PDA

View Full Version : سوال: نصب برنامه ای که بانک اطلاعاتی آن sql است در کامپیوتر دیگر

Mohammadvb6
دوشنبه 18 شهریور 1387, 16:41 عصر
با سلام به دوستان

برنامه ای با دلفی نوشتم که بانک اطلاعاتی آن sql است .چگونه می شود این برنامه را در

کامپیوتری دیگر که دارای برنامه sql 2005 نیست اجرا کرد؟؟

Touska
دوشنبه 18 شهریور 1387, 19:47 عصر
منظور شما چیست ؟

مثال : اتومبیلی دارم که ترمز دارد ، حالا می خوام برم بیرون ترمز نداشته باشه.

مشکل خودتون رو دقیقا بیان نمایید.

1- مشکل در اتصال Client به سرور هست.
2 - مشکل در نصب Sql Client هست.
3 - برنامه در سمت Client خطا می دهد.

Mohammadvb6
دوشنبه 18 شهریور 1387, 21:39 عصر
منظور شما چیست ؟

مثال : اتومبیلی دارم که ترمز دارد ، حالا می خوام برم بیرون ترمز نداشته باشه.

مشکل خودتون رو دقیقا بیان نمایید.

1- مشکل در اتصال Client به سرور هست.
2 - مشکل در نصب Sql Client هست.
3 - برنامه در سمت Client خطا می دهد.

فرض کنید که یک برنامه تجاری-اداری برای شخصی با زبان دلفی نوشته اید که در آن از پایگاه

داده sql استفاده شده است. می خواهیم برنامه را در کامپیوتر آن شخص اجرا کنیم . ولی آن

کامپیوتر پایگاه داده برنامه را نمی شناسه . مشکل در کجاست ؟

Touska
دوشنبه 18 شهریور 1387, 21:45 عصر
منظور شما چیست ؟

مگر شما بروی کامپیوتر مقصد Sql Server نصب ننموده اید ، یا اینکه برنامه شما تحت شبکه نیست

که بخواد به سرور وصل بشه.

یا اینکه SQl Server نصب کردید ولی بهش وصل نمیشه ، اگر انجورخ Error رو اینجا بنویسید.

مشکلتون رو دقیق بیان نمی کنید.

Nima NT
دوشنبه 18 شهریور 1387, 22:44 عصر
بنده فکر کنم منظور ایشون رو فهمیدم ، ایشون اومده یه برنامه با دلفی و sql نوشته حالا میخواد برنامه رو تک فروشی کنه ، حالا مونده تو کار sql که مثلا" من که از کامپیوتر هیچی حالیم نیست و میخوام برنامه رو بخرم و رو سیستم خودم استفاده کنم ، چه طوری تنظیمات مربوط به نصب و add کردن sql رو انجام بدم.
حالا اگر جوابی دارید لطف میفرمائید.

Mohammadvb6
سه شنبه 19 شهریور 1387, 13:06 عصر
بنده فکر کنم منظور ایشون رو فهمیدم ، ایشون اومده یه برنامه با دلفی و sql نوشته حالا میخواد برنامه رو تک فروشی کنه ، حالا مونده تو کار sql که مثلا" من که از کامپیوتر هیچی حالیم نیست و میخوام برنامه رو بخرم و رو سیستم خودم استفاده کنم ، چه طوری تنظیمات مربوط به نصب و add کردن sql رو انجام بدم.
حالا اگر جوابی دارید لطف میفرمائید.

با تشکر از اقای نیما

مشکل من تقریبا همین بود . با این تفاوت که وقتی می خوام برنامه رو ، رو کامپیوتر خریدار نصب

کنم باید کل برنامه sql هم نصب کنم . یا راه دیگه داره ؟

samprp
سه شنبه 19 شهریور 1387, 14:50 عصر
خوب طبیعتا اونجا هم باید SQL Server نصب بشه
البته جدیدا تو میکروسافت SQL Compact edition گذاشته بودن برا دانلود.
اگه برنامه شما کلاینت سروری نیست می تونید از این ویرایش استفاده کنید .
SQl Server Compact 3.5 (http://www.microsoft.com/sql/editions/compact/default.mspx)

موفق باشید

Mohammadvb6
سه شنبه 19 شهریور 1387, 20:48 عصر
خوب طبیعتا اونجا هم باید SQL Server نصب بشه
البته جدیدا تو میکروسافت SQL Compact edition گذاشته بودن برا دانلود.
اگه برنامه شما کلاینت سروری نیست می تونید از این ویرایش استفاده کنید .
SQl Server Compact 3.5 (http://www.microsoft.com/sql/editions/compact/default.mspx)

موفق باشید

ولی من فکر کنم این موضوع به engine database ربط داشته باشه .اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم

vcldeveloper
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 00:47 صبح
با این تفاوت که وقتی می خوام برنامه رو ، رو کامپیوتر خریدار نصب

کنم باید کل برنامه sql هم نصب کنم . یا راه دیگه داره ؟
SQL Server همونطور که از نامش پیداست، یک نرم افزار سرور هست. در معماری Client\Server شما یک سرور دارید که روی یک سیستم نصب هست، و یک یا تعدادی کلاینت که به اون سرور متصل میشند و ازش خدمات دریافت می کنند. شما باید زمانی سراغ SQL Server می رفتید که برنامه تان به همچین قابلیتی نیاز داشت، یعنی نیاز می بود که SQL Server را روی یک سیستم (سیستم سرور) نصب کنید، سپس برنامه خود را به عنوان کلاینت روی سایر سیستم ها نصب می کردید و از طریق شبکه به SQL Server متصل می شدید و خدمات دریافت می کردید.
وقتی برنامه شما همچین نیازی نداشت، و قرار بود داده ها بصورت Local در دسترس کاربر باشند، نباید سراغ SQL Server می رفتید، باید مثلا می رفتید سراغ Access. البته SQL Server موتوری برای کارهای Local هم ارائه کرده تا برنامه نویسانی که به بعضی قابلیت های خاص SQL Server نیاز دارند، ولی کارشان Local هست، یا فعلا Local هستند، و بعدها نیاز به استفاده از SQL Server در شبکه دارند، بتوانند از آن استفاده کنند. در SQL Server 2000 اسمش MSDE بود. در 2005 فکر کنم همین Compact Edition باشه. البته دقت کنید که باز هم نیاز دارید که MSDE یا Compact Editon را روی سیستم کاربر نصب کنید، چون درایور مربوطه با ویندوز وجود نداره، برخلاف درایور Access که روی ویندوز وجود داره و برای استفاده ازش نیاز نیست چیزی نصب کنید.
باید دقت داشته باشید که هر چیزی را برای کار خاصی ساختند، اینکه SQL Server بهتر هست، دلیل نمیشه که در همه پروژه ها ازش استفاده کنیم، برای هر کاری باید از ابزار مناسبش استفاده کرد، همانطور که برای شکار گنجشک نیازی به تانک نیست، و شکار گنجشک با تانک خودش بیشتر محدودیت ایجاد میکنه تا قابلیت، در کارهای Local هم اگر به قابلیت های خاص SQL Server نیاز نداشته باشید، بیشتر براتون دست و پا گیر میشه، تا اینکه بخواد قابلیتی بهتون ارائه کنه.

موفق باشید

samprp
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 07:17 صبح
ولی من فکر کنم این موضوع به engine database ربط داشته باشه
منظور از برنامه SQL Server همون اینجیناش هستند . اگه جایی اینجین SS نصب باشه شما می تونید به SS وصل شید .

البته دقت کنید که باز هم نیاز دارید که MSDE یا Compact Editon را روی سیستم کاربر نصب کنید،
این جوری که من متوجه شدم اگه کموننتای SDAC رو بتونید تهیه کنید نیازی به نصب CE هم ندارید ؟؟

vcldeveloper
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 18:59 عصر
این جوری که من متوجه شدم اگه کموننتای SDAC رو بتونید تهیه کنید نیازی به نصب CE هم ندارید ؟؟
کامپوننت SDAC چیزی براتون روی سیستم کاربر نصب نمیکنه، باید نسخه مورد نظر جداگانه نصب بشه.

Naderalios
سه شنبه 28 آبان 1387, 17:00 عصر
سلام دوستان
من می خوام یک برنامه حسابداری که قابلیت اتصال به شبکه را داره، از طریق یک PC بدون SQLSERVER به PC SERVER ارتباط بدم .
زیاد از SQL SERVER نمیدونم....
لطفا راهنماییم کنین.

serojjamali
شنبه 02 آذر 1387, 23:13 عصر
شما می تونین از
connection strin
یا
udl
استفاده کنین
اگه چیزی پیدا نکردین میل بزنین براتون بفرستم
serojjamali@gmail.com