PDA

View Full Version : ارتباط دلفی با دیتابیس درون سایت

alireza85
یک شنبه 24 شهریور 1387, 21:07 عصر
سلام
چطور میشه با یه دیتابیس اکسس که درون سایت وجود داره ارتباط برقرار کرد .
مثلا اطلاعات درون دیتابیس رو جستجو کنیم.

Touska
یک شنبه 24 شهریور 1387, 21:14 عصر
تا اونجایی یادم میاد ، یک دایرکتوری در اکثر Host ها بود با نام Db که پیش فرض قابلیت دسترسی رو به

دیتابیس های تحت فایل ارائه میده.

شما جدا از این می تونید از طریق Ftp هم به دیتابیستون بصورت آدرس Ftp معمولی با Ado متصل شوید.

موفق باشید :)

alireza85
دوشنبه 25 شهریور 1387, 00:14 صبح
میشه یه مثال همراه با سورس گذاشت .

h_mohamadi
دوشنبه 25 شهریور 1387, 05:29 صبح
اگر دوستان لطف کنند و یک مثال با سورس بگذارند مشکل من هم حل می شود

amin_alexi
دوشنبه 25 شهریور 1387, 09:38 صبح
سلام

شما جدا از این می تونید از طریق Ftp هم به دیتابیستون بصورت آدرس Ftp معمولی با Ado متصل شوید.
من قبلا تست كردم !(شايد هم اشتباه تست كردم !)
من خواستم Connect بشم و اطلاعات رو بخونم ConnectionString رو كه خواستم Set كنم (از طريق Wizard ) اطلاعات Access رو به كامپيوتر خودم انتقال داد بعد ConnectionString رو ساخت !!! (مسير هم داخل كامپيوتر Local شد )

Borland-Delphi7
دوشنبه 25 شهریور 1387, 12:54 عصر
اگر خواستی از access استفاده کنی باید یک کانکشن در odbc ویندوز بسازی و با BDE کار کنی
ولی اگر خواستی با sql server کار کنی باید یک َAlias بسازی و بعد راحت میشه با Ado و DbExpress بهش کانکت شد.
برای ساخت Alias در Sql 2000 باید به Client Network Utility بری و در 2005 نیز Configuration راحته تو سایتهایی که هاست میفروشن جهت ریموت به sql server توضیح دادن مثل سایت www.aryanic.com/ (http://www.aryanic.com/)
در بالا قسمت Help
من این روش رو با sql تست زدم جواب هم گرفتم شاید باورتون نشه ولی 2 سال دنبال این ارتباط گشتم و آخر تونستم این کار رو انجام دهم ولی حیف که سرعت پائین بود و خیلی اذیت میشدم البته اگر سرعت اینترنتت بالا باشه و اصول کد نویسی و پایگاه داده رو رعایت کنی کارت راه می افته. من این روزها تو تاپیک های asp.net و php کار میکنم کاری داشتی پیام بزار

alireza85
دوشنبه 25 شهریور 1387, 22:37 عصر
کسی نیست جواب بده . آخه نیاز فوری دارم

alireza85
سه شنبه 26 شهریور 1387, 18:30 عصر
اگه کسی بلده حتما بذاره چون نیاز فوری دارم .

ghabil
سه شنبه 26 شهریور 1387, 23:39 عصر
این رو بخون (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=77316)اجتمالا جوابت رو بگیری