PDA

View Full Version : قراردادن window هاي wpf در يك اسمبلي

nkm
جمعه 29 شهریور 1387, 10:07 صبح
سلام
من یه مدتیه بعد از خوندن مقاله آقای کیانی دارم روی WPF کار میکنم تا کار کردن با اون را یاد بگیرم

من برنامه نویس خوبی نیستم و فقط در جهت داشتن آگاهی با محیطهای برنامه نویسی کار میکنم

سوال من اینه که من در برنامه های ویندوزی زمانی که می خواستم یک سری فرم ها مستقل از برنامه باشن، اول یک پروژه Win APP میساختم و بعد از ساختن فرمها در اون ، پروژه را به Class Library تغییر میدادم

بعد با اضافه کردن اون به پروژه اصلی به عنوان رفرنس فرما داخل اون را SHOW میکردم

تا اینجا امدوارم مشکلی نباشه؟؟؟

ولی حالا نمیدونم در برنامه نویسی WPF چطور باید یک سری از فرمها را در یک DLL جدا ایجاد کنم؟؟
وقتی پروژه دوم را به عنوان رفرنس در پروژه اصلی اضافه میکنم، در قسمت using یا Import اون اضافه نمیشه که بتونم از منابع اون استفاده کنم
یا اینکه وقتی پروژه از حالت Win APP به WFP Class تغییر میدم دیگه گزینه ایجاد ویندوز وجود نداره و فقط میشه یوزر کنترل ساخت.

راه حل اون چیه؟؟؟

یا اصلا هنوز این راه برای کاهش بار لود برنامه و یا بروز رسانی قسمتی از سیستم درست هست یا نه؟؟؟

ممنون

Amir Oveisi
جمعه 29 شهریور 1387, 14:43 عصر
همه چی مثل win app هست اینجا (از نظر این شوال که پرسیدین) فقط به جای Form از Window استفاده میکنید.
مشکل خاصی نیست.

موفق باشید
jooje

mdssoft
جمعه 29 شهریور 1387, 16:54 عصر
همه چی مثل win app هست اینجا (از نظر این شوال که پرسیدین) فقط به جای Form از Window استفاده میکنید.

اما فرق های زیادی دارن ، به طور مثال تو پارامتر های event ها

nkm
جمعه 29 شهریور 1387, 18:09 عصر
ولی اینجوری نیست
من وقتی توی Win Form یه ریسرس از پروژه دیگه داخل سولوشن اضافه می کنم
حالا بسته به زبان از Use یا Import استفاده میکنم
و راحت به توابع و یا فرم های اون دسترسی پیدا میکنم و اونها را صدا می زنم

ولی در WPF App وقتی ریسرس اضافه میکنم از یک پروژه wpf دیگه، نمیتونم اون ها را Import یا use کنم
و یا اینکه ویندو های اون را نمایش بدم
یا حتی یک ویندو جدید بسازم

nkm
شنبه 30 شهریور 1387, 12:02 عصر
چکار کنم ؟؟؟

میشه یک مثال بزنید و یک نمونه بزارید اینجا؟؟؟

مشکل خاصی نیست.

موفق باشید
jooje

nkm
جمعه 05 مهر 1387, 10:04 صبح
یکی میشه بگه من کجا باید سرچ کنم که ببینم این چطور کار میکنه؟؟؟

اصلا به این روش چی میگن و آیا هنوز این روش اصولی هست؟؟؟؟

nkm
پنج شنبه 11 مهر 1387, 10:25 صبح
یعنی کسی نیست جوابم را بتونه بده یا سوال من گنگ و مبهم هست؟؟؟

Amir Oveisi
پنج شنبه 25 مهر 1387, 00:58 صبح
وقتی پروژه دوم را به عنوان رفرنس در پروژه اصلی اضافه میکنم، در قسمت using یا Import اون اضافه نمیشه که بتونم از منابع اون استفاده کنم

برای این کار باید کد مورد نظرتون رو تو کد XAML بنویسین. در مورد نحوه اضافه کردن namespace با کدهای XAML جستجو کنید.

موفق باشید
jooje

Zaparo
پنج شنبه 25 مهر 1387, 08:45 صبح
شما میخواید فرمهای WPF رو بزارید تو یه DLL و اونها رو تو یه Application دیگه استفاده کنید دیگه درسته؟

خوب شما یه WPF User control یا یه WPF Customer Control اضافه کن بعد فرمهات رو بزار اونتو و در برنامه دیگه ازش استفاده کن خیلی ساده مثل Windows Form

اگه یه کنترل هست و شما میخوای تو کد xaml بهش دسترسی داشته باشی باید اون رو به XAML بشناسونی
اینطوری

<Window x:Class="WpfApplication1.Window1"
xmlns="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml/presentation"
xmlns:x="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml"
xmlns:src="clr-namespace:WpfCustomControlLibrary1;assembly=WpfCus tomControlLibrary1"
Title="Window1" Height="300" Width="300">
<Grid>
<src:Window1 Title="Amir" />
</Grid>
</Window>