PDA

View Full Version : دانلود برنامه ذكر ايام هفته

refigh3
دوشنبه 08 مهر 1387, 12:33 عصر
سلام دوستان.برنامه اي نوشتم براي ذكر ايام هفته همراه با تايمر كه اگه طرف سر ميزش هم نبود بتونه ذكر بگه و بعد بفهمه چند تا گفته و قابليت شمارش دستی.
خواهشا اشكالاتش رو بگيد تا اگه تونستم برطرفش كنم به كمك شما.
ممنون.
نظراتتون رو بگين

refigh3
دوشنبه 08 مهر 1387, 12:39 عصر
فايل اول مشكل داره اين فايل مشكل نداره ببخشيد

h.jaza
دوشنبه 08 مهر 1387, 23:11 عصر
دوست عزیز یکم راجع به طرز کارش توضیح میدین؟

با تشکر

مرسی، خودم متوجه شدم. :لبخند:

refigh3
جمعه 12 مهر 1387, 23:13 عصر
فكر نميكنم نياز به توضيح باشه.
شما يه تايمي رو بر اساس ميلي ثانيه تنظيم ميكني و در تكست باكس مينويسي.بعد دكمه شروع رو ميزني و در تكست باكس بالا نمايش ميده كه شما چند تا ذكر گفتين.بازم سوال بود بگين

refigh3
چهارشنبه 17 مهر 1387, 18:27 عصر
دوستان نظر ندادن چرا؟؟؟؟

manam1363
چهارشنبه 17 مهر 1387, 19:34 عصر
اصلا منظورتو از این نرم افزار نفهمیدم

h.jaza
چهارشنبه 17 مهر 1387, 23:41 عصر
دوست عزیز این مطالبی رو که مطرح می کنم، بی رو در واسی میگم وسه همین شاید یکم تند باشه ولی قصدم بی احترامی نیست و صرفا جهت بیان نظر که خودتون گفتین دارم میگم:

اولا برنامه ی خیلی کاربری ای نیست.
به این خاطر که فکر نمی کنم هیچ آدمی اینقدر بیکار باشه که بشینه پشت سیستمش به خاطر اینکه می خواد ذکر ایام هفته رو بگه و بعدش با کامپیوترش اونم یکی یکی counter بندازه. و یا اگر بخواد خیلی دیگه High Level کار بکنه، بیاد و با یه Counter این کارو انجام بده. لذا فکر نمی کنم اصلا نوشتن همچین برنامه ای، آنچنان کاربردی باشه چرا که عموما آدما زمان های هرزشونو میان و به این شکل قشنگ ازش استفاده می کنن نه زمانی که دارن با کامپیوتر کار می کنن و سرشون مشغوله.

ثانیا به نظر من به هیج وجه User Friendly نیست.
چرا که همون جور که در بالا هم اشاره کردم، هیچ آدمی نمیاد بشینه پشت سیستمشو یکی یکی با گفتن ذکر، یه کلیک هم بکنه تا به Counter یکی اضافه بشه. البته شاید وسه ی این تدبیری اندیشیده ای و اونهم همون Timer باشه ولی اگر خوب فکرشو بکنی، اونم کارایی نداره و اطلا User Friendly نیست چون طرف ما که ماشین نیست که هر مثلا 5 ثاینه به 5 ثانیه یه ذکر رو بگه و تا n تا هم پیش بره؛ واضحه که شاید بخواد وستش یه نفش بکشه و بعدش ادامه بده. :لبخند:
و ثانیا همین که من خودم به شخصه وقتی برای بار اول برنام رو باز کردم نفهمیدم چجوری باید باهاش کار کرد، حالا چه رسد به کاربرای آماتور. :گیج:
پس نتیجه می گیریم که با اصل User Friendly هم هیچ تناسبی نداره.

ثالثا از گرافیک هیچ بهره ای نبرده و خوب طراحی نشده.
اگر کسی به من این برنامه رو می داد بدون اینکه بگه با چه زبونی نوشته شده، من میگفتم با ++C یا حداکثر با VB6 (به کسی بر نخوه) و نه مسلما با #C. مینیمم کاری که میشد وسه ی گرافیکش کرد این بود که لااقل از کامپوننت ساعت وستا که البته DLLش هم تو سایت هست استفاده کرد. البته اگر از باقی بد سلیقه ای ها در مکان های سایر کامپوننت ها صرفه نظر کنیم.

به هر حال در کل باید بگم که به نظر من، این برنامه، برنامه ی جالبی نیست و آنچنان کاربردی نداره.

...حالا دیگه با خودتون... :متفکر:

refigh3
پنج شنبه 18 مهر 1387, 07:37 صبح
آقا دمت گرم مارو بد قهوه اي كردي.ولي دوست عزيز يه چيزي رو من يادم رفت بهتون بگم.من 1ماه كه تازه شروع به برنامه نويسي كردم.بيشتر هم در زمينه وب از c# استفاده ميكنم.
در هر صورت اگه بد بود معذرت

h.jaza
پنج شنبه 18 مهر 1387, 10:29 صبح
دوست عزیز چون گفتی نظر بده، من اینا رو گفتم.