PDA

View Full Version : مشکل در صورتحساب

diba_gh
چهارشنبه 10 مهر 1387, 23:25 عصر
توی یه برنامه حقوق هر پیمان کار زمانی پرداخت میشه که مقدار فیلد باقیمانده ی اون شخص صفر بشه. خود این فیلد باقیمانده از جمع و تفریق چند فیلد دیگر که مربوط به اون پیمان کار است به دست می آید. . حالا سوال من اینجاست که وقتی مقدار فیلد باقیمانده صفر و در نتیجه حقوق آن شخص پرداخت شد، اطلاعات قبلی پیمان کار رو چی کار کنیم تا در صورتحساب های بعدی دیگه محاسبه نشه.

diba_gh
پنج شنبه 11 مهر 1387, 23:04 عصر
یکی نمی خواد کمکم کنه؟:ناراحت:

kh1387
جمعه 12 مهر 1387, 00:23 صبح
دوست خوبم
شما می توانید در هنگامی که جدول این بانک رو درست می کنید، یک فیلد هم (از نوع bit) جهت پرداخت حقوق تعریف کنید.
حال زمانیکه آن حقوق پرداخت شد، این فیلد برای تمامی آنها مقدار True می گیرد و در دفعات بعد هنگام مقایسه می توانید به برنامه بگویید رکوردهایی را حساب کند که فیلد مذکور آنها مقدار False داشته باشد.
موفق باشید.

diba_gh
شنبه 13 مهر 1387, 00:22 صبح
ممنون از راهنماییتون.
من برای هر سطر در دیتا گرید ویو یک شماره سطر دارم که منحصر به فرده چه جوری باید بگم که این سطرهایی که در دیتا گرید ویو هست رو برو توی Table و فیلد پرداخت اون ها را صفر کن؟ (در واقع update کردن اون سطرهایی از table که در دیتا گرید ویو نمایش داده شده)

kh1387
شنبه 13 مهر 1387, 11:00 صبح
ممنون از راهنماییتون.
من برای هر سطر در دیتا گرید ویو یک شماره سطر دارم که منحصر به فرده چه جوری باید بگم که این سطرهایی که در دیتا گرید ویو هست رو برو توی Table و فیلد پرداخت اون ها را صفر کن؟ (در واقع update کردن اون سطرهایی از table که در دیتا گرید ویو نمایش داده شده)

ببین دوست خوبم، شما مراحل زیر را انجام بدهید:
1- تمامی فیلدهای مورد نیاز را در یک جدول در Access یا SQL Server ایجاد کنید و در آخر یک فیلد مثلا با نام Pay ایجاد کنید که خاصیت باینری (True/False) داشته باشد.
2- هنگامیکه فیلدهایی را جهت پرداخت در نظر گرفتی، بعد از پرداخت مقدار فیلد Pay آنها رو True کن. (با کد نویسی)
3- حالا وقتی می خوای دوباره مبلغ رو حساب کنی، کافیه شرط بذاری که فیلدهایی از مبلغ رو پیدا کن که مقدار فیلد Pay آنها (هم سطر آنها) False باشد. در این صورت هنگام محاسبه آنها دوباره مقدار فیلدPay آنها True می شود.

حالا کافیه که با DataTable یا DataSet اون جدول رو در DataGridView یا DataGrid نمایش بدی:

DataGridView1.DataSource = dt
اگر وقت کردم مثالی رو ضمیمه می کنم.
موفق باشید.

diba_gh
یک شنبه 14 مهر 1387, 00:11 صبح
ممنون مشکلم حل شد