PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن خواص columns از دیتاگرید

sm4899
شنبه 23 شهریور 1387, 21:46 عصر
با سلام
یه دیتا گرید دارم میخوام وقتی یوزر روی یکی از headertext ها کلیک کنه
خواص name,headertext,... داشته باشم
ولی کدشو بلد نیستم

reza6384
شنبه 23 شهریور 1387, 21:50 عصر
متوجه منظورتون نشدم، یعنی چی خواص HeaderText,Name رو داشته باشین؟

برای دسترسی به اون سلول از GridView می تونید از DataGridView.CurrentCell استفاده کنید و برای اینکه وقتی کاربر کلیک کرد از رویداد CellClick .

sm4899
شنبه 23 شهریور 1387, 22:06 عصر
سوال کاملا واضحه
هر دیتاگریدبه تعداد فیلدهای تیبل دارای columns که هرکدام دارای نام-هدر-و...
حالامن میخوام باکلیک یوزد بدوم کدام را کلیک کرده و خواص آنرو بدست بیارم
ضمنا رویداد مربوطه را پیدا نکردم

reza6384
شنبه 23 شهریور 1387, 22:13 عصر
حالا شد.

Private Sub DataGridView1_CellClick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs) Handles DataGridView1.CellClick
MsgBox(Me.DataGridView1.Columns(Me.DataGridView1.C urrentCell.ColumnIndex).HeaderCell)
MsgBox(Me.DataGridView1.Columns(Me.DataGridView1.C urrentCell.ColumnIndex).HeaderText)
End Sub

sm4899
شنبه 23 شهریور 1387, 22:42 عصر
حالا شد.

PrivateSub DataGridView1_CellClick(ByVal sender AsObject, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs) Handles DataGridView1.CellClick
MsgBox(Me.DataGridView1.Columns(Me.DataGridView1.C urrentCell.ColumnIndex).HeaderCell)
MsgBox(Me.DataGridView1.Columns(Me.DataGridView1.C urrentCell.ColumnIndex).HeaderText)
EndSub

خیلی ممنون که وقت گذاشتی
این رویدا هرجای گرید کلیک بشه عمل میکنه منتها من میخوام فقط روی عنوان ها (هدرتکسها) عمل کنه و خواصی مثل نام و.. برگردونه که این دستورات روی فقط سطر جاری روی برمیگردونه نه کلیک شده

reza6384
یک شنبه 24 شهریور 1387, 09:56 صبح
خیلی ممنون که وقت گذاشتی
این رویدا هرجای گرید کلیک بشه عمل میکنه منتها من میخوام فقط روی عنوان ها (هدرتکسها) عمل کنه و خواصی مثل نام و.. برگردونه که این دستورات روی فقط سطر جاری روی برمیگردونه نه کلیک شده

این رویداد وقتی فراخوانی میشه که روی یک سلول گرید کلیک بشه و با Click فرق داره، رویداد Click هرجای Grid که Click بشه فراخوانی میشه. در ضمن، وقتی روی یک قسمت از Grid کلیک می کنید، یک سطرش HighLight میشه و اون سطر میشه CurrentRow و اگر روی یک Cell کلیک کنید اون میشه CurrentCell . من نمی دونم دقیقا شما کی می خواین این اتفاق بیفته، ولی خودتون می تونید توی Eventهاش بگردین و پیداش کنید.

sm4899
یک شنبه 24 شهریور 1387, 14:23 عصر
با کلیک روی عنوان های فارسی (تارخ فیش-شماره-نحوه)
ایونت اجرا بشه
23158

sm4899
دوشنبه 25 شهریور 1387, 22:59 عصر
??????????????????????????

mostafaaa
سه شنبه 26 شهریور 1387, 09:28 صبح
شما باید کدهات رو توی رویداد ColumnHeaderMouseClick بنویسی.

Private Sub DataGridView1_ColumnHeaderMouseClick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellMouseEventArg s) Handles DataGridView1.ColumnHeaderMouseClick
If e.ColumnIndex = 0 Then
'Your code Here
ElseIf e.ColumnIndex = 1 Then
'Your code Here
ElseIf e.ColumnIndex = 2 Then
'Your code Here
End If
End Sub

sm4899
سه شنبه 26 شهریور 1387, 23:10 عصر
خیلی ممنون
ولی اگه همین کد کامل کنی که name و عنوان فارسی بده