PDA

View Full Version : فیلتر یک فیلد خاص در گزارش گیری

mohammad-gh
چهارشنبه 17 مهر 1387, 13:19 عصر
با سلام.
من در گزارش خود فیلدی با عنوان نام ونام خانوادگی استاد دارم که به صورت (نام-نام خانوادگی) مانند (مهران-شادی) در بانک ذخیره شده اما می خواهم در نمایش فقط نام خانوادگی ان چاپ شود .
برای این کار هم یک فیلد در قسمت formula ایجاد کردم اما
دستوری رو در قسمت forumla که بتواند این کار را انجام دهد را پیدا نکردم.

reza6384
چهارشنبه 17 مهر 1387, 20:23 عصر
Warniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing.
سلام دوست عزیز. شما دو مقدار رو در یک فیلد ذخیره کردید؟؟! نباید این کار رو بکنید، هر فیلد باید یک مقدار داشته باشه. برای ذخیره نام و نام خانوادگی از دو فیلد استفاده کنید. با این کارتون دیتابیستون 1NF هم نیست. شاید هم سوالتون رو درست متوجه نشدم.
اما اگر دو تا فیلد داشته باشید می تونید در گزارش فقط نام خانوادگی رو برای نمایش انتخاب کنید.

mohammad-gh
پنج شنبه 18 مهر 1387, 10:54 صبح
نه عزیز جان چون لازم نیست اطلاعات نام ونام خانوادگی به صورت جدا نوشته شود من با یک خط تیره به هم چسبانده و ذخیره کرده ام ؟؟؟؟؟ حالا فقط می خواهم هنگام گزارش گیری تا خط تبره رو فاکتور بگیرم؟؟؟؟

mostafaaa
پنج شنبه 18 مهر 1387, 11:23 صبح
دوست عزیزم در هنگام طراحی DataBase همیشه یه برنامه نویس نیازهای برنامش رو در نظر میگیره. اگه نیازه که در گزارش اسم فامیل فقط نشان داده بشه ، منطقی ترین کار اینه که فیلد اسم و فامیل جدا باشه. حالا نمیدونم هدف شما از اینکه اصرار داری توی یه فیلد ذخیره بشه چیه؟ اما اگه هدفتون صرفه جویی توی منابع سیستم هست، باید بگم که در هنگام تفکیک این دو توی هر قستم از برنامه منابع بیشتری هدر میرن.

mohammad-gh
پنج شنبه 18 مهر 1387, 11:33 صبح
ای بابا شما دیگه چرا آقا مصطفی ، ما حالا خواستیم بدونیم اصلا تو کریستال ریپورت یه دستور برای جدا کردن رشته ها است یا نه ؟
اگر نباشد عجیب است!!!!!!!

rooshan2008
پنج شنبه 18 مهر 1387, 13:35 عصر
سلان
این کد فکر کنم مشکلت رو حل کنیه

;numberVar I=0
I :=instr({Orders.ShipCountry},"-");
if i>1 then
mid({Orders.ShipCountry},1,i-1);

البته نام جدول من ordersنام فیلد من shipCountry هست وشما نام جدول و فیلد خودت را جایگزاری کن

البته ببخشید من با این ادیتور خوب نمی تونم کار کنم یکم کدا تو هم رفتن...

mohammad-gh
شنبه 27 مهر 1387, 11:00 صبح
ممنون از roshan عزیز ،من نمی دونستم به ایت راحتی می شه دستورات vs رو در کریستال استفاده کرد.