PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ورودی انبار و افزایش موجودی

migrant
جمعه 29 شهریور 1387, 18:11 عصر
سلام
من دارم روی یه پروژه انبار داری کار می کنم ولی در قسمت ورودی انبار به مشکل برخورده ام . . .
سیستم در قسمت خرید کالا درخواست کالاهایی را می دهد و آن کالا ها طی یک فاکتور به انبار وارد می شوند . . . .
حالا می خواهم هم اطلاعات فاکتور را ذخیره کنم هم موجودی انبار را افزایش دهم . . . .
اگه کالا در انبار موجود باشه باید موجودی افزایش و در صورتی که کالایی جدید باشه باید کالا ثبت و موجودی براش ثبت بشه . . . .
در طراحی مشکل دارم نه در تجزیه و تحلیل . . .
نمی دونم چند تا فرم و چطور انجامش بدهم . آیا برای تک تک اقلام فاکتور عمل ثبت و ویرایش موجودی انبار رو انجام بدهم یا مثلا در یه لیست باکس تمام کالا ها ثبت و سپس موجودی افزایش پیدا کنه ؟؟؟؟؟؟
چیزی که به نظر خودم میاد اینه که با ثبت هر کدام از کالا های فاکتور فرمی دیگه باز بشه و در اون کالای مورد نظر جهت اضافه شدن موجودی انتخاب و موجودی آن کالا افزایش پیدا کنه . . . .
ممنون میشم اگه در مورد تعداد فرم ها و جداول و نحوه پیاده سازی آن توضیح بدید . . .
ممنون

migrant
شنبه 30 شهریور 1387, 14:35 عصر
هیچ کس هیچ ایده و فکری نداره ؟؟؟؟؟؟

esmartiz_red
شنبه 30 شهریور 1387, 14:44 عصر
مگه نمی تونی به یک باره چندین عملیت رو با هم انجام بدی
این کاری که می گی باعث افزایش فرم های برنامه می شه و فکر نمی کنم برای کاربر خوشایند باشه هر چقدر بتونی کارهارو به صورت خودکار و بدون دخالت کاربر انجام بدی هم کاربر نهایی راضی تره هم ضریب خطا کمتر می شه فقط باید طوری کدت رو بنویسی که از سرعت برنامه ات کم نشه

migrant
شنبه 30 شهریور 1387, 19:44 عصر
مگه نمی تونی به یک باره چندین عملیت رو با هم انجام بدی
این کاری که می گی باعث افزایش فرم های برنامه می شه و فکر نمی کنم برای کاربر خوشایند باشه هر چقدر بتونی کارهارو به صورت خودکار و بدون دخالت کاربر انجام بدی هم کاربر نهایی راضی تره هم ضریب خطا کمتر می شه فقط باید طوری کدت رو بنویسی که از سرعت برنامه ات کم نشه

ممنون از راهنماییتون ولی باز هم مشکل دارم و نمی دونم چطور پیاده سازیش کنم . . . .
با تغییر موجودی انبار مشکل دارم . . . .
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید یا سناریویی برای ثبت کالا و افزایش موجودی انبار بگید . . . .
ممنون

ali_kashani
شنبه 30 شهریور 1387, 20:37 عصر
سلام

من يك برنامه تقريبا شبيه به اينكه شما مي گي نوشتم به اين صورت كه كالايي كه وارد انبار ميشه بايد توسط نرم افزار ثبت بشه
1- اگر داخل انبار وجود داره كه بايد به موجودي ان اضافه بشه
2 اگر داخل انبار قبلا موجود نبوده بايد يك ركورد براش داخل Data Base درست بشه
3- و باهر بار اضافه شدن به موجودي كالا ها چه جديد و چه اضافه به موجودي قبلي با يكسري اطلاعات ذخيره بشه در يك جدول جداگانه، مثل تحويل گيرنده و تحويل دهنده و تاريخ و....
هر كالا يك شناسه منحصر به فرد بايد داشته باشد مانند كد كالا يا هر چيز ديگري بايد منحصر به فرد باشد
كاري كه من كردم اينه كه در فرم ورود كالا به انبار همه Text Box ها را به غير از text box كد كالا Disable كردم وقتي كاربر فرم را باز مي كند مجبور براي ورود كالا حتما كد كالا را تايپ كنه و بعد Enter را بزنه در اينجاست كه برنامه ميره و كد كالا را در انبار جستجو ميكنه اگر در انبار پيدا كنه فقط بعضي از text boxها Enable ميشن مثلا تعدادي كه قرار اضافه بشه چون بقيه اطلاعات كالا وجود داره و فقط مجودي قبلي با تعداد جديد جمع شده و موجودي داخل انبار ويرايش ميشود ولي اگر در جستجو اين كالا يافت نشد Text box هاي مربوط به كالا اعم از كد كالا، موجودي، نقطه سفارش ،نام كالا و.... Enable شده و اطلاعات را از انبار دار دريافت مي كند و اينسري يك ركورد جديد مي سازد .
لازم به ذكر است در هر دومورد ويرايش و اضافه كردن كالاي جديد عمل ثبت در گزارش ورود كالا انجام ميشود تا معلوم شود يك جنس در چه تاريخهايي وارد انبار شده است و توسط چه كسي.

migrant
یک شنبه 31 شهریور 1387, 14:07 عصر
سلام

من يك برنامه تقريبا شبيه به اينكه شما مي گي نوشتم به اين صورت كه كالايي كه وارد انبار ميشه بايد توسط نرم افزار ثبت بشه
1- اگر داخل انبار وجود داره كه بايد به موجودي ان اضافه بشه
2 اگر داخل انبار قبلا موجود نبوده بايد يك ركورد براش داخل Data Base درست بشه
3- و باهر بار اضافه شدن به موجودي كالا ها چه جديد و چه اضافه به موجودي قبلي با يكسري اطلاعات ذخيره بشه در يك جدول جداگانه، مثل تحويل گيرنده و تحويل دهنده و تاريخ و....
هر كالا يك شناسه منحصر به فرد بايد داشته باشد مانند كد كالا يا هر چيز ديگري بايد منحصر به فرد باشد
كاري كه من كردم اينه كه در فرم ورود كالا به انبار همه Text Box ها را به غير از text box كد كالا Disable كردم وقتي كاربر فرم را باز مي كند مجبور براي ورود كالا حتما كد كالا را تايپ كنه و بعد Enter را بزنه در اينجاست كه برنامه ميره و كد كالا را در انبار جستجو ميكنه اگر در انبار پيدا كنه فقط بعضي از text boxها Enable ميشن مثلا تعدادي كه قرار اضافه بشه چون بقيه اطلاعات كالا وجود داره و فقط مجودي قبلي با تعداد جديد جمع شده و موجودي داخل انبار ويرايش ميشود ولي اگر در جستجو اين كالا يافت نشد Text box هاي مربوط به كالا اعم از كد كالا، موجودي، نقطه سفارش ،نام كالا و.... Enable شده و اطلاعات را از انبار دار دريافت مي كند و اينسري يك ركورد جديد مي سازد .
لازم به ذكر است در هر دومورد ويرايش و اضافه كردن كالاي جديد عمل ثبت در گزارش ورود كالا انجام ميشود تا معلوم شود يك جنس در چه تاريخهايي وارد انبار شده است و توسط چه كسي.

ممنون از پیشنهادت . پیشنهاد خوبی بود ولی من کد کالام به صورت اتوماتیک خود سیستم تولید می کنه و در ضمن چیزی به اسم کالای جدید وجود نداره . . . .
اگه کالایی هم جدید باشه ابتدا باید تعریف بشه و بعد ورودی انبار بخوره . . . .
کاربر از لیست کالاهای موجود کالایی را انتخاب (بر اساس فاکتور ورودی) و اطلاعات فاکتور باید ثبت شود و موجودی این کالا هم باید افزایش یابد . . . .
با این شرایط چه کاری میشه کرد ؟؟؟؟

migrant
یک شنبه 31 شهریور 1387, 20:14 عصر
ممنون میشم اگه دوستان ایده شون رو بگن . . . .
خیلی فوری هست آخه مهلت طراحی داره تموم میشه و گیر همین ورودی انباریم

migrant
دوشنبه 01 مهر 1387, 19:44 عصر
خیلی فوری یه راه حل پیشنهاد بدید . ممنون