PDA

View Full Version : با چه ابزاری می تونم قسمت صدور فاکتور در نرم افزار قرار بدم؟

bamzi software
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 11:07 صبح
سلام دوستان

من با asp.net , sql server 2000نرم افزار طراحی کردم.
تو نرم افزارم می خوام قسمت صدور فاکتور قرار بدم.
امکانش هست که از یک فرم پرینت بگیرم؟یا حتما باید از جدول دیتابیسم پرینت بگیرم؟

چطور باید انجامش بدم؟با کریستال ریپورت؟

ممنون

hozouri
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 11:34 صبح
سلام
من اگر می خواستم چنین برنامه ای تولید کنم این کار رو به صورت زیر انجام میدادم :
اول فاکتور رو درون بانک اطلاعاتی ذخیره می کردم.
بعد با استفاده از کریستال ریپورت یک گزارش کاملاً داینامیک برای چاپ ارائه می دادم.

برای گزارش سازی داینامیک از کریستال ریپورت می تونید به لینک زیر مراجعه کنید :

http://www.codeproject.com/KB/cs/Dyn...al_Report.aspx (http://www.codeproject.com/KB/cs/Dyn...al_Report.aspx)

و برای راهنمایی بیشتری برای گزارش گیری داینامیک چون شما فقط باید یک فاکتور رو برای چاپ نشان بدید میتونید برای نوشتن دستور sql از دستور زیر کمک بگیرید :

select 'فیلد های قابل چاپ' from 'نام جدول' where 'فیلد منحصر بفرد برای تشخیص فاکتور' = 'مقدار منحصر بفرد برای انتخاب فاکتور'

و در آخر هم عرض میکنم که چون کریستال ریپورت محصولی هست که کاملاً با ویژوال استدیو همخوانی داره و سال هاست که با ویژوال استدیو عرضه میشه میشه گفت که در نوع خودش قویترین ابزار گزارش سازی با امکاناتی قوی هست.
موفق باشید.

noroozifar
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 12:00 عصر
سلام من به اینصورت عمل کردم
ابتدا بر روی پروژه راست کلیک و new item قسمت data انتخاب dataset و بعد انتخاب datatable و درگ آن بر روی صفحه dataset ایجاد چند columns همنام فیلد های بانک اطلاعاتی بعد می روم قسمت خود برنامه و نوار ابزار انتخاب crystalreportviewr و بعد مثل کنار آن را زده و انتخاب newcrystalreport دادن یک نام در پنجره اول ok در پنجره دوم قسمت project data و ado.net dataset و انتخاب datatable خودم و سپس گزینه next و در پنجره بعد انتخاب تمامی فیلدها و نهایتان finish و در قسمت لود فرم اصلی form-load کد زیر و برنامه را اجرا کردم .
کد:
OleDbConnection old = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Documents and Settings\OMID\Desktop\db1.mdb");
OleDbDataAdapter data;
DataSet dat;
data = new OleDbDataAdapter("select * from table1", old);
dat = new DataSet();
data.Fill(dat, "datatable1");
old.Open();
CrystalReport1 re = new CrystalReport1();
re.SetDataSource(dat);
crystalReportViewer1.ReportSource = re;