PDA

View Full Version : لودینگ واقعی

saleh_fartash
جمعه 29 شهریور 1387, 06:22 صبح
سلام
من یک فرم دارم که در اون به معرفی برنامه می پردازه و لودینگ برنامه در اون هست اما می خوام بدونم پجوری میشه این لودینگ بر اساس واقعیت باشه
یعنی وقتی برنامه کامل اومد تو رم سپس فرم رو نشون بده
قفل نرم افزار و فایل ها شو چک کنه و ...
یک لودینگ واقعی......

Hamid.Kad
جمعه 29 شهریور 1387, 11:33 صبح
تا اونجا که من میدونم شما باید یه تخمینی از میزان کارهایی که توی لودینگ انجام میشه داشته باشید. و به هر کدوم یه نسبتی بدید. مثلاً لودینگ دیتابیس نسبت به لودینگ چک کردن قفل و ... چقدر بیشتر یا کمتره و بر اساس این تخمین ها کار کنید.

Cave_Man
جمعه 29 شهریور 1387, 14:17 عصر
این محاسبات هیچ وقت واقعی نیستن به هر حال تخمینی هستن
شما همین Browser رو نگاه کن میبینی وقتی داری صفحه رو باز میکنی تا وسط Progress پر میشه و بعد یه دفعه پر میشه و صفحه ظاهر میشه.این یعنی برنامه نمیاد ببینه که شما CPU چنده یا سرعت اینترنتت چنده و ... به ازای یه سری محسابات و ماهیت اونها و اعمال Progress رو افزایش میده بر اساس همون تخمین هایی که زده میشه.مثلا محاسبات با سرعت بیشتری انجام میشن تا کپی فایل.چیزی نیست که تو بخوای مقدار واقعیش رو بدست بیاری.
فقط باید سرعت نسبی اجرا الگوریتم ها رو با مقایسه در نظر بگیری.
مثلا وقتی دو تا حلقه تو در تو داری باید پروگرس بیشتری رو افزایش بدی تا چند تا خط کد معمولی...

amir1360
جمعه 29 شهریور 1387, 15:51 عصر
سلام
شما ميتونين از فايل اصلي يعني همون فايل پروژتون براي نشان دادن تعداد لود شدن برنامتون استفاده كنين كه اينكار ميتونه دقيقاً بهتون نشون بده كه چقدر ونده تا برنامتون در حافظه لود بشه.

saleh_fartash
شنبه 30 شهریور 1387, 06:31 صبح
دوستان درباره ی خود برنامه چی؟ یعنی منظورم اینه که وقتی برنامه کاملا توی حافظه اومد اونوقت فرم ها رو نمایش بده.
چون وقتی پروژه رو اجرا می کنی تمام فرم ها داخل رم میاد ولی من فقط می خوام فرم اصلی تو رم بیاد و هرموقع خواستم فرم های دیگه ساخته بشن

zman123456
شنبه 30 شهریور 1387, 08:43 صبح
یه کار جالبتر که میشه انجام داد اینه که:
بیایید کارهایی که باید انجام بشه رو روی فرم لودینگتون بنویسید و هر وقت برنامه شما اون کار رو انجام داد کنارش یه تیک یزنید.
در مورد سوال جدیدتون باید گفت که این یکی از قابلیتهای دلفی است.

project->options->(tab)forms->(Item)main form
در همین جایی که باز میشه فقط فرمی که میخواهید ساخته بشه و فرم اصلیتون هست رو بزارید سمت چپ باشه(Auto Create form) و بقیه رو به سمت راست ببرید.(available Froms)
اگه جستجو میکردید جوابتون رو بدون انتظار میگرفتید.