PDA

View Full Version : پيدا كردن مكان تصوير در ريچ تكست باكس

amir-haghighi
جمعه 29 شهریور 1387, 19:56 عصر
به ياد او::

خوب من يك ريچ تكست باكس دارم كه يك تصوير يا چند تصوير رو توسط خود كاربر و با open file dialog به ريچ تكست باكس اظافه كردم.

حالا ميخوام كه وقتي كاربر روي هر يك از اين تصاوير كليك كرد مكان x و y و پهنا و ارتفاع تصوير رو به دست بيارم!

در ضمن وقتي اندازه تصوير موجود در ريچ تكست باكس رو تغيير ميدم كيفيت تصوير هم به هم ميخوره. چطور بايد كاري كرد كه كيفيت تصوير به هم نخوره ؟

amir-haghighi
شنبه 30 شهریور 1387, 14:07 عصر
به یاد او::

آیا اصلا میشه همچین کاری رو انجام داد ؟

چی رو باید سرچ کنم من هر چی گشتم چیزی گیرم نیومد ؟!

shytonak
چهارشنبه 03 مهر 1387, 21:35 عصر
آره دوست عزيز ميشه اندازه تصوير رو بدست آورد.من برنامه اين كار رو نوشتم همرامه اما اينجا امكانات نيست كه ببينم برنامه رو درست دارم واست ميفرستم يا نه يه برنامه ديگست.تا شنبه 1 شنبه صبر كن قرار ميدم.اين برنامه اندازه x و y تصوير رو بهت ميگه.پس اين مشكلت حل ميشه واسه مشكل بعدي يكم بيشتر توضيح بده.

mdssoft
پنج شنبه 04 مهر 1387, 06:12 صبح
اینجا (http://www.codeproject.com/KB/recipes/RtfConverter.aspx) یه مقاله کامل و پیشرفته درباره تبدیل RTF به HTML هست. http://www.fileden.com/files/2008/8/6/2037776/smiles/smiles1/022.gif
گفتم بد نیست یه نگاهی بندازی

BraveMind
پنج شنبه 04 مهر 1387, 09:46 صبح
جدول چی؟
من یه سرس که لینکش از کد پروژکت توی همین سایت بود(erichtextbox) رو دانلود کردم ولی با جدول مشکل داره یعنی بهم میریزه کسی یه سرس کامل نداره

amir-haghighi
پنج شنبه 04 مهر 1387, 12:35 عصر
آره دوست عزيز ميشه اندازه تصوير رو بدست آورد.من برنامه اين كار رو نوشتم همرامه اما اينجا امكانات نيست كه ببينم برنامه رو درست دارم واست ميفرستم يا نه يه برنامه ديگست.تا شنبه 1 شنبه صبر كن قرار ميدم.اين برنامه اندازه x و y تصوير رو بهت ميگه.پس اين مشكلت حل ميشه واسه مشكل بعدي يكم بيشتر توضيح بده.

به یاد او::

مشکل بعدی من این هست که وقتی اندازه یک تصویر رو تغییر میدم کیفیت تصویر به هم میخوره.من هم سعی میکنم که برنامه خودم رو اینجا بذارم تا خودتون سورس رو ببینید.

Amir Oveisi
پنج شنبه 04 مهر 1387, 15:43 عصر
دوست عزيز اين كاملا عاديه كه وقتي ابعاد عكس تغيير كنه كيفيتش كم ميشه. زيرا اين تصاوير Vector نيستند.

Amir Oveisi
پنج شنبه 04 مهر 1387, 19:10 عصر
http://www.codeproject.com/KB/edit/csexrichtextbox.aspx
من نتونستم همشو بخونم ولي احتمالا زياد مشكل شمارو حل كنه

shytonak
پنج شنبه 04 مهر 1387, 21:59 عصر
دوست عزیز فکر کنم اگه بجای این که اندازه تصویر رو کم کنی که باعث افت کیفیت بشه با zoom کردن یا از zoom در آوردن بدون افت کیفیت کارت راه بیفته.یعنی همون طور که رو یه ثصویر زوم میکنیم باعث میشه تصویر اندازش بزرگ بشه با برعکس کردن این رویداد بدون کم شدن کیفیت کارت راه میفته و اگه یکم برنامه رو حرفه ای بنویسی میشه مثل همون عملی که تو office یا نرم افزار های مشابه انجام میشه.اگه خواستی بگو یا کد زوم کردن رو هم قرار بدم.البته اگه اینجا امکانات پیدا بشه مثلا تو دانشگاه تهران درس میخونیم یه office 2007 رو سیستم ها پیدا نمیشه.

shytonak
شنبه 06 مهر 1387, 09:59 صبح
خوب دوست عزیز برای بدست آوردن اندازه x و y یعنی اندازه عکس میتونی از این کد که قرار میدم استفاده کنی.

using System.Drawing.Drawing2D;

حالا باید برای قسمت opendialogfile از اینکد استفاده کنی

openFileDialog1.Filter = "Image files" + " (*.gif,*.jpg,*.jpeg,*.bmp,*.wmf,*.png)" + "|*.gif;*.jpg;*.jpeg;*.bmp;*.wmf;*.png|All" + " files (*.*)|*.*";
openFileDialog1.FilterIndex = 1;
openFileDialog1.Title = "Open Picture Files";
OpenFileDialog openFileDia = new OpenFileDialog();
if (openFileDia.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{
this.img = Image.FromFile(openFileDia.FileName);
this.pictureBox1.SizeMode = PictureBoxSizeMode.Zoom;
this.pictureBox1.Image = img;
this.lblImgHeightAct.Text = this.img.Height.ToString();
this.lblImgWidthAct.Text = this.img.Width.ToString();
}
که کد زیر برای گرفتن اندازه عکس مورد استفاده قرار می گیره

this.lblImgHeightAct.Text = this.img.Height.ToString();

this.lblImgWidthAct.Text = this.img.Width.ToString();

که اگه تو قسمت open dialogfile قرار بگیره با باز کردن فایل عکس اندازش تو یه لیبل نمایش داده میشه و اگه تو رویداد کلیک استفاده کنی با کلیک کردن روی عکس اندازه عکس تو لیبل نمایش داده میشه.
امیدوارم که منظورت همین کد بوده باشه و من هم درست متوجه شده باشم.