PDA

View Full Version : طراحی Dll در دلفی

(هیچکس)
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 08:21 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان...!
من یه Dll از نوع Com طراحی کردم که داخل یه Interface یه تابع نوشتم که یه Record رو برمیگردونه ولی متاسفانه وقتی Dll ساخته میشه،با صدا زدن این تابع برنامه خطا رخ میده و تا اون جاییکه فهمیدم خطایی راجع به آدرس نامعتبر رو میده.می خواستم ببینم کسی میدونه مشکل کجاست.:متفکر:
ممنون.
موفق باششششششییییییییییید.

(هیچکس)
یک شنبه 07 مهر 1387, 08:07 صبح
سلام !
یعنی واقعا هیچکی تو این سایت تا حالا با دلفی یه دونه Dll هم نساخته...؟! :گریه:
هر کسی میتونه کمک کنه من یه Dll از نوع Com می خوام طراحی کنم یه مشکلی با Interface دارم . اگه کسی هست بگه تا مشکلمو دقیق تر مطرح کنم. :متعجب:

در پناه خدا... .

amin_alexi
یک شنبه 07 مهر 1387, 09:08 صبح
سلام !
شما اول بايد مشكل رو بگي تا كسي بدونه چي مي خواي !؟
اينجا معمولا اول سوال مي پيرسند و بعد جواب مي گيرند .
تا وقتي ما ندونيم چي مي خواي از كجا بدونيم بلديم يا نه !؟
شما هم خيلي كلي پرسيدي !!!
بگو كجاي ساختن DLL ايراد داري ؟
يا كد اون DLL رو بزار تا اگه كسي دونست بهت جواب بده !؟

vcldeveloper
یک شنبه 07 مهر 1387, 16:42 عصر
یعنی واقعا هیچکی تو این سایت تا حالا با دلفی یه دونه Dll هم نساخته...؟!
همچین اظهار نظرهایی فقط باعث بی توجهی بیشتر کاربران میشه.

دوتا پست زدید، ولی بخودتون زحمت توضیح مشکل و حتی نشان دادن متن خطا را ندادید، بعد انتظار دارید برای چیزی که خودتان حاضر نیستید براش زحمتی را متحمل بشید، دیگران زحمت بکشند و مثلا براتون پیام خصوصی بفرستند که؛
دوست عزیز،
خواشمندیم مرحمت کرده و اگر وقت کردید به سوالات زیر که در رابطه با مشکل شما برای ما پیش آمده پاسخ دهید، و خواهشا متن خطا را هم محبت کنید، تا شاید ما بندگان بیچاره بتوانیم از طریق کمک به شما ثوابی در پرونده اعمال خود یادداشت کنیم:
1- چه تابعی نوشتید؟
2- از رابط COM به چه شکلی استفاده کردید؟
3- چه رکوردی را برگرداندید؟
4- چرا از COM استفاده کردید؟
5- این تابع باید چه کاری انجام می داد؟
6- چه خطایی دریافت کردید؟
7- چه اقداماتی برای رفع خطا انجام دادید؟

قبلا از لطف کریمانه شما به ما ممنون و متشکر هستیم!

دنیای دلفی
یک شنبه 07 مهر 1387, 23:48 عصر
در نوشتن Dll دقت كن در پاس دادن رشته به dll و بلعكس يا از ShortString يا از Pchar استفاده كني اگر از String استفاده با خطاهاي غير قابل تشخيص و نامربوط در بيشتر موارد مواجه خواهي شد .

vcldeveloper
دوشنبه 08 مهر 1387, 00:48 صبح
در نوشتن Dll دقت كن در پاس دادن رشته به dll و بلعكس يا از ShortString يا از Pchar استفاده كني اگر از String استفاده با خطاهاي غير قابل تشخيص و نامربوط در بيشتر موارد مواجه خواهي شد .
این نکات چندان برای COM جایگاه نداره، چون برای COM شما مجبوری از Type Library Editor و Data Type های مورد استفاده COM استفاده کنید.

(هیچکس)
دوشنبه 08 مهر 1387, 08:45 صبح
با سلام !
اگه باعث ناراحتی بعضی از دوستان خصوصا آقای علی کشاورز شدم، منو ببخشید :ناراحت: من واقعا نمیخوام کسی به خاطر چند خط از من برنجه اصلا ارزششو نداره...پس به دل نگیرید...ولی از همون روز که این سوال رو طرح کردم هر وقت به اینترنت وصل میشدم یه سر میزدم ببینم جواب دادن یا نه و همش (0 پاسخ) میدیدم آخه مهمه برام شاید هم آقای کشاورز درست میگن که کامل توضیح ندادم و همین باعث میشده که... .

حالا اون پروژه رو که مشکل داره ضمیمه کردم. اگه Build بکنید بعد تو یه زبون دیگه (مخصوصا VB6) تست کنید ببینید که مشکل چیه.

با تشکر فراوان ...! :خجالت: