PDA

View Full Version : سوال: سه تا الگوریتم می خواهم لطفا راهنمایی کنید

mehdi biabani
جمعه 05 مهر 1387, 09:07 صبح
1:الگوریتمی که یک عدد را از کاربر بگیرد و فاکتوریل آن را چاپ کند
2:الگوریتمی که یک عدد را از کاربر بگیرد و اعدادی که به عدد داده شده بخشپذیر است را چاپ کند
3:الگوریتمی که یک عدد را از کاربر بگیرد و معین کند که عدد عدد اول است یا نه
باتشکر به فارسی لطفا مثل: a را بگیر و ...(برای زبان ++c می خواهم)

Nima NT
جمعه 05 مهر 1387, 12:57 عصر
برو حالشو ببر ، یه سری برنامه اضافی هم دادم ، اگه دانشجویی حتما" به کارت میباد.:چشمک:

BraveMind
جمعه 05 مهر 1387, 13:16 عصر
nima nt بذار خودش بنویسه تا بعدا بتونه بشه رقیبت !!!! :-) اینجوری همیشه محتاجت میشه

Felony
جمعه 05 مهر 1387, 13:24 عصر
من سوال 2 و 3 رو براتون گزاشتم سوال اولی رو وقت نکردم تست کنم ببینم چیزی که نوشتم کار میکنه یا نه برا همین نزاشتم :

2 - الگوریتمی که یک عدد را از کاربر بگیرد و اعدادی که به عدد داده شده بخشپذیر است را چاپ کند :

a رو از کاربر بگیر ، یه حلقه معکوس از a شروع کن تا 1 ، تو حلقه چک کن اگر a مد عدد داخل گردش در حلقه = 0 بود بعد عدد رو چاپ کن .

3 - الگوریتمی که یک عدد را از کاربر بگیرد و معین کند که عدد عدد اول است یا نه :

a رو از کاربر بگیر ، اگر a مد 2 نامساوی 0 بود چاپ کن "عدد فرد" ، در غیر این صورت چاپ کن "عدد زوج" .

Nima NT
جمعه 05 مهر 1387, 13:24 عصر
فرمایش شما کاملا" صحیحه .
ولی نگران نباش ، یاد میگیره ، مجبور میشه یاد بگیره ، من هم مثل ایشون بودم ، التماس میکردم بهم برنامه بدن ، ولی با همین برنامه گرفتن ها یاد گرفتم که برنامه نویسی یعنی چی.

مشکل خیلی از دوستان ما مثل آقا مهدی بر میگرده به ضعف ریاضی نه الگوریتم نویسی ، ما خیلی وقت ها روی مساله رو متوجه نمیشیم.
با این حال به روی چشم ، از این به بعد راهنمایی میکنم ، کمک نمیکنم.

BraveMind
جمعه 05 مهر 1387, 13:33 عصر
چشمت بی بلا عزیزدلم
من واقعا قبول دارم ضعف ریاضی هست که باعث میشه دانشجو ها دنبال برنامه نویسی نرن

whitehat
جمعه 05 مهر 1387, 17:13 عصر
قوانین اینجا کاملا مشخصه ، پس لطفا همه رعایت کنند. هدف ما آموزش است و قراره ماهیگیری یاد دهیم نه ماهی!
در ضمن سوال ایشان در مورد الگوریتم بود نه سورس آماده ، فعلا ضمیمه را از تایید در آوردم

Nima NT
جمعه 05 مهر 1387, 20:42 عصر
میشه بگید این ضمیمه چشم به راه تائید شدن یعنی چی ؟
من که میتونم دانلود کنم ، دیگه چه فرقی میکنه. اگه اشتباه میکنم ، میشه توضیح بدین.