PDA

View Full Version : سوال: چگونگی فراخوانی فایل chm در رویداد کلیک یک بخشی از فرم

یک دوست
سه شنبه 26 شهریور 1387, 18:20 عصر
سلام دوستان
من یک راهنما برای برنامه ام درست کردم که پسوندش هم chm است ویک بخشی هم در منو ام گذاشتم که کاربر با کلیک بر روی این دکمه بتواند این راهنما را استفاده کند منتها نمی دانم تو رویداد کلیک این بخش از فرمم چه جوری بنویسم که بره اون فایل chm یا راهنمای من رو نشون بده اگر راهنمایم کنید ممنون می شم

یک دوست
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 18:28 عصر
دوستان یعنی واقعا کسی نمی دونه اینکار رو چه جوری میشه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohsenaminzare
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 19:56 عصر
دوستان یعنی واقعا کسی نمی دونه اینکار رو چه جوری میشه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام فکر کنم با استفاده از help provider بتونی اینکارو بکنی. امتحان کن.

mohsenaminzare
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 22:07 عصر
به صورت زیر هم میشه :

تعریف رشته نگهدارنده ادرس فایل

Private helpfile As String = "ادرس"

نمایش فایل کمک

Help.ShowHelp(Me, helpfile)

یک دوست
دوشنبه 01 مهر 1387, 14:33 عصر
سلام
دوست عزیر ممنون از توجه وپاسختون منتها من راه اول شما رو امتحان کردم یعنی یه help provider گذاشتم رو صفحه ام ولی الان تو برنامه ام اگر F1 بزنم راهنما بازمیشه ولی من می خواهم در کنار این اگر کاربر از منو بر روی راهنمای استفاده از نرم افزار کلیک کرد هم این راهنما باز بشه که نمی دونم چه جوری باید بنویسم.درضمن من راه حل دومتون رو هم استفاده کردم ولی با خطا روبرو شدم.
دوستان اگر میشه بیشتر راهنمایی کنید.

mohsenaminzare
دوشنبه 01 مهر 1387, 14:49 عصر
درسته از helpprovider با استفاده از hotkey می توان به هدف شما رسید. ولی روش دوم درسته مشکلی نداره من امتحان کردم نمونه کدتون رو بذارید بتونم بیشتر کمک کنم.

یک دوست
دوشنبه 01 مهر 1387, 14:57 عصر
در مورد روش دوم من وقتی تو خط دوم می نویسم HELP ودات رو می زنم باید خودش گزینه های ممکن رو بیاره ولی این کار رو نمی کنه من هم دقیقا عین کدهاتون نوشتم ولی نمی دونم چرا جواب نمی ده نباید به جز این دو خط کد دیگه ای می نوشتم؟؟؟؟؟اگه می شه یه مقدار بیشتر راهنمایی ام کنید.

mohsenaminzare
دوشنبه 01 مهر 1387, 15:40 عصر
این کد . این شاءالله مشکل حل شه