PDA

View Full Version : لود form در datagrid

msh_gold
یک شنبه 24 شهریور 1387, 08:00 صبح
با سلام ببخشيد من يه برنامه دارم كه توش از يك datagrid استفاده كرد مي خوام وقتي توي يكي از ستون هاي datagrid يك كليد از صفحه كليد فشرده شد يك فرم لود بشه و اون حرف مثلا حرف Aدر داخل textbox كه در فرم لود شده قرار داره نوشته بشه .ممنون ميشم اگه كمكم كنيد . با تشكر:لبخندساده:

reza6384
یک شنبه 24 شهریور 1387, 13:27 عصر
Private Sub DGV_CellClick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs) Handles DGV.CellClick
If DGV.CurrentCell.ColumnIndex = 5 Then
Dim Content As String = DGV.CurrentCell.Value
Dim Frm As New YourForm
Frm.Textbox1.Text = Content
Frm.ShowDialog()
End If
End Sub

mehrnoosh_al62
دوشنبه 25 شهریور 1387, 09:08 صبح
Protected Overloads Overrides Function ProcessCmdKey(ByRef msg As Message, ByVal keyData As Keys) As Boolean
If msg.Msg = 256 Then
Select Case keyData
Case Keys.Enter
If DataGridView1.CurrentCell.ColumnIndex = 5 Then
[form_name].Show()
[form_name].TextBox1.Text = "Your Text"
End If
Return True
End Select
End If
Return MyBase.ProcessCmdKey(msg, keyData)
End Function
با این کد روی هر خانه از ستون شماره 3 کلید اینتر رو بزنی فرم جدیدی که میخوای باز میشه و متن مربوطه رو در اون نمایش میده

msh_gold
دوشنبه 25 شهریور 1387, 14:29 عصر
با تشكر از شما آقا reza و mehrnoosh عزيز ولي چيزي كه من مي خواستم هنوز درست نشده.ببخشيد من مي خوام از datagrid به عنوان يك فاكتور تو برنامم استفاده كنم.نمونش مثل برنامه هلو كه تو قسمت مشتري ما وقتي كه فيلد نام خانوادگي را focuse مي كنيم با فشار دادن مثلا كليد ش در صفحه كليد اين كليد ش در textboxموجود فرم لود شده نوشته ميشه و در اون فرم براساس كليد فشار داده شده يك جستجو انجام ميشه و با زدن كليدenter اطلاعات مشتري در فرم قبلي ثبت ميشه.اميدوارم كه تونسته باشم منظورمو برسونم .با تشكر فراوان

msh_gold
سه شنبه 26 شهریور 1387, 08:00 صبح
سلام دوستان كسي نمي تونه كار ما رو راه بندازه.برنامم روي همين متوقف شده .لطف كنيد يه كمكي به ما برسونيد .با تشكر از همه شما

mehrnoosh_al62
سه شنبه 26 شهریور 1387, 08:11 صبح
یعنی شما میخواید همون کلیدی که زدید در تکس باکس نمایش داده شه؟

msh_gold
سه شنبه 26 شهریور 1387, 15:18 عصر
با سلام ممنونم از توجهتون خانم mehrnoosh بله من مي خوام زماني كه كاربر هر كدام از كليد هاي كاراكتري (حروف)رو فشار داد اين فرم لود بشه و كليد فشار داده شده در داخل textbox قرار بگيره. باز هم تشكر مي كنم از توجهي كه به تاپيك هاي بنده داريد.:لبخندساده::لبخندساده :

msh_gold
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 05:11 صبح
با سلام خانم mehrnoosh اگه كدشو پيدا كرديد و براتون ممكن است به من كمك كنيد.:اشتباه:

msh_gold
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 05:14 صبح
با سلام
صبر ايوب ببايد پدر پير فلك را . با تشكر:لبخندساده::لبخندساده: