PDA

View Full Version : report header

razmavar
دوشنبه 13 مهر 1383, 12:08 عصر
با سلام
مشکل من این است که می خواهم گزارشات تدریس یک استاد را همراه با جمع ساعتهای تدریس او در هر سال نشان داده شود به طوریکه هر سال در یک صفحه نشان داده شود یعنی برنامه نام استاد را از کاربر پرسیده و با وارد شدن نام در هر صفحه دروسی را که استاد در آن سال ارائه کرده گزارش داده شود مثلا درسهای سال 80 در صفحه اول درسهایی که در سال 82 ارائه کرده در صفحه دوم و ..... البته برای اینکه دروسی که در هر سال ارائه می شود جدا شود من یک group روی سال در گزارش زدم و از breack page هم برای جداسازی سالها استفاده کردم حال مشکل اساسی این است که اولا چون report header و report footer دارم صفحه اول فقط عنوانی که در report header وجود دارد دیده می شود و ثانیا من یک جمه کل ساعتهای درسها در هر سال دارم که در آن جمه کل ساعتهای درئسی را که استاد در هر سال دارد را نشان میدهد حال این جمع در آخرین صفحه می آید و جمع تمامی سالها را نشان میدهد نه هر سال (این جمع از حاصلجمع درسهای استاد است که در هر سال ارائه میدهد و ممکن است یک درس یا چند درس در سال باشد) و این جمع در report footer نشان داده می شود.که من می خواهم هر سال استاد دروسی را که ارائه کرده و جمع کل ساعتها در یک صفحه قرار گیرد . لطفا مرا راهنایی کنید لازم به ذکر است که جمع کل ساعتها از جمع ساعت تک تک درسها به دست می اید که در روبروی هر درس میزان ساعت تدریس مشخص می شود
متشکرم

bahar60
دوشنبه 27 مهر 1383, 08:18 صبح
بجای rport header از page header استفاده کن
بجا reportfooter از page footer استفاده کن
البته برای اینکه ممکنه که یک گروه که شما استفاده کردید بیشتر از یک صفحه باشه از یک گروه جدید دیگه هم که بر اساس استاد باشه استفاده کن که page footerو page footer تان با هم اشتباه نشود یعنی اگر گروه اولی بر حسب استاده گروه جدید بر حسب سال باشه یا بر عکس....

ـــــــــــــــــــــــــ ـ
امیدوارم منظورتون را درست فهمیده باشم و مطالبی که گفتم بدرد تون بخوره (:D)