PDA

View Full Version : چگونگي domain كردن user ها

mina200887
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 10:22 صبح
با سلام.ميشه يكي كمك كنه و به من بگه چطور مي تونم domain تعريف كنم؟(روشي كه من استفاده مي كنم اينه كه از طريق active directory و new user ودادن user وpass يك كاربر جديد تعريف مي كنم.حال اگر اين user را از طريق add member to group عضو domain admin بكنم اين كاربر دقيقا مثل administrator ميشه و مي تونه هر كاري بكنه(مثل تغيير ip) و اگر domain admin نباشه نمي تونه ip رو تغيير بده ولي ديگه نمي شه هيچ برنامه اي هم روي سيستمش نصب كرد و حتي نميشه به سيستمش remot شد).با اين داستاني كه تعريف كردم يكي بگه آيا اين روش من براي domain كردن user ها درسته و اصلا اشكال كار من كجاست؟
يعني مي خوام user نتونه ip سيستمش رو عوض كنه و از طرفي بشه روي سيستمش نرم افزار نصب كرد و به سيستمش هم remote شد.
ممنون.

vahidesmailyboukani
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 11:12 صبح
جهت remot شدن به سيستمش بايد باAdministrator local آن سيستم وارد شويد و remot آن رو فعال كنيد.
در مورد نصب نرم افزار هم همين طور بايد با administrator محلي خود آن سيستم نرم افزار نصب كنيد
اگر مي خواهيد اين كارارو با همان يوزر دومين انجام بدهيد بايد از policy هاي Active directory استفاده كنيد
يعني بگيد كه اين كاربر در حالي كه admin Domain است نتواند change ip را انجام دهد

rar
چهارشنبه 17 مهر 1387, 08:43 صبح
با سلام
user تعريف شده در سرور رو بايد در روي سيستم هم تعريف( clinet) كنيد و ميتونيد براي اين user از اختيارات admin يا ديگر گروهاي پيش فرض مانند users و power user و ... و يا همونطور كه دوستمون گفته يك گروه ايجادكنيد و policy هاي اون رو هر طور كه دوست داريد تنظيم كنيد.