PDA

View Full Version : آموزش vb.net

amir1385
شنبه 06 مهر 1387, 21:08 عصر
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان پر تلاش برنامه نویس ، بهتر نیست این همه موضوع پراکنده و نوعا تکراری را جمع کنیم و در قالب فایل آموزشی برای همه بگذاریم ، به نظر من تا اینجا مطالب بسیار گسترده شدند و بهتر است به جای مسائل تکراری به مسائل جدیدتر و مشکل تر و کاربردی تری که معمولا دیگران کمتر ان را می دانند مطرح شده و مورد بحث قرار گیرند، تازه خود محیط وی بی دات نت خودش آنقدر گسترده است که مدت زیادی باید روی آن نیز کار شود ، به نظر من از این به بعد بهتره کار رو تخصصی تر کرد. با تشکر از همه دوستان

ALI TT
یک شنبه 07 مهر 1387, 01:25 صبح
بهتره کار رو تخصصی تر کرد

مثلا چی ؟

سوالاتی که کاربران در این سایت مطرح میکنن ، در هیچ کتاب آموزشی وجود نداره و نمی تونه وجود داشته باشه .
شما وقتی مدرسه میرید ، یه جدول ضرب یادت میدن ، بعد میگن 1529985 ضربدر 5785225 چند میشه !!!
بنظر تو میشه ضرب تمام اعداد رو توی یه کتاب یا یه فایل PDF جا داد !؟؟
توی کتابهای آموزشی کلیات مورد بحث قرار میگیره ، نه جزئیات ، البته همین دوستانی که این سوالات رو در این سایت مطرح میکنن ، اگه کمی با VS شون ور برن ، سه سوته همه چی میاد دستشون .

VB.SOS
یک شنبه 07 مهر 1387, 13:29 عصر
من هم با يه سري آموزش قدم به قدم و جامع موفقم

reza6384
یک شنبه 07 مهر 1387, 15:45 عصر
بهتر نیست این همه موضوع پراکنده و نوعا تکراری را جمع کنیم و در قالب فایل آموزشی برای همه بگذاریم ، به نظر من تا اینجا مطالب بسیار گسترده شدند و بهتر است به جای مسائل تکراری به مسائل جدیدتر و مشکل تر و کاربردی تری که معمولا دیگران کمتر ان را می دانند مطرح شده و مورد بحث قرار گیرند

سلام.
من هم واقعا می خواستم بارها این پیشنهاد رو مطرح کنم.

سوالاتی که کاربران در این سایت مطرح میکنن ، در هیچ کتاب آموزشی وجود نداره و نمی تونه وجود داشته باشه .

ALI_TT جان، درسته که خیلی از مسائلی که توی این سایت مطرح میشه در هیچ کتابی وجود نداره، اما بعضی از مسائل ابتدایی بارها و بارها و بارها و بارها مطرح میشه.

مثلا چی ؟

هر روز چند تاپیک با عنوان :
کمک در کانکت به دیتابیس
نحوه Attach کردن Databaseبه برنامه Vb.Net
نحوه استفاده از پایگاه داده Accessدر Vb.net
استفاده از پایگاه داده در شبکه
کار با DataGridView
نحوه اضافه کردن سطر جدید به DataGridView
نحوه حذف یک سطر از DataGridView
...........................

اوووووووووووووووووووووووه . اینقدر زیاده که مخ آدم سوت میکشه. واقعا این تاپیک های تکراری داره باعث میشه که مطالب مفید و تاپیک های مفید در بین سیلی از تاپیک ها ناپدید بشن و کمتر مورد استفاده قرار بگیرند.

من بسیار بسیار با تهیه یک PDF آموزشی علی الخصوص راجع به استفاده از انواع Database در VB.NET موافقم ، و فکر می کنم این کار برای این تاپیک مثل آب حیاته.

parsavb
سه شنبه 09 مهر 1387, 12:27 عصر
اگه دوستان عزیز پستهای جدید آقای مداح رو نگاه کنن همین مورد را کاملاً علمی و عملی میبینند و می تونند استفاده کنند

ali.hojjati
سه شنبه 09 مهر 1387, 18:22 عصر
من هم با تهيه ي يك كتاب آموزشي در نه تنها در اين رابطه بلكه در كليه ي زمينه ها و به صورت گروهي موافقم.

amir1385
سه شنبه 16 مهر 1387, 20:37 عصر
سلام ، دوستان عزیز ، جناب ali TT فکر می کنم منظور منو نگرفتی ، ببین من خودم معلم ریاضی هستم و برای اینکه به بچه ها جدول ضرب رو یاد بدم نمی آم 20000 تا ضرب رو براشون حل کنم ، اول جدول ضرب رو یادشون می دم سپس از اونا ضرب چند رقمی در چند رقمی را می خوام، در ضمن اگه یه دانش آموزی پیشنهادی بده اصلا عصبانی نمی شم و رو نظرش فکر می کنم شاید فکرش اون لحظه جالب باشه و مفید. حالا از همه دوستان می خوام که با یه برنامه ریزی صحیح کار رو از یه جایی شروع کنیم. بهتر نیست ؟

ali.hojjati
دوشنبه 12 مرداد 1388, 16:24 عصر
سلام ، دوستان عزیز ، جناب ali TT فکر می کنم منظور منو نگرفتی ، ببین من خودم معلم ریاضی هستم و برای اینکه به بچه ها جدول ضرب رو یاد بدم نمی آم 20000 تا ضرب رو براشون حل کنم ، اول جدول ضرب رو یادشون می دم سپس از اونا ضرب چند رقمی در چند رقمی را می خوام، در ضمن اگه یه دانش آموزی پیشنهادی بده اصلا عصبانی نمی شم و رو نظرش فکر می کنم شاید فکرش اون لحظه جالب باشه و مفید. حالا از همه دوستان می خوام که با یه برنامه ریزی صحیح کار رو از یه جایی شروع کنیم. بهتر نیست ؟

با نظر ايشون موافقم. ابتدا بيايم كل اين زبان رو به قسمت هاي مختلف تقسيم كنيم. بعد بياييد هر كسي قسمتي از دنياي vb.net رو كه مشخص شده رو بگيره و يك مقاله يا يك آموزش كامل با source كامل بگذاره. بعد اين آموزش ها رو به يك نفر كه تجربه بيشتري در اين كار داره بفرستيم تا اگر مشكل يا موردي از لحاظ نگارشي يا كدي داشت بر طرف بشه و در نهايت هر فصل به صورت يك فايل PDF در همين سايت قرار داده بشه و در زير هر آموزش نام نويسنده اون وارد بشه. باز هم مي شه روي روند كار فكر كرد. ولي فكر كنم بچه ها بيشتر دنبال چيز هاي آماده باشند. ولي بايد يك مقداري هم به فكر توليد علم هم بود اگه دنبال پيشرفت خودمون باشيم.
با تشكر

hossein-khoshseyar
جمعه 16 مرداد 1388, 20:01 عصر
به نظر من خوب که این تاپیک ها و سئوال و جواب ها باشه ولی یه جایی باشه که آموزش اصولی و قدم به قدم و حرفه ای باشه تا بشه از اون هم استفاده کرد

majid_labbeiky
شنبه 14 شهریور 1388, 13:28 عصر
:عصبانی:پس چي شد اين آموزشي كه حرف ميزنيد
كي شروع ميشه
اگه سريع تر شروع كنيد ممنون مي شم
:گریه: