PDA

View Full Version : قفل گذاری روی بانک access

eli_joon
شنبه 13 مهر 1387, 14:31 عصر
با سلام خدمت همه دوستان گل و بلبل
با اجازتون يه سوال داشتم
من يه کد connection string دارم که براي برقراري اتصال به بانک access است. حالا تصميم گرفتم که براي بانکم password بذارم ، اين کارو به راحتي در access انجام دادم اما کد تو برنامه رو هرچي باش ور رفتم نتونستم ، موقع باز کردن بانک ، همش error ميده .
لطفا راهناييم کنيد .
در ضمن کدي که قبل از password گذاشتنم نوشته بودم و درست کار ميکرد گذاشتم ؛ لطفا همينو اصلاح کنيد به نحوي که کلمه پسوردم برابر looloo باشه.
ممنون ميشم

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & My.Application.Info.DirectoryPath & "\dbanformatic.mdb;Persist Security Info=fals"

SMRAH1
شنبه 13 مهر 1387, 18:48 عصر
اگر اشتباه نکرده باشم باید به شکل پایین بنویسی:
"
Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & My.Application.Info.DirectoryPath & "\dbanformatic.mdb;Persist Security Info=false;Password=" & YourPasswordString

ali_kashani
یک شنبه 14 مهر 1387, 00:08 صبح
سلام
اين درست كار ميكنه

string connect = @"provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source=address \database.mdb;Jet OLEDB:Database Password=?????";

eli_joon
یک شنبه 14 مهر 1387, 11:12 صبح
سلام
اين درست كار ميكنه

string connect = @"provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source=address \database.mdb;Jet OLEDB:Database Password=?????";

ali_kashani دوست عزیزم ، از راهنماییتون متشکرم .به جواب مورد نظر رسیدم.اما اگه ممکنه یه راهنمایی کوچیکه دیگه هم میخوام ، الان موقع باز کردن بانک دیگه error نمیده ، اما موقع گزارشگیری و اتصال به بانک و کریستال ریپورت error میده ! دویاره برای load کردن گزارشات ازم پسورد میخواد، در صورتی که من فرمی رو که در کریستال ساختم databaseش رو upgrade کردم و پسوردمو اونجا هم نوشتم.
عکس error هم گذاشتم . ممنون

eli_joon
یک شنبه 14 مهر 1387, 11:17 صبح
اگر اشتباه نکرده باشم باید به شکل پایین بنویسی:
"
Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & My.Application.Info.DirectoryPath & "\dbanformatic.mdb;Persist Security Info=false;Password=" & YourPasswordString

سلام smrah1 ، دوست عزیز
کدی که برام گذاشتی error میده

ali_kashani
سه شنبه 16 مهر 1387, 00:16 صبح
ali_kashani دوست عزیزم ، از راهنماییتون متشکرم .به جواب مورد نظر رسیدم.اما اگه ممکنه یه راهنمایی کوچیکه دیگه هم میخوام ، الان موقع باز کردن بانک دیگه error نمیده ، اما موقع گزارشگیری و اتصال به بانک و کریستال ریپورت error میده ! دویاره برای load کردن گزارشات ازم پسورد میخواد، در صورتی که من فرمی رو که در کریستال ساختم databaseش رو upgrade کردم و پسوردمو اونجا هم نوشتم.
عکس error هم گذاشتم . ممنون

سلام

فكر كنم شما كريستال را مستقيما به بانك متصل كردي اگر به data set وصل بشي مشكل نداري .

اگه مشكل داشتي بگو تا راهنمايي كنم

eli_joon
سه شنبه 16 مهر 1387, 08:18 صبح
سلام

فكر كنم شما كريستال را مستقيما به بانك متصل كردي اگر به data set وصل بشي مشكل نداري .

اگه مشكل داشتي بگو تا راهنمايي كنم

ali_kashani دوست عزیزم ، بازم سلام :خجالت:
دقیقا همینطوریه که گفتی . من کریستالمو همیشه مستقیما به بانک متصل میکنم . و از جداولی که در بانک دارم گزارش می گیرم.
1- اولا میخوام بدونم با این اوصاف باید چی کار کنم که دیگه موقع لود شدن ازم پسورد نگیره ؟
2- ثانیا میخوام بدونم شما چه جوری با data set گزارشگیری میکنید . اگه ممکنه یه سورس کوچیکم در همین ضمینه برام بذارید ؛
ممنون میشم

eli_joon
سه شنبه 16 مهر 1387, 14:27 عصر
سلام دوستان .
من هنوز منتظرم ...................

ali_kashani
پنج شنبه 18 مهر 1387, 03:06 صبح
سلام

جواب سوال اول را كه نميدونم
اما براي سوال دوم

1- بايد از منوي Project ---- ‌Add New Item گزينه DataSet را انتخاب كني سپس بعد از باز شدن برگه Dataset از پنجره Server Explorer بانك اطلاعاتي خودتو پيدا كني و به ان Connect بشي بعد Table يا View كه از ان مي خواهي گزارش بگيري را انتخاب كني و به داخل DataSet بكشي(Drag)

2- از منوي Project ---- ‌Add New Item گزينه CrystalReport انتخاب كرده و زماني كه در صفحه Standard ReportCreation Wizard از شما ادرس DataBase را كه را ميخواهد در قسمت Project data شاخه ADO.net dataset و
در انجا table ي را كه قرار داده بوديد انتخاب كنيد و بقيه اعمال مانند راهي است كه قبلا طي ميكرديد

3- درون فرمي كه انتخاب كرديد براي براي نمايش گزارش يك CrystalReportViewer از طريق منوي Toolbox قرارداده

4- يك Report Document از Toolbox انتخاب كرده و به داخل فرم بكشيد از شما پرسيده مي شود كه Crystal report
ي كه ميخواهي را انتخاب كن شما گزارشي كه ساختي را انتخاب مي كني

5- فلش مشكي رنگ بالاي CrystalReportViewer ي كه در مرحله 3 ايجاد كردي بزن و گزينه Choose a Crystal Report را انتخاب كن در فرم ظاهر شده Report Document ساخته شده در مرحله 4 ظاهر مي گردد كه بايد انتخاب كني

6- در قسمت Toolbox دو كامپوننت ساخته شده DataSet و DataAdapter را به فرمت اضافه كن و قبل از نمايش فرم مذكور كد زير را بنويس

ReportDocument(name).DataSource(dataset(name);
DataAdapter(name).fill(dataset(name).table(name));

ببخشيد خيلي سعي كردم قابل فهم بنويسم ولي نشد چون اين مراحل همه توسط ويزارد انجام مي شود شايد سورسي كه خاسته بودي زياد كارايي نداشت با اين حال اگر در هر مرحله مشكل داشتي بگو.