یک web project رو انتخاب کنی. بعد بشین سرولت بنویس بگو یک jsp فایل می خوام. همین.