PDA

View Full Version : دادن مسیر یک فایل برای include

tanha2007
شنبه 30 شهریور 1387, 00:18 صبح
سلام.
من یک فایل دارم که مشخصات mysql, username, password, host و غیره را شامل میشود. و من همیشه نیاز دارم که آنرا هر بار برای هر پروژه جداگانه بنویسم.

من میخواهم آن فایل را یک بار بنویسم و در یک موقیعت قرار دهم و هر زمان که نیاز داشته باشم فقط بنویسم:

include("database.php");

مثل اینکه ما مینویسیم

include("DB.php");

من باید چی تنضیماتی را انجام دهم؟؟؟

Bahram0110
شنبه 30 شهریور 1387, 02:24 صبح
اگه توی همهء پروژه هات از همون دیتابیس و تنظیمات می خوای استفاده کنی خب همون رو include کن، مشکلت چیه؟

tanha2007
شنبه 30 شهریور 1387, 02:31 صبح
خوب من میخواهم که مسیر اون فایل را هر بار ننویسم.

من میخواهم جهت استفاده اون فایل فقط بنویسم include("database.php") و بس.

Bahram0110
شنبه 30 شهریور 1387, 02:41 صبح
مگه می شه بدون مسیر؟
خب اگه فایل config توی همون فولدر قرار داره :

include "database.php";
اگه خارج از اون فولدره

include "../database.php";
والخ...

tanha2007
شنبه 30 شهریور 1387, 03:20 صبح
سلام.
من یک فایل دارم بنام database.php که در یک مکان قرار دارد. الان من میخواهم آنرا در php.ini در قسمت include_path طوری تنضیم نمایم، که هر گاه خواسته باشم از هر کجا آنرا include نمایم بدون دادن مسیر آن.

مثل اینکه ما در قسمت include_path فایل php.ini مسیر فایل DB.php که مربوط PEAR میشود تعیین مینماییم و هرگاه که خواسته باشم فایل DB.php را include نماییم. فقط مینویسیم include("DB.php"); بدون اینکه مسیر فایل DB.php را بنویسیم.
چون مسیر اون را توی php.ini تنظیم نمودیم. و من الان میخواهم عین اون را انجام بدم ولی نمیدونم چرا کار نمیکند.

امید که توانسته باشم منظورم را بیان دارم.

narsic
شنبه 30 شهریور 1387, 05:59 صبح
با سلام
دوست عزیز شما میتونید در include_path در php.ini یک فولدر رو مشخص کنید به طور مثال include/ که در ریشه اصلی سایتت قرار داره بعد هر فایلی رو که بدون آدرس کامل الصاق کنی مستقیم از فولدری که تنظیم کردید فراخوانی میشه به این شکل میتونید نامحدود فایل رو تنها با نوشتن نام الصاق کنید به شرطی که در فولدر فوق الذکر قرارشون بدید .
موفق باشید

seven7777777
یک شنبه 31 شهریور 1387, 00:25 صبح
دوست عزیز باید دقت داشته باشی که در صورتی که پروژت را می خواهی بعدا up کنی با دادن چنین آدرسی در کامپیوتر سرور به مشکل برخورد خواهی کرد . شما بهتره که حتما این فایل رو در همون پوشه پروژت کپی کنی و بعد همون طوری که می خوای include کنی .
در صورتی که بخواهی این از روش خودت استفاده کنی ، همون طور که narsic گفت باید در php.ini مقدار include_path رو به یک پوشه تغییر بدهی مثلا include_path="c:\includes\" و بعد فایلتو اونجا قرار بدهی و در پروژه هات همون طوری که می خواستی عمل کنی .

tanha2007
یک شنبه 31 شهریور 1387, 04:28 صبح
سلام.
تشکر از همه تان ...