PDA

View Full Version : سوال: نظر شما در مورد استفاده از SqlServer و یا OleDB چیست ؟

مهران رسا
جمعه 29 شهریور 1387, 07:05 صبح
سلام .

برای نوشتن برنامه هایی مثل برنامه حسابداری ، کدامیک بیشتر مورد استفاده قرار میگیره و تفاوت های اصلی بین SQL Server و OleDB چیه ؟

در واقع منظورهم همون فضانام های Data.sqlClient و Data.OleDB هست .

ممنون .

esmartiz_red
جمعه 29 شهریور 1387, 10:44 صبح
ندوست من اگه منظور شما بین sql و access که باید می گفتید فرق بین این دو چون از oledb برای کار با چندین بانک می شه استفاده کرد نمونه اش oracle که ازsql قویه تره
اما فرق بین Sql و access به خیلی چیزا بر می گرده
Sql سریعتره حجم اطلاعات بیشتری رو می تونه ذخیره کنه ، امکان این رو به مشا می ده برنامه تون رو تحت شبکه کنید ( البته با access هم می شه برنامه رو تحت شبکه کرد ولی پیشنهاد نمی شه )
به طور کلی استفاده از sql چون ماکروسافت اومده تو .nte یه namespace جدا و کلاس های خاص براش ایجاد کرده و اونو بهینه کرده به نظر من بهتره و شما می تونی برنامه تونو در آینده با خیال راحت گسترش بدی و ناراحت بانک اطلاعاتیت نباشی
به طور کلی لایه های برنامه نویسی Sql از oledb کمتره چون کلاس sql فقط برای کار با Sql ولی oledb برای کار با چندین بانک
در ضمن با oledb هم می تونی به بانک Sql وصل بشی اما دیگه از مزایای سرعت بالا sql و بقیه چیزایی که مختص به اون در نظر گرفته شده نمی تونی استفاده کنی
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

fatemeh rouzbeh
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 12:29 عصر
سلام
حالا اگه بخوایم از sql server 2008 استفاده کنیم و ole db رو به عنوان data provider استفاده کنیم چی میشه؟

ایمان اختیاری
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 15:56 عصر
توی سرعت درخواستات اگه حجم اطلاعات بره بالا تفاوت سرعت رو به وضوح می تونی حس کنی

sia_2007
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 16:05 عصر
دوست عزیز Native Provider 10 که در فضای نام System.Data.SqlClient به اون دسترسی داری؛ به صورت کامل از آخرین امکانات SQL Server 2008 پشتیبانی میکنه و بالاترین سرعت رو با اون دستیابی میکنی