PDA

View Full Version : مشکل در برنامه نویسی

سمیرا دهقان
شنبه 06 مهر 1387, 11:07 صبح
سلام

من می خواهم هنگامی مدیر برنامه کاربری را تعریف می کند بتواند محدودیتی بر آن اعمال کند و محدودیت

من اینگونه است که دوتا CheckedListBox استفاده می کنم که از یکی عنوان منوها و دیگری گزینه منوها

است که با انتخاب آن این قسمت در اختیار کاربر است و در صورت انتخاب نکردن کاربر نمی تواند از آن

استفاده کند حالا من چگونه این تنضیمات را ذخیره کنم ؟ آیا برای هر گزینه منو یک فیلد در نظر بگیرم ؟ که

اگر 5 تا عنوان منو و 5-6 تا زیر منو داشته باشم ، 25-30 فلید می خواهد !! آیا روش دیگری هست ؟ روش

استاندار چیست ؟

مانند شکل زیر
http://yaghootjas.googlepages.com/menu.JPG

در ضمن از کمک های شما سپاسگزارم

reza6384
شنبه 06 مهر 1387, 16:44 عصر
خوب شما می خواهید 30 تا Permission رو برای هر User ذخیره کنید، طبعا اگر برای هر User یک رکورد در نظر بگیرید باید 30 تا فیلد داشته باشید. ولی می تونید با سه تا جدول این کار رو انجام بدید :

Users(ID,Name,....)
Permissions(ID,Name,...)
UserPermissions(User_ID,Permission_ID)

که در جدول آخر ترکیب User_ID و Permission_ID میشه Primary Key.
مثلا اگر در جدول رکورد 30و3 وجود داشته باشه یعنی User شماره 3 دارای Permission شماره 30 هست.

سمیرا دهقان
چهارشنبه 10 مهر 1387, 10:56 صبح
من چگونه تشخیص بدم بعد از این که ذخیره کردم که Permission کاربری که 30 است از 15+15 بدست آمد

یا از 20+10 ؟

reza6384
چهارشنبه 10 مهر 1387, 18:00 عصر
اگر این تعدادی که میگین ثابته ، به هر کدوم از Permission هاتون یک عدد اختصاص بدین، پس مثلا اعداد 1 تا 10 میشه فقط برای Permission های ورود به سیستم. اما اگر می خواهید بعدا تعداد این ها رو تغییر بدین از یک رشته دو بخشی استفاده کنید ، یعنی به ستون سمت چپ حروف A تا Z رو اختصاص بدید و برای ستون سمت راست اعداد 1 تا n. البته این کار مخالف نرمال اوله ، چون هر فیلد باید فقط شامل یک واحد اطلاعاتی باشه. یه راه دیگه هم وجود داره و اون اینه که ساختار جداول رو عوض کنید.

Permissions(ID,Range,Number)

range برای ستون سمت چپ و Number برای شماره Permission از ستون سمت راست.

ghazalehm
پنج شنبه 11 مهر 1387, 11:19 صبح
سلام من نمی تونم به دیتا بیس وصل شم لافه شدم یکی کمک کنه خیلی کارم فوریه