PDA

View Full Version : خواندن Output از برنامه های کنسول (CMD)

Delphi-Man
جمعه 15 شهریور 1387, 11:13 صبح
با سلام :قلب:
چند وقته که دارم یه نرم افزار طراحی وب می سازم که از کامپایلر php یعنی php.exe استفاده می کنه. وقتی که پارامترها رو با اجرای cmd ویندوز می فرستم و آدرس فایل php رو می دم، درست عمل می کنه و به خوبی کامپایل میشه و همونجا در صفحه cmd نتیجه نمایش داده میشه. با دلفی هم بلدم که پارامتر به فایل exe بفرستم ولی نمی دونم چطوری وقتی که کامپایلر اجرا میشه ، خروجی کامپایلر php رو در یه فایل htm ذخیره و توسط WebBrowser اجرا کنم.
ممنون می شم راهنمایی کنید. اگه خود php.exe چنین امکانی رو داره که خودش ذخیره کنه اون رو بگید و اگرنه با دلفی بگید چطوری می تونم دریافت و سیو کنم که دیگه بهتر!

vcldeveloper
جمعه 15 شهریور 1387, 16:55 عصر
دو راه وجود داره، یکی اینه که نتیجه اجرای کد در CMD را در یک فایل متنی بریزید، بعد اون فایل رو در برنامه بخونید، برای اینکار کافیه بعد از دستور یک کارکتر < بزارید، مثلا:

php.exe>c:\test.txt
کد بالا باعث میشه که نتیجه اجرای php.exe در فایل test.txt ذخیره بشه.

راه دیگه اینه که به پنجره کنسول بفهمونید که خروجی خودش رو به برنامه شما ارسال کنه. فکر کنم این کار رو از طریق pipe انجام میدن، مطمئن نیستم، ولی یادم هست که در این زمینه قبلا توی همین بخش تاپیکی مطرح شده و به جواب هم رسیده بود.

Delphi-Man
جمعه 15 شهریور 1387, 17:25 عصر
ممنون ولی نتونستم. یا ارور می داد یا ذخیره نمیکرد. اگه ممکنه یه دستور قرار بدید. مثلا با ShellExecute مثال بزنید.

vcldeveloper
جمعه 15 شهریور 1387, 18:03 عصر
باید جستجو می کردید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=526613