PDA

View Full Version : سوال: sql 2005 و asp

khadem1386
جمعه 22 شهریور 1387, 12:54 عصر
با سلام و خسته نباشید.

من با استفاده از asp3 و access تا حالا چند تا برنامه داینامیک ساختم.

ولی همه اساتید فن اعتقاد دارند که sql یک چیزه دیگس.

من می خوام از sql استفاده کنم چون شنیدم که asses با کاربران زیاد هنگ می کنه و اگر سرش شلوغ بشه نمی تونه خیلی مرغوب و خوب عمل کنه
اولان آیا این نظر درسته؟ یا نه

و حالا که یک سایت جدی می خوام درست کنم تصمیم دارم از ُsql استفاده کنم.

خیلی از دوستان بمن گفتند که sql زیاد سخت نیست و می شه راحت استفاده کرد.( یعنی نترس و مهاجرت کن)

ولی خوب پیچیدگی هایی داره که من از آنها سر در نمی آرم.

مثلا می گن در sql دیگه نمی شه فقط یک فایل را فرستاد بالا
بلکه باید در بالا یک سرور دیتا بیس درست کنی

من می دونم که پسوند فایلهای sql پسوندmdf است.

شاید لازم باشد بغیر از این فایل mdf خیلی چیز های دیگر نیز همراه با او ن به بالا فرستاده بشه

از اساتید محترم می خواهم کمک کنند تا بتوانم سمپل ها یا صفحات آموزشی که بنوعی کمک می کنه تا کسی از access به MS SQL مهاجرت کنه در زبان asp3 را بمن نشون بدن یا اگر بشه توضیحاتی بدند خیلی ممنون می شوم.
من اگر بتوانم چندتا table در SQL بسازم بسیاری از کار ها را می توانم انجام دهم.

ای کاش بخش
پایگاه‌های داده و استفاده از آنها (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=72) > پایگاه داده (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=21)

یک قسمت تازکار ها داشت تا من این تاپیک را آنجا می ساختم.:خجالت:

با تشکر از همه دوستان

abbasegold
جمعه 22 شهریور 1387, 20:28 عصر
كار با SQL Server هم كار سختي نيست.
براي كار روي سرور كه فرموده بوديد كه چه فايلهايي بايد Upload كنيد و ... بايد عرض كنم شما مي توانيد از DB خود يك Backup گرفته و فايل Backup را روي سرور Restore كنيد. البته لازم به ذكر است كه DB ها SQL مي توانند چند فايل Data و چند فايل Log داشته باشند. البته يك فايل Data و يك Log اجباري و تعداد بيشتر الزامي نيست.

اگر مشكلات ديگري هم داري جزيي تر بفرما تا عرض كنم ...

AminSobati
جمعه 22 شهریور 1387, 23:48 عصر
دوست عزیزم،
درسته که SQL Server مطلب بیشتری در مقایسه با Access داره اما با روی آوردن به اون شما وارد دنیای بزرگتری میشین که جای بیشتری برای حرفه ای شدن و بزرگ فکر کردن داره.
از اونجاییکه این سایت فقط Forum هستش و محلی برای سوال پرسیدن، لذا تازه کارها باید با گذروندن کلاس یا مطالعه کتاب کار خودشون رو آغاز کنند، بعد وقتی با سوالی مواجه میشین، دوستان با تجربه تر در این سایت شما رو کمک خواهند کرد