PDA

View Full Version : SQL Server 2005 && Visual Studio 2005

impression
شنبه 30 شهریور 1387, 10:32 صبح
سلام
من یک دیتابیس در sql server2005 درست کرده ام ولی نمی تونه بهش connect‌ بشه. در حالی که این مشکل را با sql server2000‌ نداشت. می خواستم بدونم آیا دستوراتی که برای sql server2005‌ استفاده میشه متفاوته؟

SqlConnection objConnection = newSqlConnection("server=localhost; Integrated Security=true; database=projectmgm;");
SqlDataAdapter objDataAdapter = newSqlDataAdapter();
// Assign a new SqlCommand to the SelectCommand property
objDataAdapter.SelectCommand = newSqlCommand();
// Set the SelectCommand properties...
objDataAdapter.SelectCommand.Connection = objConnection;
objDataAdapter.SelectCommand.CommandText = "SELECT employeeID FROM Employee WHERE [username]= '" + user + "' and [password]='"+ pass +"'";
DataSet objDataSet = newDataSet();
objConnection.Open();
objDataAdapter.Fill(objDataSet, "login");
objConnection.Close();

دقیقا روی خط

objConnection.Open(); یک unhandled exception در زمان اجرا می دهد.

impression
پنج شنبه 04 مهر 1387, 14:42 عصر
بابا اینقدر تحویل نگیرید:ناراحت:
یعنی هیچ کس جواب این سوال را نمی دونه؟

حالا که این جوریه یه سوال دیگه می پرسم:لبخندساده:
اگر به جای اینکه sql server2005 نصب کنم و توی اون دیتا بیس درست کنم و بعد از ویژوال استودیو بهش وصل بشم، توی خود ویژوال استودیو یک دیتابیس sql درست کنم، این جوری چه مزیت یا مضرتی نسبت به حالت قبل دارد؟

abbasegold
پنج شنبه 04 مهر 1387, 15:59 عصر
جواب سوال اول :

از صحيح بودن connection string مطمئن شو، به همان روشي كه در پست دوم گفتي Database را در Visual Studio باز كن و از آن Propertise بگير و connection string آن را استفاده كن.

جواب شوال دوم :

در Visual Studio نمي توان Database درست كرد. شما در Visual Studio مي تواني به SQL Server يا SQL Server Express‌ وصل بشي و با استفاده از ابزار محيط Visual Studio‌با آنها كار كني...

موفق باشي

impression
جمعه 05 مهر 1387, 15:00 عصر
با تشکر از راهنمایی شما
یک مشکلی وجود داره و اون اینه که وقتی که میخوام دیتابیسم را به App_Data‌ اضافه کنم، خطا میده و میگه که این فایل داره توسط یک برنامه دیگه استفاده میشه. در حالی که من هیچ برنامه ی دیگه ای باز نمیکنم.
بعدش هم که پس این add new item‌ در App_Data‌ به چه درد میخوره؟ مگه اونجا نمیشه دیتابیس درست کرد؟

sheitoonbala
جمعه 05 مهر 1387, 15:46 عصر
سلام .در جواب سوال اول : connection string رو به صورت زیر تغییر بده ببین connect میشه .

Data Source=.;Initial Catalog=projectmgm;Integrated Security=True

جواب سوال دوم هم دوستمون دادن.

در App_Data در واقع از طریق SQLExpress به SQL SERVER وصل میشی و دیتا بیس طراحی می کنی. یعنی visual stodio میشه واسط بین شما و SQL Server....