PDA

View Full Version : مشکل با تغییر زبان برنامه

mohsenaminzare
جمعه 19 مهر 1387, 13:58 عصر
با سلام
برنامه ای دارم که چند زبانه است یعنی کاربر می تونه زبان محیط برنامه رو تعیین کنه. کد اون رو هم نوشتم (به صورت زیر) ولی مشکل اینجا است که زبان اصلی برنامه فارسی است و لی وقتی اون رو اجرا می کنم به زبان انگلیسی ظاهر می شه مشکل کجاست ؟
با زدن یک دکمه :

System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re = _
New System.Globalization.CultureInfo("en-us")
System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentUICul ture _
= New System.Globalization.CultureInfo("en-us")

saeednadery
شنبه 20 مهر 1387, 08:31 صبح
با سلام
ازكد

Dim locInputType As New System.Globalization.CultureInfo("en-us")
Application.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(locInputType)

براي انگليسي كردن و از كد

Dim locInputType As New System.Globalization.CultureInfo("fa-ir")
براي فارسي كردن استفاده كن ببين كارت مي شود

eli_joon
شنبه 20 مهر 1387, 10:31 صبح
سلام دوست عزیزم
این کد حتما یه دردت میخوره ::لبخند:

Public Sub farsikey()
Dim j As Integer
Try
For j = 0 To 100
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.InstalledInputLanguages(j) If &_ InputLanguage.CurrentInputLanguage.Culture.English Name = Trim("Farsi (Iran)") Or &_
InputLanguage.CurrentInputLanguage.Culture.English Name = "Persian (Iran)" Then
Exit Sub
End If
Next
Catch ex As Exception
MsgBox("اين سيستم مجهز به صفحه كليد فارسي نمي باشد", MsgBoxStyle.OkOnly)
End Try
End Sub

mohsenaminzare
شنبه 20 مهر 1387, 16:37 عصر
با تشکر از دوستان
مشکل من تبدیل زبان فارس به انگلیسی نیست . همون کد جواب می ده من برنامه رو در زبان طراحی به فارسی طراحی کرد.و سپس تمام محیط رو انگلیسی نیز کردم. ولی پس اجرا کل محیط انگلیسی ظاهر می شه به جای اینکه فارسی ضاهر شه با این که base طراحی من فارسی است.!

morteza_261
شنبه 20 مهر 1387, 17:23 عصر
من برنامه رو در زبان طراحی به فارسی طراحی کرد.و سپس تمام محیط رو انگلیسی نیز کردم. ولی پس اجرا کل محیط انگلیسی ظاهر می شه به جای اینکه فارسی ضاهر شه با این که base طراحی من فارسی است.!
سلام
میشه بیشتر توضیح بدید،خیلی نا مفهومه...

اگه میخواید وقتی برنامه اجرا میشه موقع تایپ زبان صفحه کلید فارسی باشه خوب کد خودتون یا کد دوستان رو در قسمت فرم لود قرار بدید...

Dim locInputType AsNew System.Globalization.CultureInfo("fa-ir")

mohsenaminzare
دوشنبه 22 مهر 1387, 23:14 عصر
سلام
میشه بیشتر توضیح بدید،خیلی نا مفهومه...

اگه میخواید وقتی برنامه اجرا میشه موقع تایپ زبان صفحه کلید فارسی باشه خوب کد خودتون یا کد دوستان رو در قسمت فرم لود قرار بدید...

Dim locInputType AsNew System.Globalization.CultureInfo("fa-ir")

شما برنامه note pad رو در نظر بگیرید که تمام منو های ان انگلیسی است حالا من می خوام از طریق مثلا منوی tools و farsi این منو ها و تمام محیط رو فارسی کنم . یعنی زبان محیط عوض شه نه زبان صفحه کلید؟

rezapassword
پنج شنبه 25 مهر 1387, 09:02 صبح
درورد بر همه
منم این مشکل رو دارم
میشه راهنمایی کنید
منظور دوستمون اینترفیس برنامه هست
با استفاده از پروپرتی لنگویج فروم ها

morteza_261
پنج شنبه 25 مهر 1387, 11:01 صبح
شما برنامه note pad رو در نظر بگیرید که تمام منو های ان انگلیسی است حالا من می خوام از طریق مثلا منوی tools و farsi این منو ها و تمام محیط رو فارسی کنم . یعنی زبان محیط عوض شه نه زبان صفحه کلید؟
سلام
ببینید هم اون جوابی که من و بقیه دوستان دادن قبلا در سایت قرار داشته و هم این چیزی که شما دنبالشی،خرجشم یه جستجو تو سایته قبل از زدن تایپک
اینم یه لینک امیدوارم به دردتون بخوره:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=115735&highlight=%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%DA %86%D9%86%D8%AF+%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86

rezapassword
جمعه 26 مهر 1387, 10:21 صبح
دستت درد نکنه داداش مشکلم حل شد

mohsenaminzare
جمعه 26 مهر 1387, 12:12 عصر
سلام
ولی مشکل من حل نشد. در برنامه های مثال زده شده ،با زدن کلیدی مثلا فارسی یا انگلیسی فرم جدیدی متناظر بازبان انتخاب شده ایجاد و نمایش داده می شود. ولی من می خوام در همون فرمی که هستم تغییرات ایجاد شه. یعنی محیط(interface) فرم اصلی اگر زبان فارسی است با انتخاب زبان انگلیسی از منو،محیط فرم اصلی انگلیسی شود ؟ :متفکر: