PDA

View Full Version : ارتباط php و mysql بر روی سرور

afrashteh1
یک شنبه 24 شهریور 1387, 15:59 عصر
دوستان من سایت را کامل طراحی کردم و پایگاه و جداول آن را ساختم و بر روی pc شخصی درست اجرا میشه و اطلاعات هم در بانک ذخیره میشه... .حال که اونو آپلود کردم پیغام خطایی میده که مربوط میشه به ارتباط php با mysql است لطف کنید بگین که چه تنظیماتی را برای ارتباط این دو بر روی سرور باید انجام بدم اگه امکان داره قدم به قدم (ضمنآ بر روی سرور پایگاه را ساختم جداول اونو هم ایمپورت کردم)

org.kiani
یک شنبه 24 شهریور 1387, 16:23 عصر
سلام به شما دوست عزیز،
احتمالا مشکل شما بر می گرده به آرگومانهای تابع mysql_connect .
ممکنه شما از همون نام کاربری، رمز عبور و نام سروری که در سیستم خودتون هست دارید روی host استفاده می کنید.

afrashteh1
یک شنبه 24 شهریور 1387, 16:29 عصر
دوست عزیز از پاسخ شما بسیار متشکرم
از آرگومان های زیر استفاده کردم
"","root", "localhost "

پیغام خطا :

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect (http://kiazandsystem.com/function.mysql-connect)]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/kiazands/public_html/requestpc.php on line 431
error connecton

org.kiani
یک شنبه 24 شهریور 1387, 16:43 عصر
فکر می کنم مشکل همینه.
توی کنتل پنل سایتتون باید اطلاعات مربوط به اتصال به بانک باشه.

narsic
یک شنبه 24 شهریور 1387, 21:52 عصر
با سلام
دوست عزیز شما میبایست ابتدا در بانک سرورتون یک بانک ایجاد کنید سپس برای اون یک کاربر تعریف کنید و کاربر رو به بانک مورد نظرتون اختصاص بدید سپس ازلاعات رو در کد زیر قرار دهید .
برای سرور لینوکس

mysql_connect("localhost","user cpanel_user database","password");

برای سرور ویندوز

mysql_connect("localhost","user database","password");
موفق باشید

afrashteh1
دوشنبه 25 شهریور 1387, 11:23 صبح
دوستان من تمام فایل های php خود را با همان روش بالا نوشتم (یعنی سرور را localhost و کاربر را root و جای پسورد را خالی گذاشتم ) و حالا هم وقتی نیست که این ها را تغییر دهم یعنی باید هر چه سریعتر پروژه را تحویل بدم حال از شما اساتید بزرگوار خواهش می کنم که اگه نخوام این آرگومان ها را تغییر ندم باید چطوری مشکل را حل کنم

ealvandi
دوشنبه 25 شهریور 1387, 16:25 عصر
دوستان من تمام فایل های php خود را با همان روش بالا نوشتم (یعنی سرور را localhost و کاربر را root و جای پسورد را خالی گذاشتم ) و حالا هم وقتی نیست که این ها را تغییر دهم یعنی باید هر چه سریعتر پروژه را تحویل بدم حال از شما اساتید بزرگوار خواهش می کنم که اگه نخوام این آرگومان ها را تغییر ندم باید چطوری مشکل را حل کنم

هیچ راهی نداره . باید مشخصات سرورت رو داشته باشی.

میتونی به جای اینکه تو هرصفحه connect کنی فقط در یک فایل کانکت رو انجام بدی و در بقیه صفحات به جای اینکه اتصال رو مجدد انجام بدی فقط اون فایل رو include کنی

موفق باشید

maysamscript
دوشنبه 25 شهریور 1387, 17:09 عصر
با ویرایشگر هایی مثل dreamweaver میشه یکجا تو کل پروژه و کل فایلها سرچ و replace انجام داد. در کمتر از چند ثانیه
شما هم میتونید هر جا از mysql_connect استفاده کردید اون رو اصلاح کنید
البته بهترین راه همونیه که جناب ealvandi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=26055) گفتند

afrashteh1
سه شنبه 26 شهریور 1387, 11:21 صبح
دوستان از پاسخ های شما بسیار متشکرم
حال اگه امکان داره یه بار بگین که بر روی pc خودم چه کارهایی را باید انجام بدم و بعد بر روی هاست چه کاری ؟
خواهش می کنم قدم به قدم این مراحل را برام بنویسید تا دیگه نیازی به پرسش مجدد نباشه و مشکل سریع حل بشه
خیلی متشکر

narsic
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 00:52 صبح
کد ارتباط یه کد و فرقی نمیکنه چه سیستم شخصی چه سرور اما میبایست بر روی سیستمت یک نرم افزار لوکال هاست نصب کنی مانند easyphp .
موفق باشی

abdonsd
چهارشنبه 03 مهر 1387, 11:23 صبح
سلام
ببین اولا وقتی یک بانک و یوزر توی هاست تعریف میکنی باید اولا اون یوزر رو به بانکت ATTACH کنی
ثانیا اگه نام بانکت رو مثلا mybank ونام یوزرت myuser هست
توی هاست اگه دقت کرده باشی پیشوندی که همون نام دامنت (domain) هستش به اولشون اضافه میشه
یعنی اگه مثلا نام دامنت mydomain باشه نام بانک و یوزرت بصورت
mydomain_mybank
و
mydomain_myuser
در میاد و موقع connect و select_db باید از این نامها استفاده کنی