PDA

View Full Version : سوال: کمک به یک برنامه نویس تازه کار(علاقه مند به جاوا)

hasanjj
دوشنبه 25 شهریور 1387, 08:02 صبح
:متفکر::متفکر::متفکر:سلام بچه ها، من تازه عضو اين سايت شدم، و قبل از اين هم با زبان C‍ تو دانشگاه تا حدي آشنا شدم، و الان دارم با كتاب دايتل جاوا ياد ميگيرم... ولي هيچ چيز راجب پايگاه داده، بانك اطلاعاتي،component و ... نميدونم... ميخواستم بگم منبعي سراغ دارين كه بتونم اين چيزا را توش ياد بگيرم و ارتباطشا با برنامه نويسي بفهمم،(اينكه كجا استفاده ميشن و كارشون چيه)يا اگه ميتونين، همينجا يه توضيحي بدين، چون خيلي گيج شدم... اگه كمكم كنين خيلي متشكر ميشم...

manvaputra
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 00:17 صبح
سلام دوست عزیز اینکه کدوم زبان برنامه نویسی برای مهندسی صنایع بهتره سوالی نیست که بشه همینطوری جواب داد باید اول بفرمایید که این مهندس صنایع ما می خواد تو چه زمینه ای برنامه نویسی کنه به هر حال خوشحال میشیم بتونیم کمکی بکنیم ارادت.

hasanjj
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 10:36 صبح
خيلي ممنون، ببينيد، فرض كنيد يه سري مهندس صنايع دور هم جمع شدن و مي خوان يه برنامه اي بنويسند كه راه حل اقتصادي بده،مثلا فرض كنيد شركت ايران خودرو اطلاعات كارخونه ايشا مثل ميزان توليد،هزينه انبار داري ،نقشه كارخونه، سود يا ضرر وضعيت بازار و رقبا و ... را به اين گروه از مهندسان صنايع ميده، و اونا با توجه به اطلاعاتشون، يه برنامه هوشمند بنويسند كه تا زماني كه تغيير شديدي تو كارخونه به وجود نيمده(يعني ايجاد تغييرات جزئي تو كارخونه تو برنامه توسط مشتري قابل اضافه كردن باشه) مشتري هر موقع با وارد كردن اطلاعات شركت يا كارخونش توي اين برنامه،راه حلهاي فوري و ضروري تر براي انجام تو كارخونشا دريافت كنه،اين كه مثلا الان به جاي ايجاد يه واحده جديد توليد، سعي كنن تنوع محصولشونا بيشتر كنن، يا اينكه ظرفيت انبارا كم يا زياد كنن.
در ضمن اگه ممكنه به سؤالي كه تو خود تايپيك هم پرسيدم جواب بدين... خيلي ممنون... واقعا سايت با حاليه...:کف::کف::کف:

m0rteza
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 14:36 عصر
هر زبانی که شما اراده کنید پس از چند ماه پشتکار میتونید در اون به جا های خوبی برسید . حداقل برای همچین برنامه ای. البته یه نکته هست . اگر بخواین بیشتر از نظر دوستان در هنگام وجود مشکل استفاده کنید . به شما C# رو پیشنهاد می کنم. چون هم زبان خوبی هست و مهم تر اینکه بچه ها این قسمت پروژه های عملی و واقعی زیادی انجام دادن و شغل رسمی خیلی ها هست . ولی در جاوا اینطور نیست. هر چند به نظرم زبانی به قدرت جاوا نمیرسه و خیلی عالی هست . ولی C# برای ایرانی ها حل شده . ولی اگه شما رشته کامپیوتر بودید میگفتم هر سه زیان رو یاد بگیرید. و اول جاوا بعد C# بعد دلفی

manvaputra
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 18:10 عصر
دوست عزیز فراموش نکنید برای این سیستمی که گفتید شما باید با تکنیک هایی در زمینه های هوش مصنوعی و مخصوصا Data Mining آشنا باشید.

hasanjj
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 11:05 صبح
خيلي ممنون، ميشه توضيح بدين data mining چيه و براي اين كه راجبش اطلاعات بيشتري گير بيارم منبعي ميشناسين؟؟؟؟كتابي،چيزي؟؟؟ در ضمن اگه منابعي در باره آموزش جاوا مي شناسين، در مورد هر چيزيش،مثل me,ee,se و اينكه چطور بايد تو جاوا از بانك اطلاعاتي استفاده كرد، به منم معرفي كنيد، خيلي ممنون...

manvaputra
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 12:26 عصر
data mining یعنی استخراج دانش نهفته در یک دیتا بیس . دوست عزیز شما وقتی می خواین بدونین مثلا توی همون ایران خودرو چند نفر امسال محصول A رو خریداری کردند خوب این یک پردازش اصلاعات ساده است ولی فرض کن شما مدیریت می خواد بدونه امسال با توجه به فروش محصول A و B و رابطه بین اونا چند درصد احتمال داره که یک مشتری بعد از خرید A حتما اقدام به خرید B کنه که اگه در صد بالایی بود سیاست هایی رو برای حفظ این حالت و سود دهی اتخاذ کنه به این می شه دیتا ماینینگ.

hasanjj
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 14:52 عصر
:لبخندساده:.بازم تشكر، با جواباتون خيلي از سوال هاي بي جوابما پاسخ داديد، اما هنوز يه موضوع درست برا من حل نشده. اين كه بانك اطلاعاتي چيه؟ و تو برنامه نويسي چه جوري ازش استفاده ميشه؟ مثلا من اگه دارم با زبان جاوا برنامه نويسي ميكنم، براي استفاده از بانك اطلاعاتي بايد از SQL يا چيزي شبيه به اون استفاده كنم، يا اين كارا تو يه IDE جاوا هم ميتونم انجام بدم...؟؟؟ اگه ميبينيد اطلاعات زيادي راجع به مباني برنامه نويسي ندارم شرمنده... دانشجو صنايعم ديگه... اگه يه توضيح كلي هم در اين مورد بدين يا منبعي معرفي كنيد منا از يك گيجيه بي پايان در اورديد...:گیج:

manvaputra
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 20:14 عصر
در تعریف دیتابیس میشه گفت مجموعه ای از اطلاعات در مورد یک مجموعه مشخص که حداقل سه ویژگی زیر رو داره:
1- دارای محیطی برای ایجاد ساختاری که بشه دیتا رو توش ذخیره کرد.
2- برنامه ای برای دسترسی به اطلاعات ذخیره شده.
3 - مورد یک و دو باید موثر و بهینه باشن.
شما می تونی جدولتو توی IDE مثلا نت بینز درست کنی می تونی هم نه با اوراکل یا اس کیو ال حدول رو طراحی کنی و با زبان جاوا یا هر زبان دیگه به جدولت دسترسی پیدا کنی. یعنی در واقع شما مرحله یک و دوی بالا رو می تونی با یک IDE انجام بدی و یا جدا .

hasanjj
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 21:38 عصر
و اگه بخوام جدولا با netbeansدرست كنم كجاش بايد اين كارا انجام بدم؟ و اگه با SQL درست كردم چه جوري تو جاوا(netbeans) بايد بش دسترسي پيدا كنم؟؟؟ پيشاپيش تشكر....

manvaputra
جمعه 29 شهریور 1387, 11:43 صبح
دوست عزیز یه نگاهی به این بنداز:
http://java.sun.com/docs/books/tutorial/jdbc/basics/index.html

manvaputra
جمعه 29 شهریور 1387, 17:48 عصر
البته پیشنهاد می کنم برای شروع سراغ دیتا بیس با جاوا نیری به نظر من برای یادگیری مفاهیم اولیه و به قول خودمون دست گرمی دلفی بهتره.