PDA

View Full Version : ارور در هنگام باز كردن كد نمونه

amir-haghighi
دوشنبه 25 شهریور 1387, 15:10 عصر
به ياد او::

من از code project چند تا كد نمونه دانلود كردم اما نميدونم كه چرا وقتي ميخوام بازشون كنم با خطاي زير مواجه ميشم؟

http://i38.tinypic.com/npo10w.gif

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 25 شهریور 1387, 15:16 عصر
با چه نسخه ای از VS بازش می کنید . با 2008 بازش کنید احتمالا درست میشه .
موفق باشید .

babak.h
دوشنبه 25 شهریور 1387, 15:46 عصر
این پیغام به این معنیه که سی شارپ بر روی سیستم شما نصب نیست و بنا بر این شما نمی تونید پروژه های سی شارپ (که دارای پسوند csproj) هستند رو باز کنید.

حالا چند علت برای بروز این خطا می تونه وجود داشته باشه :

1) اصلا سی شارپ بر روی سیستم شما نصب نیست. که برای اطمینان می تونید VS رو باز کنید و از منوی help گزینه ی About microsoft visual studio رو انتخاب کنید و ببینید که C# در لیست هست یا خیر.

2) نسخه مناسب سی شارپ بر روی سیستم نصب نیست. مثلا پروژه برای اجرا حداقل به نسخه استاندارد احتیاج داره ولی شما نسخه express رو نصب کردید. یا به 2008 احتیج داره و شما 2005 رو نصب کردید.

3) به دلایل مختلف از جمله اینکه شما ویژوال استودیو رو در محل پیش فرض نصب نکرده اید بعضی وقت ها با کلیک کردن بر روی فایل پروژه ، ویژوال استودیو بطور خودکار سی شارپ رو باز نمی کنه.

راه حل :

برای موارد اول و دوم باید نسخه مناسب سی شارپ رو نصب کنید. و در مورد سوم ابتدا ویژوال استودیو رو باز کرده و از منوی File-> Open ، گزینه ی project/solution را انتخاب کرده و پروژه را از اونجا باز کنید.

اگر باز هم حل نشد بگید تا شاید بتونیم کمک کنیم.

موفق باشید.

amir-haghighi
دوشنبه 25 شهریور 1387, 15:48 عصر
به ياد او::

هم با 2008 و هم با 2005 اين مشكل رو دارم

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 25 شهریور 1387, 23:43 عصر
میشه لینکشو بزارین تا ببینم من می تونم بازش کنم یا نه ؟؟؟؟