PDA

View Full Version : انتقال از DBISAM به SQLSERVER

ALIreza_nil
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 15:35 عصر
با عرض سلام خدمت جناب آقای کرامتی

حدود 2 سال پیش یک برنامه امور اداری برای یک سازمان کوچک تهیه کردیم که از پایگاه داده DBISAM در آن استفاده شده است این سازمان طی این 2 سال توسعه شدیدی پیدا کرده و بدون مشورت با ما اطلاعات زیادی وارد این سیستم کرده است،حال با توجه به زیاد شدن حجم اطلاعات در سیستم سرعت پاسخ دهی به Query ها بسیار زیاد شده است و سیستم با مشکل زمان بری زیاد در گزارش گیری درگیر شده است
این سازمان راه حل اساسی برای حل این مشکل از ما می خواهد
با توجه به اطلاعات خودمان به این نتیجه رسیدیم که کلاً پایگاه داده را به Sql server تبدیل کنیم
تا این مشکل حل شود.

سئوالات ما:
1.با توجه به اضافه شدن حدود 3 میلیون رکورد در سال آیا این فکر درست می باشد؟
2.چه مشکلاتی پیش روی ما است؟
3.آیا نرم افزاری برای ساخت اتوماتیک جداول و انتقال اطلاعات از DBISAM به SQL وجود دارد.؟
4.آیا کدهای SQL استفاده شده در متن برنامه بایستی تغییر کند؟
5.

با تشکر

Touska
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 16:22 عصر
با سلام

برای انتخاب یک Database خوب من Oracle و یا SQl Server 2008 رو به شما پیشنهاد می کنم.

و برای انتقال اطلاعات هم این نرم افزار رو به شما پیشنهاد می کنم EMS DBIsam Manager (http://www.sqlmanager.net/en/products/dbisam/manager)

که قابلیتهای زیادی برای Export و Import و مدیریت Dbisam دارد.

مشکلات :

- فکر کنم در تبدیل SP ها , User Function ها شاید مشکل داشته باشید.
- و ارتباطات بین جداول Reference ها

و برای اتصالات و Refreshing هم می تونید از SDAC که با SQl 2008 خوب سازگار هست کار کنید.

که هم MARS و هم SQL Notification رو ساپورت می دهد.

موفق باشید :)

ALIreza_nil
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 11:39 صبح
با سلام وتشکر از پاسخ شما

1.لطفا راهنمائی بفرمائید که نسخه کامل این نرم افزار EMS SQL Manager را از کجا می توانم دانلود کرد.
2.منظورتان از Refreshing چیست و کار نرم افزار SDAC چیست و از کجا می توان آنرا تهیه کرد.

با تشکر

Touska
شنبه 30 شهریور 1387, 12:23 عصر
.لطفا راهنمائی بفرمائید که نسخه کامل این نرم افزار EMS SQL Manager را از کجا می توانم دانلود کرد.

از سایت های غیر اخلاقی Warez یا با آقای کرامتی مدیریت سایت تماس بگیرید تا بر اتون تهیه نمایید.

منظورتان از Refreshing چیست

سرویس Sql Notification در Sql 2005 و 2008

کار نرم افزار SDAC چیست و از کجا می توان آنرا تهیه کرد.

Sdac هم یک کامپوننت عالی برای ارتباط دلفی با Sql 2005 , Sql 2008 هست که

می تونید از امکانات بلقوه Sql 2005,2008 بهره مند شوید برای تهیه آن به همان روش بالا

عمل نمایید.

موفق باشید :)